А за сокчетата?

  • 1 897
  • 47
  •   1
Отговори
  • Ямбол
  • Мнения: 1 092
От Януари мисля да почна да давам на малката Лидия сокчета, но снощи разсъждавахме с майка ми кое е по хубаво  - сокчета които са на някоя фирма и са готови или да стържа плодовете и да и давам сокчето.
Майка ми е на мнението, че готовите ги държат под качествен контрол, а плодовете и зеленчуците на пазара ги пръскат с какви ли не химикали за да издържат повече,  домашно отгледани ябълки няма от къде.
Та питам се вие какво сокче давахте от готовите или си правехте в къщи?  Thinking
И ако давахте от готовите каква марка предпочитате? Кои са най-хубави?

# 1
  • Мнения: 5 362
Правех си аз отначало,а вече по-късно давах и готови.
Често имах възможност да правя с домашни плодове,т.е. от градина,а не купени от пазара.
А в готовите най-вероятно има консерванти,което ме спираше да й давам.
И сега,когато имам възможност,предпочитам прясно изцеден сок да й дам,отколкото готов купен.

# 2
  • Мнения: 164
Здравей и аз съм решила от Януари да й дам сокче от ябълки и след това от морков. Но също нямам възможност за домашни плодове, за това ще й дам сокче на Хип. Имам им повече доверие отколкото на купените от пазара, а и как да съм сигърна, че е "стерилно".
Прочетох на един етикет на Хип Сок от меки ябълки". А разбери сега кои са меки, кои твърди, кисели, сладки ако са от пазара Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 019
почнах с домашни и продължих с купени

# 4
  • Мнения: 2 956
Правех и в къщи и паралелно с това давах и купени...а пък морковите и ябълките така или иначе ги купувах от пазара..

# 5
  • Варна морето
  • Мнения: 103
Аз и давам фреш от ябълки вече,купувам ги от пазара. Соковете на ХИП също съдържат консерванти,как иначе сте се съхранят. Моят съвет е да почнеш с фреш,домашно приготвен,че са им много чуствителни стомахчетата. Simple Smile Simple Smile

# 6
  • Мнения: 2 663
Правя фрешове всеки ден, по 2 пъти.Ако сме на разходка и няма заведение, където предлагат, само тогава взимам готови, случвало ми се е няколко пъти до сега.Избягвам да купувам, защото всичките витамини в соковете са изкуствено добавени, ако ги има и съм на мнние ,че такова нещо като витамини на хапчета, прахове и т.н. не съществува
След изтискването на сако от един плод витамините , който съдържа се запазват в него няколко минути след това, ако го пиеш 30 по-късне кел файда.

# 7
  • Варна
  • Мнения: 4 969
почнах с домашни и продължих с купени
Peace

# 8
  • Мнения: 1 064
Аз също нямам доверие на плодовете, които продават, а готовите сокове имат консерванти...Двуумя се и аз... newsm78
най-вероятно ще започна с фрешове, а след като Теди свикне с "новото" и се увеличи количеството да започна да купувам готови сокчета... Thinking

# 9
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз започнах с домашни,но на 6,5 месеца,а към края на 7я давах и купени-най-вече на Кинела и Нестле/сега и Ганчев/.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 359
И двете давах.

# 11
  • Мнения: 8 917
Давала съм и двете. Повече сякаш домашни, защото можех да си вземам домашни плодове Peace

# 12
  • Мнения: 6 164
От домашните получаваше колики и като дадох Хип ги понесе много добре.

# 13
  • София
  • Мнения: 897
Правя и фрешове с плодове купени от пазара. Добре измити и обелени мисля, че няма проблем. Констанс е права, че витамините се запазват много за кратко,затова предпочитам аз да и ги правя и да ги консумира веднага.

# 14
  • Мнения: 5 391
Започнах късно със соковете, купувам.

Общи условия

Активация на акаунт