От кога се дава сокче на бебоците?

  • 503
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Педиатърката ми каза да давам сокче от ябълка моето момченце е на 4 месеца и незнам дали не е рано ? newsm78

# 1
  • Мнения: 1 288
определено е рано!  Naughty аз дадох някъде към 8-мия месец.

# 2
  • Мнения: 6 461
За сега можеш да отложиш даването на сокчета.
Peace

Последна редакция: пт, 22 дек 2006, 17:56 от дими

# 3
  • Мнения: 6 461

Виж това инфо от библиотеката на форума.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18199

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=18208.0

# 4
  • Мнения: 5 393
Иво пие сок от 3 седмици.Според мен(както и според повечето мами тук) захранването с каквото и да било, включително сокчета, е добре да става след 6тия месец. Peace

# 5
  • Мнения: 1 382
Преди десетина дни дадох за първи път сокче  Peace

# 6
  • Мнения: 3 760
Все още не съм давала сок. Спазвам препоръките на СЗО и всички големи педиатрични школи, според които сок е добре да се дава след годинката.

# 7
  • Мнения: 3 718
По повод сокчетата и правилното им даване имам една молба  Rolling Eyes
Мили по-опитни мамчета, моля препоръчайте ми книга, в която точно да се описва кое кога се дава и защо. Иска ми се да не прибързвам, а педито вече от две седмиси ме пита давам ли сокче. Е нер ама ми се иска да знам кога да започна  newsm78

# 8
  • Откъм Варната
  • Мнения: 1 646
И на мен педито миказа да давам сокче от ябълка 1 лъжичка на обяд, за вкуса било не за захранване и аз се чудя какво да правя

# 9
  • Варна
  • Мнения: 236
Нашата педиатърка е от "старата школа" и аз давам от навършване на 2 мес. и 1 ден. на една от консултациите се засякохме с една майка, която иска до 6мес. детето и да е само на кърма и докторката и каза, че може поне сокчета или плодови пюрета да му дава (без да замества кърмене), за да не получи анемия. Но тук повечето майки не са давали толкова рано и децата са им здрави. И моето да чукна дърво е добре, макар и със сокчетата.

# 10
  • Мнения: 4 915
По повод сокчетата и правилното им даване имам една молба  Rolling Eyes
Мили по-опитни мамчета, моля препоръчайте ми книга, в която точно да се описва кое кога се дава и защо. Иска ми се да не прибързвам, а педито вече от две седмиси ме пита давам ли сокче. Е нер ама ми се иска да знам кога да започна  newsm78


Аз съм се информирала не от книга, а от сайтове в интернет - педиатрични, здравни, и посветени на детското захранване. Колкото повече източници - толкова по-достоверна е информацията. Една книга не покрива всички норми за правилно и здравословно захранване.

На педито кажи да се информира за правилата на правилното захранване и да престане да ти пробутва сокчета.  Tired

Или я смени.
Или не я слушай.

Аз сокчета до година и нещо изобщо не съм давала. И сега рядко го правя.

А за да се ориентираш кое как и по колко - виж в темата "Библиотека" - има статии и схеми за захранване.


........ и докторката и каза, че може поне сокчета или плодови пюрета да му дава (без да замества кърмене), за да не получи анемия. .....

А някой да я попита докторката колко желязо има в пюретата и сокчетата?!?...До 6тия месец детето си има физиологични запаси от желязо от майчиния организъм, а желязото от кърмата се усвоява в много висока степен.

Общи условия

Активация на акаунт