Кръвен тест за определяне на пол?

  • 2 867
  • 22
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 244
Има ли такова чудо в Бг? Къде? В коя г.с. се ходи? Прецизен ли е? Колко струва?
Много съм любопитна и нетърпелива...  Grinning Embarassed

# 1
  • Мнения: 5 393
Има, да.Прави се в Майчин Дом.Прецизен е.За цени незнам.Аз лично не съм си правила.Мисля, че като ти взимат кръв за БХС(ако си правиш) можеш да кажеш, че искаш и такъв тест.БХС(биохимичен скрининг) се прави някъде към 17-18та г.с.Това е което аз знам.Леко бременеене  bouquet

# 2
  • Мнения: 9 990
То в тези седмици и без такъв тест се вижда, обикновено след 17 седмица  се ходи на фетална морфология и там се вижда... Grinning

# 3
  • София
  • Мнения: 1 244
Да  Laughing Макар и не винаги, до колкото знам, ако е в странна поза бебо не е сигурно, дали ще се види правилно ...
Аз питам, ако тоя кръвен тест може да каже нещо по въпроса по-рано...  Mr. Green Иначе за сега съм далеч от 18 г.с.

# 4
  • Мнения: 205
СЪЩЕСТВУВА И ВЕ4Е СИ НАПРАВИХ, НО НЕ СЪМ В БГ  Confused  НЕ ЗНАМ ДАЛИ В БГ ИМА ТАКАВ, НО ТЕСТА Е РЕАЛНОСТ И СЕ ПРАВИ СЛЕД 8 СЕДМИЦА. АЗ СИ ГО НАПРАВИХ В 8 СЕДМ И ПОЛОВИНА И ЗНАМ, 4Е  ЩЕ ИМАМЕ МОМ4Е. ПО4ТИ 95 % СА СЪВПАДЕНИЯТА, ТАКА, 4Е Е ДОСТА ТО4ЕН КАТО ИНФОРМАЦИЯ. ПРИ НАС КАТО ГО ОБЪРНА В ЛЕВА СТРУВА  - 280 ЛВ. НО НЕ ЗНАМ КОЛКО Е В БГ ????
САМО ЗА ИНФО, ДОКТОРА КАЗА, 4Е ДОСЕГА НЕ СА ИМАЛИ ГРЕШКА ПРИ ТОЗИ ТЕСТ, ВЪПРЕКИ 4Е ВСЕ ПАК НЕ Е 100 % ГАРАНЦИЯТА. УСПЕХХХХХХХХХХХ    bouquet

# 5
  • София
  • Мнения: 4 397
То в тези седмици и без такъв тест се вижда, обикновено след 17 седмица  се ходи на фетална морфология и там се вижда... Grinning

 Да вижда се, ако не му е застанала пъпната връв м/у краката  Twisted Evil това ми се случи преди няколко дни   bouquet , но важното е че всичко е ок.

# 6
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Моя позната си го прави,но по преценка на лекаря,не помня точно защо и го назначи.
Лично аз до края не исках да знам какво е бебето,въпреки че лекарят ми казваше,че се вижда отлично и може да ми каже.Моментът на срещата и изненадата си е много хубав Hug

# 7
  • София
  • Мнения: 3 392
Да, има- МД. Цената не помня, аз не правих.

# 8
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
...Моментът на срещата и изненадата си е много хубав Hug


Peace
Така е.

Аз обаче наистина бях много изненадана, като родих и казаха:-момче е. А моята нагласа беше за момиче /той и наблюдаващия ми гениколог, не беше сигурен 100%, един път казваше момче, друг път момиче, но твърдеше накрая, че ще е момче/

# 9
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 206
Аз пък не виждам смисъл от подобен тест  ooooh! Нетърпение, очакване... Когато му дойде времето, ще разбереш какво е бебето. Нали най- важното е да е здраво  Peace

# 10
  • София
  • Мнения: 1 244
Аз пък не виждам смисъл от подобен тест  ooooh! Нетърпение, очакване... Когато му дойде времето, ще разбереш какво е бебето. Нали най- важното е да е здраво  Peace

Естествено, че това е най-важното. Но всеки сам преценява за себе си и аз предпочитам да знам по-отрано, щом има такава възможност. А до раждането със сигурност няма да изтрая  Crazy

# 11
  • Мнения: 7 640
какъв кръвен тест за пола на детето ooooh!
Ако вземат кръв от него- да, ама от майката- моля ви се!
Само с амниоцентезе в 16 г.с. примерно, става. Цената е около 100лв.

# 12
  • Мнения: 466
Единствено амниоцетезата може да определи пола на бебето с 100% сигурност

# 13
  • Мнения: 5 362
Моментът на срещата и изненадата си е много хубав Hug
newsm10

# 14
  • София
  • Мнения: 3 064
Единствено амниоцетезата може да определи пола на бебето с 100% сигурност

А това не е процедура, която се прави само от любопитство Peace

Общи условия

Активация на акаунт