отново за хигиената - помогнете

  • 717
  • 12
  •   1
Отговори
Синът ми е на 3 години и от половин година е без памперси. Слагам му памперс като спи. Не се напикава изобщо, обаче ВСЕКИ ПЪТ ака в гащите. Обяснявам, моля го да седи на тоалетната, даже го и наплясках веднъж, но резултатът е плачевен-започна да ака през няколко дни. Като го питам защо се е наакал ми казва "Не знам". Според мен много добре знае, че не трябва да го прави и къде се прави и т.н. Моля ви дайте ми съвет. Срам ме е да го взимам от градината.

# 1
  • Мнения: 58
Много бих искала,но не мога. Моята с акането се справя без проблем, но виж с пишкането.....
Тя мрази "аки"(нещо е мръсно), ако някъде види или реши че има аки--бърше та пушек се вдига.
В никакъв случай не го удряй,шляпкай и т.н., прави се че не ти пука. Едва ли е възможно???? newsm78

# 2
  • Мнения: 7 723
Аз мисля, че проблема на сина ти е на психическа основа.
Върни лентата назад и си помисли дали не се е стреснал от нещо, свързано с акането, може би прави асоциация с нещо неприятно......... Thinking

# 3
  • Мнения: 3 740
Може би има много силна перисталтика и не успява да реагира. Ще го израсте, не се притеснявай. Едно от децата ми имаше подобен проблем, но с времето се научи.

# 4
  • Мнения: 505
Аз мисля, че проблема на сина ти е на психическа основа.
Върни лентата назад и си помисли дали не се е стреснал от нещо, свързано с акането, може би прави асоциация с нещо неприятно......... Thinking

Без да искам да те плаша, но имам братовчед, който се наакваше до 9 клас. Родителите му за съжаление не обръщаха внимание, единствената им реакция беше викове и крясъци, които с нищо не помогнаха. Не мога да ти дам съвет, надявам се всичко да се оправи   bouquet

# 5
Само не му викай и не се карай , така само ще го амбицираш . Според мен го прави от инат . Психологическият момент също е от значение  - синът ми например никога не ака в градината , стиска до вкъщти и от вратата на гърнето .Говори с него спокойно , обещай му ,че  ще му купиш или направиш нещо за него ако се изака в гърнето , ние се лъжем със зоологическата градина , обожава я .А може пък да се притеснява - предложи му да седне на гърнето и го остави сам в стаята .

# 6
  • Мнения: 5 362
Само не му викай и не се карай , така само ще го амбицираш . Според мен го прави от инат .
На моят братовчед детето прави така,само че то е на 5 год. вече.Когато нещо не му изнася и се заинати и се изаква в гащите.И те са се видяли в чудо с него.Казват,че е от инат,защото не го прави постоянно в гащите,а само като реши да ги дразни.Явно и те му се карат,и то прави нарочно така.

# 7
  • София
  • Мнения: 7 242
По-добре го остави. на моя приятелка детето беше така - искаше да ака само в памперс, а тя го преследваше с гърнето. разви хроничен запек /което е мн. вредно/ и трябваше да взима дуфалакс. Все пак си се научи, де. Няма ненаучено дете. Рано или късно ще стане и по-добре не задълбочавай проблема.

# 8
Много благодаря за разбирането. Разбрах че не трябва да му се карам и да го наказвам. Но нали разбирате, че в детската градина ме гледат все едно съм малоумна и безотговорна и че едва ли не на нищо не съм го научила. Съпругът ми и роднините по същия начин реагират и ми става много болно. Аз съм почти сигурна че го прави на инат. Това ме вбесява. Не се сещам за нищо травмиращо свързано с акането-той просто никога не е акал на гърне или на тоалетна (за разлика от пишкането). Оставяла съм го да седи на тоалетната сам, но нищо. Надявам се скоро да се научи.  Praynig

# 9
  • Мнения: 25 568
Не се сещам за нищо травмиращо свързано с акането-той просто никога не е акал на гърне или на тоалетна (за разлика от пишкането). Оставяла съм го да седи на тоалетната сам, но нищо. Надявам се скоро да се научи.  Praynig

Сигурна ли си, че детето не се страхува от гърнето, особено, ако е това за възрастните?   newsm78
Напълно вероятно е да изпитва страх и затова да не може да си свърши работата там. Не го оставяй самичък в тоалетната - знаеш на тази възраст децата се страхуват от какво ли не. (И мене като малка все ме беше страх да не изпълзи нещо от дупката, въпреки, че не съм имала този проблем.)

# 10
Не го е страх от гърне и тоалетна даже сам ходи да пишка. Като влезе в тоалетната ми казва да изляза. Няма проблем и да седи повече време само че нищо не прави само къса тоалетната хартия на малки парченца  Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 581
Виктор беше по същия начин. Започна да казва, че има пиш, но още доста време след това се наакваше в гащите. Като му дойдат аките, скриваше гърнето и се притаяваше в някой ъгъл и почваше да напъва. Ако го прекъсна и пробвам да събуя гащите, почва да пищи и не ака на гърнето въобще.
Не му виках, не се карах, за да не го стресна да не иска да ака въобще. Една мама ми писа тогава да ме предупреди, че при тях е имало много лоши усложнения от такова настояване и каране  Heart Eyes
Лятото бяхме на вилата и навън. Забелязахме, че ходи в градината да се крие и да ака и всеки път на едно и също място. Сложихме там гърнето - и не същото гърне като за пишкане, а друго. Обясних, че това е гърнето за акане, но без да го караме да сяда, оставихме си го да си се нааква. Само от време на време питам "искаш ли сега на гърнето там до цветенцата". Един ден го питала баба му, той казал "да, ама ти се махни" и седнал на гърнето.
И досега ака сам, не иска да го гледаме и да стои някой при него. Не знам защо така, но явно си му е някакъв интимент момент. Бях чела и някъде нещо за удоволствието от акането. Само ме вика да го избърша. Купихме и детски кърпи, които се хвърлят в тоалетната и се бърше сам вече.
Така че може да пробвате като нас - изберете място, сложете гърнето и го питайте иска ли да ака там сам. Не му настоявайте, когато реши. Но го оставяйте сам, може това да е проблемът и в детската градина, говори с учителките.    bouquet

# 12
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
На мои приятели детето правеше така до 4 год възраст, но като се влюби баба му каза, че той няма да я хареса и тя ами добре дай да опитам

Общи условия

Активация на акаунт