Отново въпрос за Ягодката- някой поръчвал ли е самостоятелно...

  • 1 055
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 622
 със собствена кредитна карта? Ако да, пратката от куриер ли се носи- директно до в къщи и още един въпрос- някой правил ли е по-голяма сметка и ако да, има ли мито или не?(ако се наложи ще правя няколко малки поръчки, за да избегна митото....)
Последно- за колко време пристигат нещата?

Благодаря!   bouquet

# 1
  • Мнения: 13 512
Аз не посмях да си пусна кредитната карта и  поръчах през фема преди 4 дни.По номера на пратката видях, че е нзпуснала ХК.Знам,че ще пристигне в пощата .Поръчката ми беше по-голяма и те ми я разбиха на 3 по-малки.

# 2
  • Мнения: 5 622
Уф..  Rolling Eyes А удобно ли ще ти е да ми обясниш на ЛС по-подробно, както и да обсъдим моята какво може да се направи?(за да не пиша суми тук) и на колко по-малки трябва да са за да няма мито? То някои неща така или иначе са над 50$,   Thinking

П.С. Между другото, тук прочетох, че за да се избегне митото трябва да е до 50$, а на мен това ми се струва абсурдно!   Thinking

# 3
  • Мнения: 13 512
Уф..  Rolling Eyes А удобно ли ще ти е да ми обясниш на ЛС по-подробно, както и да обсъдим моята какво може да се направи?(за да не пиша суми тук) и на колко по-малки трябва да са за да няма мито? То някои неща така или иначе са над 50$,   Thinking

П.С. Между другото, тук прочетох, че за да се избегне митото трябва да е до 50$, а на мен това ми се струва абсурдно!   Thinking
Да, така е - до 45 евро не се плаща мито. За останалите неща- да . и не може да се избегне по принцип. защо нй-добре не се обърнеш към фема? те най-точно ще ти дадат информация, отдавна работят с ябълката. 338-399-150
 im e ICQ to

# 4
  • Мнения: 5 622
оки. Мерси.  Peace

# 5
  • Мнения: 5 622
Да си вдигна темата и все пак да видя дали някой не е поръчвал самостоятелно и да ми отговори на въпросите....

П.С. Не мога да се свържа с Фема нещо..  Thinking

# 6
  • Мнения: 13 512
имаше  скоро тема за поръчки от strauberrry-net.потърси я, там многохора бяха писали

# 7
  • Мнения: 5 622
Днес прегледах няколко, не случайно писах в заглавието- "Отново въпрос за..." но нищо конкретно сякаш. А още по-отдавна имаше пак тема, или в друга се пишеше нещо и за Ягодката, ама тогава не знаех каква е тая ягодка и така си подминах инфото, а сега не мога да го намеря  Close


Аз съм поръчвала от Сингапур, само че книги и дойдоха с куриер до нас, за 10 дена. Тогава даже не си давах сметка, че може да ми начислят мито. Щото с доставката сумата надвишаваше позволената 45Е  Thinking Много странно....  Thinking

То в същност 45Е не са 50$ а малко повече, което ме окуражава, че може с една поръчка да вмъкна две нещица евентуално от Ягодката...

# 8
Ako ne si sigurna za cenata gi porachaj w dwe pratki, ne znam w BG dali spirat na mitincata no po princip spirat i kato si platish mitoto ti izlizat kolkoto w magazina. Wsichki koito znam  sys sprjana pratka sa si wzeli parite za mitoto or strawberrynet  (ako im se obadish i objasnish), no ne znam dali e taka za wsichki dyrzhawi. Az ne zhiweja w BG no ot tuk sym porychwala mnogo pyti. Grinning

# 9
  • Мнения: 2 978
Буб,
по закон за да нямаш такси, е до 100$, но да е на името на частно лице, не фирма! Peace

# 10
  • Paris
  • Мнения: 1 727
Побут!

# 11
  • Мнения: 5 622
Буб,
по закон за да нямаш такси, е до 100$, но да е на името на частно лице, не фирма! Peace

И аз така знам.Тогава какви са тези 45Е?

 Е, аз съм частно лице бре  Thinking Или който изпраща трябва да не е фирма?  Thinking  newsm78

# 12
  • Мнения: 416
Здравей,

Пратката пристига по пощата - най-обикновена. Получаваш известие да си вземеш колета от там.
Последните поръчки доста се забавиха заради празниците /или БГ пощите/, но мисля, че вече нещата се нормализират. Обикновено пристигат от 7 до 10 дни, понякога до 2 седмици.

Ако правиш първата си поръчка от "Ягодка" самостоятелно чрез кредитна карта гледай да направиш поръчка над 25 долара, защото ще ти направят подарък /еднократно/. Гледай да направиш поръчка до 55 долара, ако са повече неща, но  ако единичната стойност е по-малка от 55 долара можеш да разбиеш поръчката на няколко.

По закон, ако физ. лице изпраща на друго физ. лице  стойността, до която не се плаща мито е 90 евро, но в случая е от фирма до физ. лице -  45 евро ограничение.

Аз мога да правя поръчки до 64 долара , защото ползвам отстъпка, която се приспада предварително.

При първа поръчка е много вероятно да ти искат потвърждение на билинг адреса или извлечение на кредитната карта. Не се учудвай, обикновено така се процедира от съображения за сигурност. И внимавай да напишеш билинг адреса точно както го имат от банката ти.

Дано да съм била полезна!  Grinning

# 13
  • Мнения: 5 622
Мерси много за изчерпателният отговор!  Peace  Не знам защо така се усложняват нещата при поръчка от ягодката?! Никога до сега не съм имала подобни проблеми и искания за потвърждения от където и да било  newsm78  Tired Май накрая чрез вас (Фема) ще поръчам  Peace

# 14
  • Мнения: 1 363
Поръчката се облага с мито след 36лири (това май е 45Е).
След като си имаш кредитна карта просто попълваш името и адреса на който се получават извлеченията (май в България, не съществува тази система за изпращане на месечни извлечения съдейки по майка ми), но дай адреса на който си регистрирана.
Но е лесно и просто.  При три предмета в кошницата ти правят 5% отстъпка +получаваш  подарък, ако пазаруваш от тях за първи път, подаръка не е лош.
Пристигат за около 10 (работни)  дена в зависимост от натовареността на пощата.
Не съм поръчвала от Б-я, но не виждам това да е причина за по различно обслужване.

Общи условия

Активация на акаунт