Хемангиоми

  • 788
  • 2
  •   1
Отговори
Синът ми е роден с хемангиоми на клепача и гръбчето. Някои лекари казват че трябва да бъдат оперирани, други че може да се направи лечение с кортикостероиди след като навърши една година. Има ли други алтернативи? Тези хемангиоми отшумяват ли сами или е задължителна някаква интервенция?

# 1
  • Мнения: 1 063
Ние имахме, но на крачето, беше доста голям,червен и поизпъкнал, до двегодишна възраст избледня и сега почти не се забелязва.При консултациите с лекари разбрах, че трябва да наблюдавам за увеличаване на размерите и потъмняване, казаха ми, че се оперират ако са много големи и са на лицето, но дано вие се разминете без операция и се редуцират както нашите! Hug
Успех!

Сега виждам, че си от Сливен, аз правих точно там консултация и с д-р Минчева шефката на неонатологията/поне тогава беше/ и тя ми даде телефона на професор в София, който се занимава с това, ако има нужда от операция!

# 2
  • в джунглата
  • Мнения: 916
Дъщеря ми имаше на главата в окосмената част, тези които са там зъдэлжително се оперирват. Ако са на лицето първо са правят интервенции с кортикостероиди ( заради белезите от шевове предполагам). Разбира се зависи от вида на хемангиома. Нашия нарастна доста и когато беше на 3,5м го оперирахме в Пловдив при д-р Стефанова.

Общи условия

Активация на акаунт