Содена питка?

  • 4 523
  • 8
  •   1
Отговори
  • софия
  • Мнения: 1 745
Мамита,помагайте  Praynig!Как се прави питката за Бъдни вечер?С мая ли със сода ли?И кое след кое се слага?Нали съм вече мама и ми се иска,за първи път всичко аз да си направя  Grinning,ама като не знам  Embarassed...
Благодаря ви и ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ  Heart Eyes!

# 1
  • Мнения: 2 035
Дани, аз гледах тази рецепта и мисля нея да направя  Blush
Иначе според мен, щом е содена значи е със сода Wink

Ето рецептата:
Содена питка
в тази традиционна пита, приготвяна за Бъдни вечер, се слага пара, за късмет - тук във форума прочетох, че една мама  ще сложила евро, мисля да и открадна идеята и аз  Grinning

1 кг. брашно
2 супени лъжици олио
1 ч.л. захар
1 ч.л. сол
1 ч.л. сода бикарбонат
1 п. баклувер
1 и 1/2 ч.ч. кисело мляко

От изброените продукти замесвате меко тесто. Содата се слага в киселото мляко, а баклувера в пресятото брашно.
Оформяте питка, слагате я в намаслена тавичка и печете в леко загрята фурна до зачервяване.
Опечена, я завивате в кърпа, за да омекне.

# 2
  • Мнения: 2 550
Може и с мая  Grinning

# 3
  • дълбоко,дълбоко в прованса
  • Мнения: 190
Аз знам, че на Бъдни вечер питката е без мая, и нали се яде постно, и без каквото и да е мляко се замесва

# 4
  • Мнения: 857
ама val_stef как така питка за Бъдни вечер с кисело мляко? Не може трябва да е само с постни продукти.

# 5
  • Мнения: 8 505
ама val_stef как така питка за бъдно вечер с кисело мляко? Не може трябва да е само с постни продукти.

Така е.Затова не се прави и с мая.

# 6
  • Мнения: 2 550
Че в маята червеи ли има?

Аз пък ще си я правя с мая, кисело мляко, че и прясно може да сложа...и без това баклавата не ми е постна Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 035
ама val_stef как така питка за Бъдни вечер с кисело мляко? Не може трябва да е само с постни продукти.

Въх  Joy  така е наистина  Grinning

# 8
  • софия
  • Мнения: 1 745
Благодаря на всички   bouquet!Значи -брашно,сода,вода,сол  Peace!

Общи условия

Активация на акаунт