Сусам за увеличаване на кърмата

  • 2 766
  • 5
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 268
Моята докторка, която знае, че кърмя изключително четиримесечното си бебе, ми препоръча сусам за стимулиране на кърмата. Ще съм благодарна за повече информация и споделяне на опит. Весели празници  Hug

# 1
  • Мнения: 50
Сусамът е богат на елемента калций, повече има там, отколкото в сиренето и млечните продукти. Трябва да си купиш суров сусам от диетичните магазини и да си го смелиш ( за по-пълното му усвояване ). Аз си го посипвам  в/у салати, овесени и др. ядки, ориз ...
Надявам се да съм ти  била полезна.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Няма лошо - сусамът е добър източник на калций и е полезен за доста неща. Ако не можеш да го ядеш в голямо количество, може да си купиш направо сусамов тахан от диетичните щандове на магазините. Той може да се маже на филийка (смесен с масло и мед, ако не ти допада натуралния му вкус) или да се правят от него сладки (има много сполучливи рецепти, сладките имат аромат на халва).
Има ли някаква причина докторката да ти препоръчва стимулиране на кърмата чрез подобни средства?

# 3
  • Мнения: 1 288
моята свекърва също ми беше купила сусам, само че аз не можах да понеса вкуса му.
ако не ти хареса, има много други начини за увеличаване на кърмата. например аз хапвах всякакви сурови ядки, без фъстъци.

# 4
  • Мнения: 60
и аз хапвам сусам за кърмата.още докато бях бременна много го харесвах и го ядях в огромни количества и ми избиха 2 мъдреца Laughing незнам дали е от сусама ама така предположи зъболекарката ми

# 5
  • София
  • Мнения: 268
Има ли някаква причина докторката да ти препоръчва стимулиране на кърмата чрез подобни средства?
Не, hedra, няма специална причина за стимулиране на кърмата - бебето наддава прилично, пълни памперсите, просто това беше първата консултация с тази лекарка, тъй като смених предишния и жената си каза съвета.

Общи условия

Активация на акаунт