Отново сме с ангина

  • 1 021
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 388
Вече съм отчаяна,от месец септември до сега дъщеря ми направи 5 гнойни ангини,последния месец ангините са 2 едно след друго,сигурно се досещате колко антибиотика сме изпили до момента,незнам вече какво да правя и как да се справя с тази бактериялна инфекция.Вече цяла седмица детето ми е с температура 39.5,при условие,че сме на два антибиотика Зинат и Бензацилин инжекции.Отказва да яде,заприличала е на призрак,с огромни сенки под очите,снощи и малкото,което изяде повърна,предполагам,че е е от Зината,притеснявам се,че всичките тези отрови,които приема ще я довършат Tired!Направихме консултация със специалист уши,нос и гърло,който е категоричен,че трябва да извадим сливиците,въпреки възрастта й(2 години и 5месеца),но въпроса е,че трябва да е изцяло здрава,в това състояние не можело да се извадят.Направихме и пълна кръвна картина,която показа,че утайката е доста повишена и хемоглубина е нисък,нямаме мононуклеоза,но със всички тези показатели е ясно,че има голяма бактериялна инфекция в организма.Въпроса ми е- има ли някой,който да е минал по този път и как сте се справили със ситуацията?Отчаяна съм,вие сте ми последната надежда......

Последна редакция: сб, 23 дек 2006, 09:53 от walentin

# 1
  • Мнения: 984
когато бях малка и аз правех чести ангини, като за 1 месец даже 2, не са ми вадили сливиците, въпреки че бяха огромни, тогава в училището на майка ми имаше жълтеница и както знаеш се слага на всички контактни Гама глобулин, което и кръвна плазма и много засилва имунната система, та тя издейства и на мен да сложат и нещата се оправих, след това 2 г. пролет и есен ми правиха 10 дневен курс със спирт и пчелен клей и се прекратиха ангините, виж и това  http://www.admedicine.co.uk/p_line2.asp?p=6 моето дете често боледуваше с високи температури и откакто го давам е имала съвсем леки инфекции, дано се оправите, не трябва да и изнежваш гърлото независимо че е била с гнойни ангини, не трябва да пие само топли напитки

# 2
  • Мнения: 388
Благодаря много за отговора,наистина,че гърлото ни е доста изнежено,не смея да й давам нищо студено,а само топло,може би и това има значение!

# 3
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
С ангини проблем не сме имали, по-скоро ушите.

Този понеделник, който мина 18.12 извадихме третата сливица, която не беше голяма, по думите на лекарите, но ужасно страховито възпалена, откъдето всичките ни проблеми с ушите и носа през последните 15 месеца, тоест от 3г възраст, сега сме на 4г и почти 4 месеца.

Та, в петък преди операцията отиваме на среща с анестезиложката, която ми казва, - не трябва да има Т , иначе ще отложим ваденето.

Аз казвам: " с под 37 Т няма как да ви я доведа, защото 15 мес се борим с постоянни секрети, постоянни бактерии, отити и тази сливица, така, че казвам съжалявам, но това означава, че никога няма да я извадим".

И тя ми казва: ' Премерете я в неделя в 16ч, миналата неделя.

Меря аз на 17.12 - 37.2 Т

А аз съм убедена, че Ади предвид третата сливица си е имала 37.1, 37.2 дълго време.

Обаче в понеделник отиваме, на 18, идва анестезиоложката, казвам аз, че е имала 37 Т, дори не казвам 37.2 и веднага се донесе термометър, педиатър дойде, за една бройка щяха да ни отложат и аз пак започвам:

"Вижте сега, абсурдно е да мислите, че мога да ви я доведе с под 37 Т при тази възпалена сливица и т.н. и т.н."

Но е много важно за пълната упойка да няма Т и това го знам, обаче какво да направя, подписах всички документи и с триста зора ни оперираха.

Идва след това докторът и ми казва колко е била възпалена сливицата, и аз тогава го питам, как смятат, че може да е напълно здрава при това положение......

Но с ангини никога не сме се сблъсквали, винаги проблемът беше ушите и страхотните течове от носа.....и страшно се радвам, че успяхме в понеделник да се отървем от гадната сливица.

А вие като сте само на 2г и 5мес. не може ли да изчакате някак си, да не вадите още или.....?

# 4
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Да, забравих да кажа, че утайката също ни беше ускорона, което разколеба анестезиоложката и тогава започнах да обяснявам, че няма просто как да бъде.

# 5
  • Мнения: 388
На тази възраст по принцип трудно се съгласяват да вадят сливици,защото има риск пак да пораснат,обаче нашия случай го водят тежък и е наложително,тъй като има голяма вероятност да направи артрит или друг проблем(сърце,бъбреци и т.н.),вече започна да се оплаква от болки в краката и ръцете,досега при който и лекар да сме били,всички са на едно мнение-вадене и на 3-те сливици,колкото и да не ми се искаше,но и това не се издържа Tired!

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
но и това не се издържа Tired!

разбирам те напълно Sad

# 7
  • Мнения: 2 082
тук може евентуално да намериш някакъв съвет,но щом имате и болки положението не е розово  Sad  http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=parents&Number=193895 … amp;sb=9&vc=1

# 8
  • Мнения: 388
Благодаря на всички за съветите и информацията,която ми дадохте,както тук така и на лични!Нямам думи да опиша колко ми помагате и ми давате сили да се боря с проблема на дъщеря ми Hug  bouquet.

Общи условия

Активация на акаунт