Отново за слинга

  • 589
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
Подариха ми слинг, ама нещо не мога да се справя, а от старата тема всички връзки са се загубили. Може ли нещо да се направи да се възстановят.
Слингът е с халки - води се слинг семпъл/

# 1
  • Мнения: 2 282
Боже как ти завиждам!   Simple Smile
Много е лесно, като го видиш веднъж, и е ужасно полезно нещо, набързо спира да те боли кръста. На моя първи слинг му се счупи халката (беше пластмасова) и така и не си направих втори.
Ето ти няколко линка, вкл. със снимки, на които се вижда добре, че не съм по обясненията.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=29108.0
http://www.rockinbabysling.com/home/

# 2
  • Мнения: 3 718
Може да се повторя с някой, но тук има доста ясни инструкции. И аз мисля да си ушия един такъв  Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 829
Момичета, горещо ви препоръчвам слинга тип шал! Този с халките също е удобен, но за по-кратко носене или ако по-често се слага и вади бебето от него. Тип шал разпределя тежестта по-равномерно, с него мога да си гушкам бебчето много по-дълго. Установих също че малкия в количката спи половин-1 час, а в слинга- дори 3-4 часа. Освен това, малкия се приспива по 2 начина- като суче и докато го нося в слинг!

# 4
  • Мнения: 1 947
Момичета, горещо ви препоръчвам слинга тип шал! Този с халките също е удобен, но за по-кратко носене или ако по-често се слага и вади бебето от него. Тип шал разпределя тежестта по-равномерно, с него мога да си гушкам бебчето много по-дълго. Установих също че малкия в количката спи половин-1 час, а в слинга- дори 3-4 часа. Освен това, малкия се приспива по 2 начина- като суче и докато го нося в слинг!
    Да, в него можеш да носиш бебето, както в слинг с халки /на мен никак пък не ми е удобна тази поза ooooh!/.
Ние сме правили рекорди по дълго спане в него. Mr. Green Обаче в България е проблемно да се снабдиш с такъв -
трябва някой да си го поръчваш от чужбина или някой да ти внесе - аз преди да родя, търсих навсякъде по
магазините за платове подходящ плат, за да не давам сума ти пари, но просто няма такъв...  Thinking

# 5
  • Мнения: 2 829
Тук пък се оказа че няма магазин за платове... Аз си купих 3 шала, 70Х180 см., заших ги заедно и само малко ги скосих в двата края по диагонал, за да не става дебел възела. Има доста видове подходящи шалове.
А в другата тема за слингове, някой беше дал този линк:
http://babysling-lana.hit.bg/

# 6
  • Мнения: 1 947
 Даа, много хубав сайт! Simple Smile ЛАНА е една от марките, които тук съм срещала, но цените са им много "хубави" - 4,40метра е към 100 евро.  #Crazy

# 7
  • Мнения: 2 829
Аз имам 2 слинга- 1 от 3 шала Х 20 лева = 60 лева и 1 от 2 шала Х 5 лева = 10 лева.
По скъпите шалове са по-плътни и по-джиджани, а по евтините са по-леки и по-лесни за връзване, така че не ми се налагаше да ги скосявам.
Много е лесно да се направят, само им изрязвам ресните, като оставям 1 см. за да не се разнищва плата и тегля 2 шева м/у шаловете.

# 8
  • Мнения: 48
Аз имам 2 слинга- 1 от 3 шала Х 20 лева = 60 лева и 1 от 2 шала Х 5 лева = 10 лева.
По скъпите шалове са по-плътни и по-джиджани, а по евтините са по-леки и по-лесни за връзване, така че не ми се налагаше да ги скосявам...........
yanast, я дай снимки на твоите слингове, че се запалих и аз, ама не се сещам какви шалове да купя.

# 9
  • Мнения: 2 829
Ами, дай ми е-мейл на лични, че нямам къде да ги кача за да дам линк.
Иначе шаловете може да са всякакви, само да не са еластични. Избираш си ги по цвят. Аз тука нямам много избор, понеже обикновено имат само по 1 от цвят, та обикалях да търся 2 или 3 еднакви.
Или дай съвет къде мога да ги кача в нет-а.

Общи условия

Активация на акаунт