На каква възраст дадохте детенце в ясла/ДГ?

  • 3 768
  • 65
  •   1
Отговори

Анкета

На каква възраст дадохте детенце в ясла/Детска Градина?

Опции:

* Гласуването приключено: пн, 01 яну 2007, 15:43

  • Мнения: 3 146
Здравейте всички!
Детето ми е ще стане на 3г януари 2007, прието е в Детска градина от есента 2007. Досега не съм го давала, защото съм студентка и свекърва ми ми помагаше, но завършвам и ще го пратя.
Естествено, притесняват ме най-вече болестите и адаптирането. Но най-вече болестите.
Беше ми интересно да видя средно на каква възраст майките дават децата си в детско заведение. Интересно ми беше и дали някой е спрял детето си по една или друга причина, но това ще остане за друга анкета. Simple Smile
Благодаря на всички, които проявяват желание да се включат!

# 1
  • Sofia
  • Мнения: 823
Ели беше на 1,9г,когато я пуснах на ясла.Много боледуваше и близо 3 месеца плачеше много при раздялата ни(само ние двете си знаем какво ни е било).През октомври започна да ходи на градина и много бързо свикна и с учителките и с децата.Но само да спомена,че всичко свързано с боледуване и адаптация ,зависи изцяло от самото дете.При всяко детенце е различно.Успех!

# 2
  • Мнения: 645
Дадох Боян на 1г.и 4м., свикна много бързо и много му хареса. За болестите какво да ти кажа - боледувахме няма да си кривя душата. Сега съм го спряла защото ни откриха астма и ми казаха да го пазя, а в яслата май всички са със сополи Confused. До колкото знам от ясленските сополи няма спасение. Той разреди болестите в момента в който му прибрах шишето с вода.
Дано бързо да свикнете и да ня ма болести. Успех Peace

# 3
На 3 години тръгна детето ми на детска градина и беше във възторг, че има толкова различни играчки и деца, с които да си играе! Laughing Но имаше едно детенце от тяхната група, което всяка сутрин плачеше за майка си. На мен ми се късаше сърцето, а представям си, какво й е било на майка му! Cry
За съжаление болестите не ни подминаха и първата година трябваше да го спрем от детската градина през зимата и да правим всякакви комбинации с бабите и прабабите, за да може да му укрепне организма.
Но си мисля, че 3 години е зряла детска  възраст и децата имат нужда от други деца, с които да си играят, и им харесва ходенето на детска градина. Wink

# 4
  • София
  • Мнения: 4 397
На ясла го дадох на 1,5г. лятото го спрях, посл ена две пак го пуснах и сега от 3г. е на градина  Peace

# 5
  • София
  • Мнения: 1 808
На 1г. и 1м. Отначало беше трудно, но сега е щастлива там. В къщи издивява сама. Не боледува много, учи се да е самостоятелна - яде сама, пие от чаша и др. подобни. Определено не сгреших като я пуснах...

# 6
  • ново
  • Мнения: 5 885
На 1г 8м тръгна на ясла, адаптира се много бързо, боледувала е, но не толкова, че да се налага да я спирам. На 3 г я преместих в ДГ.

# 7
  • Мнения: 48
Аз дадох дъщеря ми на дет.ясла на 2г.Много бързо се адаптира към средата.Сутрин не е плакала,харесва и там,но няма възможност много да я посещава,заштото боледува през седмица.А тя смея да кажа, че е здраво дете,но там приема най-малката инфекция.Есента тръгна отново боледува,но не е нешто сериозно разминавахме се без антибиотик.Една седмица там,две в нас.затова зимата смятам да не посештава яслата.Хубавото на яслата че се учи на много нешта и обштува с децата.махнахме памперса,храни се самостоятлно, облича се сама.Така че...... :s Peace

# 8
  • Стара Загора - на баира
  • Мнения: 77
Тони тръгна на ясла на 2год. и 1 мес., понеже от септември приемат нови дечица в тази ясла...Бързо се адаптира-за 3 седмици, но като започнаха едни боледувания... Close От края на септември до сега е имала 3 ангини (4 АБ), а хремите не ги броя... Sad Засега не мисля да я спирам за зимния сезон - много  и харесва "при децата" (както казва тя), само да е здрава! Praynig

# 9
  • Мнения: 2 534
На 10 месеца и половина я предадох на страхотните грижи на лелите от 46 ясла в Лозенец .
Нито един път не съм съжалила за решението си , грижат се за нея чудесно

Искам да добавя , че адаптацията на тази възраст е абсолютно безпроблемна

Последна редакция: пт, 22 дек 2006, 18:15 от писна ми

# 10
  • Мнения: 47 898
на 1 г точно дадох каката на ясла,много добре се адаптира,много бях доволна,попаднах на чудесни хора там Grinning Heart Eyesяслата е 56  на н.коперник
малкия мисля да го дам на 1 г 9 м,през септември 2007 Peace

# 11
  • Мнения: 415
Единия тръгна на 1г.2м. - ревеше или по-скоро скимтеше всяка сутрин, докато не сменихме яслата и всичко тръгна по мед и масло  Peace
Другия - на 1г.8м. - бавно и спокойно се адаптираше около месец, малко тръшкане, повече гушкане и готово  Peace
Аз им давам имуностимулатори и изкарват болестите бързо и много леко, да чукна на дърво smile3538

# 12
  • Мнения: 8 505
На 1г 5м.Не е боледувала и не боледува по-често,отколкото преди да тръгне на ясла.

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
на 1г.8м. на ясла. Сравнително добро му е здравословното състояние сред децата.

# 14
  • Мнения: 6 461
На 2г и 5месеца дадох Тошко на детска градинка.
Първата учебна  година  определено боледува много ,но сега не мога да се оплача .Преди няколко дена имаше възпалени ушички.
Доволна съм от госпожите и лелите.

Общи условия

Активация на акаунт