Как се дават Colocynthis 9ch & Chamomilla Vulgaris 9ch при колики?

  • 8 845
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 483
Здравейте, понеже моят педиатър ми каза, че няма опит с хомеопатията, не знаеше как се дават зрънцата, момичето, което ми ги препоръча ги дава на нейното бебе с лъжичко разтворени с водар но аз не давам вода на моето бебе - само на кърма сме. Мога ли да му капвам в устичката няколко топченца директно, така съм давала други хомеопатични. И мога ли да давам само при нужда вместо половин час преди всяко ядене, моето бебе спи преди времето за хранене и не искам да го будя защото става кисело и нервно. Мерси предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 480
Не бих дала лекарство на детето си без консултация с лекар. Намери си хомеопат, който да ти каже какво и в какви количества,каква потенция е подходяща за твоето дете.

# 2
  • Мнения: 254
Моята хомеопатка ми каза да давам по разредени - потенция 15 - по десет гранулки разтворени във водата за деня, ама и аз не и давам вода. Една майка ми каза че друг доктор и препоръчал потенция 9 и тя и ги е давала стрити по 5 гранулки горе-долу през ядене - слагаш ги на езичето, както се приемат от големи хора. Мога да ти кажа че нямаше никакъв ефект, макар че много го хвалеха тва люкарство - чак пращали в Щатите на приятели. С една дума - на всяко бебе различни неща му действат - на някои нищо.

# 3
  • Мнения: 306
моята лекарка ни ги препоръча,защото много страдаше и мрънкаше от зъбките,които все не се появяват.каза ми през 2 часа по 5 топченца разтворени в малко водичка.мисля си,че би могло и в кърма.това много я успокояваше и съм много доволна.вече и давам 1,2 пъти на ден,защото не страда така.то е лайка и е съвсем безобидно.

# 4
  • Мнения: 8 242
Няма универсални хомеопатични.. Посъветвай се с хомеопат какво е точното лекарство. Не давай така на изуст, защото може да предизвика нежелана симптоматика от неправилното лекарство..
А и няма значения БРОЯ на гранулките, а потенцията.. Колкото по-често се дава, толкова повече се забавя действието на лекарството.. Трябва си точна дозировка - по колко често и колко дни..

# 5
  • Мнения: 98
V momenta se lekuvame s HOMEOPATHIA-vseki chovek e razlichen-tova e smisulut na zjalata HOMEOPATHIA-Ne se preporuchva davane na lekarstva bezrazborno-vuv zdrav chovek  te mogat da pridizvikat simptomi na bolestta.Ako davate homeopatichno lekarstvo v sluchai che kurmite,moje da go izpiete vie ,ako li ne moje da se raztvori vav voda i da se dade s pipeta.Njama opastnost za dezata koito sa samo na kurma.KOnsultiraite se s homeopat-kolikoite bivat razlichni-pri njakoi deza te se podobrjavat ot toplo ,pri dugi se podobrjavat pri natisk vurhu koremcheto,njakoi deza ne mogat da lejat  i podobrenie se poluchava pri povdigane ot legloto,drugi deza se gurchat,svivat i t.n Ima mnogo nyuansi ,koito opredeljat homeopathichnoto lekarstvo>KONSULTAZIJA s HOMEOPATH e preporachitelna.

# 6
  • Мнения: 98
lichno na na COLOCYNTHIS ne ni pomaga.Mnogo e vajno Homeopatha da ima opit-lichno mnenie

# 7
  • Мнения: 75
Аз лично давам COLOCYNTHIS 9 и съм много доволна. Преди ядене, 3 пъти до 4 пъти макс. дневно в една лъжичка слагам 5 гранулки и ги разтварям в малко вода след това с една сприцовка изсипвам течността под езичето на бебето. На нас ни действа добре, преди това опитах какво ли не против колики.

Общи условия

Активация на акаунт