Новобранка в кърменето!?

  • 511
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 572
Мамчета, аз съм майка за първи път, на красавица на 11 дни. От самото начало имам кърма и гърдите ми бяха ПРЕпълнени, цедях се едва ли не денем и нощем два-три дни. Но сега вкъщи не са така напращели и натежали, бебка расте постепенно и цоцка може би повече, не знам.

Дали да се цедя ВСЕКИ път след като кърмя? Това значи и през нощта? Понякога са ми меки гърдите след кърмене, дори и да има още кърма - и тогава ли да се цедя? За да се запасявам за по-късни месеци така, затова ли? Щото кво да я правя иначе тази кърмичка. Ако си суче от мен, значи това замразеното е запас за черни дни, но така като се цедя всеки път, на ден имам по една две чаши VIA в камерата  newsm78

Ако се цедя ВСЕКИ път, то по колко да се цедя?  #Crazy

# 1
  • Мнения: 1 896
Честито ти бебче!
Хубаво е че вече не ти се препълват гърдите - това значи, че кърмата е почнала да се регулира и правилно си усетила, че няма смисъл да се цедиш когато няма проблем. Така само даваш сигнал на тялото си да произвежда още повече мляко, а това е излишно натоварване за теб.
Можеш да оставиш бебето да регулира кърмата според нуждите си само със сукане на поискване, а да се цедиш единствено когато имаш препълване и дискомфорт и тогава също да не цедиш докрай, а само малко, колкото да облекчиш напрежението.
Пожелавам ви прекрасни първи месеци с бебчето!

# 2
  • Мнения: 4 242
Честито бебче най-напред!
Ако нямаш намерение да си правиш запаси по добре не се цеди а остави кърмата да се регулира споерд нуждите на бебето. Ако кърмиш на поискване, няма да има нито недостиг, нито излишък. Щом усещаш гърдите си спокойни, значи нещата си идват на мястото, гърдите ти произвеждат толкова кърма, колкото е нужна на бебчето ти. Ако цедиш, даваш сигнал че млякото не стига и гърдите започват да произвеждат повече (хиперлактация), остава кърма която фактически е ненужна, а може да предизвика дискомфорт при теб. Количеството кърма се определя от търсенето, колкото повече кърмиш- толкова повече кърма имаш.
Успех в кърменето и вярвай в себе си и в детето, природата е изчислила всичко до съвършенство!
Весела Коледа!

basilisk засекли сме се Simple Smile

# 3
  • Мнения: 3 760
Честито бебенце!!!!
Подкрепям горните мнения!
Успех!   bouquet

# 4
  • Мнения: 284
момичетата са ти казали всичко.ВЕСЕЛА КОЛЕДА Hug

# 5
  • Мнения: 2 829
Получила си отлични съвети!
От мен-колкото по-малко мислиш и слушаш съвети от майки, свекърви и т.н., толкова по-лесно о приятно ще ти бъде кърменето.
Просто кърмиш когато бебето иска, или когато са ти препълнени гърдите, или когато бебето е превъзбудено и не смяташ-колко време суче, колко пъти на ден и т.н.
При мен кърменето на поискване се оказа страхотно улеснение и лекарство за всичко за бебо-приспивателно, успокоително, против колики и т.н. Само първия месец ми беше трудно, защото лакомника сучеше по 1 час и огладняваше пак след 0.5-1 час.
Желая ти приятно кърмене!

# 6
  • Мнения: 819
Честито бебче и се цеди само в началото.Успех!

# 7
  • Мнения: 180
Абсолютно подкрепям горните мнения момичетата са ти казали всичко. Слушай повече сърцети си и майчиния си инстинкт и по малко бабите, казвам ти го от личен опит. Моето бебче е на 2 месеца и за една бройка да мина на АМ, благодарение на форума и статиите тук сега се кърмим на поискване , не се цедя и кърмата ни стига. Аки имаш някога повече време прочети статиите в библиотеката много информация има там. УСПЕХ

Общи условия

Активация на акаунт