Защо се очаква че свекърва ми трябва къпе бебето поне първите пъти?

  • 2 406
  • 53
  •   1
Отговори
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
Може би това е изтъркана тема Embarassed обаче аз искам да попитам...
Как се къпе новородено?  newsm78 .Защо се очаква (или поне свекърва ми очаква) свекърва ми да къпе бебето като се роди. Аз предпочитам майка ми да го къпе или поне двете, но майка казва че това било работа на свекървата #Cussing out. Аз искам ние с таткото да си го къпем обаче не зная как, моля обяснете baby_neutral как се къпе новородено, кое не трябва да се мокри и така на татък .

# 1
  • София
  • Мнения: 3 064
Разкарайте бабите и си го къпете сами! Само пъпа не трябва да се мокри преди да е паднал и да е заздравяла раничката. Също гледайте да не му влиза вода в очите, ушите и устата.

Може да разрешиш на свекърва си да ти покаже как става, ама защо пък тя да го къпе?

Откакто сме се прибрали вкъщи, никой не е къпал Борис, освен мен и баща му Peace

# 2
  • Мнения: 2 849
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/602/51/
Къпете си вие бебето щом сте решили и стига сте слушали ,кой какво ви казва .От самото начало сме си ги къпали с таткото .Няма нищо сложно и страшно .Първите дни ,докато падне пъпчето ,се пази и като миеш главичката ,пазите ушичките .Това е . Heart Eyes

# 3
  • Мнения: 7 723
Не съм давала на никоя баба да ми извземва функциите Naughty

... Само пъпа не трябва да се мокри преди да е паднал и да е заздравяла раничката. Също гледайте да не му влиза вода в очите, ушите и устата.

А майка ти защо така бяга от отговорност newsm78

А защо свекърва ти очаква да го къпе тя newsm78

Кажи й, че ако иска да бъде в помощ на младите, да се заеме с гладенето,    Innocent  , готвенето за сина си , но да не се пречка в банята  fiuuuuuu

# 4
  • Мнения: 8 505
Какви са тези глупости?!Свекървата,тъщата и не знам още кой.И защо трябва те да го къпят?Или една от тях,няма значение,омотах се яко...Нормално е да не знаеш как,ще свикнеш след няколко бани.
Тук можеш да прочетеш как се къпе бебе.

# 5
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
Живеем у свекърва ми за сега и затова майка смята че ако го къпе тя се едно се бъркала в дома на свекървата(малко смахнато ама така казва)

# 6
  • Мнения: 6 461
Къпи си го ти детето заедно със съпруга ти .
Остави ги бабите само като искат да те гледат от страни(но не е задължително Mr. Green)
Кажи им ,че като започнете да излизате с мъжа ти по разходки и тяхното време ще дойде ама тогава да не се опъват..... Laughing

# 7
  • Мнения: 1 910
Къпете си бебето сами. Никой не ти трябва...освен ако ти не искаш де.
Това да се пази нещо при къпане май само в България го има. Тук никой нищо не пази. Децата са си ОК. Само не слагай нищо във водата първите 6 месеца.
На нас ни обясниха, че първо се забърсва с мокра кърпа от към главата надолу. За памперс зоната слагаш на кърпата и малко течен бебешки сапун. И после бум във ваничката. Като го изкъпеш подсушаваш първо очичките от външния към вътрешния край с чиста памучна къра, после зад ушичките, мишничките и хубаво всички гънки. Със стерилна кърпичка напоена със спирт внимателно почистваш пъпчето и около него. Мажете се и сте готови. Simple Smile

# 8
  • Мнения: 229
Мен ме бе6е страх отначало_такова малко човече не бях виждала Grinning и само zатова дадох на свекърва ми да го къпе първите два пъти.После като свикнах си го къпех сама,ама никой не се е натискал специално zатова ... newsm78

# 9
  • Мнения: 2 936
аз това го чувам за първи път  Rolling Eyes
щом искаш къпи си ти детето!

# 10
  • София
  • Мнения: 6 146
Ако не се чустваш уверена (все пак едно е да ти кажат, друго да ти покажат) помоли свекърва ти да изкъпете заедно бебчето първия път. На следващия ден обясни, че искаш ти да свикнеш защото все пак си майка, искаш да имаш връзка с детето си, да се научиш, за да показваш и ти един ден на снаха си и т.н. любезности (ако искаш да си любезна).
Важното е да не вярваш на разни измишльотини като сол във водата, миене със сапун за бръснене и други бла-бла... Най-късно на 4-тия ден ще и омръзне да ти виси на главата, а ти да я игнорираш.
Но да си призная за мен беше облекчение, че първата седмица мъжа ми и свекърва ми къпеха детето. Аз просто бях смазана от умора и хормонален дисбаланс. Само от инат реших, че аз трябва да си я къпя след това и съответно имах още по-малко време за почивка. Ако сега зависеше от мен, бих ги нагърбила яко с гладене, простиране, готвене, миене - а аз да се излежавам с бебка и само да се храним.

# 11
  • Мнения: 5 500
Първо си отговори на въпроса чие е детето?
Къпала съм ги сама и двамата в началото както ги къпят в болницата. Слагаш дланта си на коремчето и гърдичките и го обръщаш да гледа към коритото. Аз ги къпех направо в душкабината под чучура в банята. Първо косата, гънките на вратлето, гънките подмишничките, дупето със сапун или шампоан каквото ползваш. Изплакваш в същия ред, изплакваш и лицето докато гледа надолу. Така никъде няма да му влезе вода.
После като понатежа си купих една мрежичка, която се закача за коритото и става като хамак, така сега пак го къпя малкия сама.

# 12
  • Мнения: 3 425
Ех,тия свекърви разбиращи от всичко!И моята е същата де!

Ако имаш желание вие с мъжа ти да си се грижите  за бебко ясно и го покакажете!И постояното съветване и бъркане ясно трябва да се разбере,че не е прието!(дано се разбере от дума...моята не се разбра,а как ли не опитвахме да я накараме да разбере) Rolling Eyes

В къпането на едно бебе няма нищо страшно!Аз в началото къпех на мивката(беше голяма),зарад пъпчето ....леко го прихващахпод мишниците по корем и го обливах:)

Успех:)

Въоръжи се с търпение Peace

# 13
  • на село
  • Мнения: 1 028
Предполагам че преди години свекървите са ги къпали, защото се е смятало че имат повече опит и бла- бла- бла....
Само че аз не съм убедена че жена, която е къпала бебе преди 30 години ще се справи по- добре от мен.
Къпете си спокойно бебчето. Няма нищо нито сложно нито страшно. Много е приятно даже  Peace

# 14
  • Мнения: 3 647
аз това го чувам за първи път  Rolling Eyes
щом искаш къпи си ти детето!

Peace

Общи условия

Активация на акаунт