Как да преценя кога да захраня?

  • 533
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 290
човечето ми скоро ще стане на 4 месеца. Изключително кърмено бебе е досега.
Ще ми се да го захранвам след 5-ти - 6-ти месец, но искам да знам точно кога?
Как разбрахте, че човечето ви е готово да вкуси нешо различно от млякото на мама?
Всяка от нас има и ще има планове за детето си. Всяко  мъниче обаче си е с индивидуално развитие и е готово за захранване по различно време

Четох за разни признаци, подсказващи, че е време детето да бъде захранено. (вдигната главичка, посягане към нещата на масата, засмукване на долната устна.. и т.н.) ами моя малък Ив прави някой от тези неща

Вие как решихте, че е време да захраните?

извинявам се ако темата е била обсъждане

# 1
  • Мнения: 2 829
Аз нямам опит със захранването, но смятам да захраня малкия когато много ясно започне да си иска от нашата храна. Смятам че сега, докато е само на кърма ми е много лесно и не виждам причина да бързам със захранването. Засега малкия също отговаря на част от признаците за готовност за захранване, но аз смятам дори умишлено да го държа далеч от масата докато навърши 6 месеца.
Все пак смятам че всяка майка може най-правилно да прецени за собственото си дете  bouquet

# 2
  • Мнения: 126
Аз захраних на 5 месеца. Гледаше ме в устата всеки път когато си хапвам до него, а и досега го прави. Като цяло слушам и педиатърката кое кога да давам, но прилагам с месец и половина закъснение /няма смисъл да коментирам съветите на повечето педиатри - включително и нашата - кога да се захранва/.

# 3
  • Мнения: 1 290
Нашата педиатърка е невероятно толерантна и никога не ме е карала да правя неща които не одобрявам за което съм и безкрайно благодарна.
И аз съм с идеята преди 6ти месец да не захранвам, но просто се замислих и ми стана интерсно кое е нещото което е било решаващо да въведете новата храна Simple Smile

# 4
  • Мнения: 2 039
Моята педиатърка също настояваше да дам зеленчуково пюре в началото на 5 месец,но аз не дадох.Смятам да го направя като навърши 5 месеца.

# 5
  • там някъде около Пловдив
  • Мнения: 236
Ами няма не захранено дете  Grinning Така,че дали ще проявява признаците по-рано или по-късно ти сама ще трябва да решиш кога да го захраниш  Joy
Успех   bouquet

# 6
  • Мнения: 1 427
Не съм следила признаците, като стана на 6 месеца я захраних! Peace

# 7
  • Мнения: 410
Казаха ми да захраня на 6 месеца. Но бебчо отказа. Тогава педиатъра каза, че бебо сам ще каже кога е готов. Като стана на 9м(само кърма) сам посочи картофената яхния, която бях приготвила за баткото. Много му хареса и за около седмица беше готов за детска кухня!

# 8
  • Мнения: 6 461
Ще ми се да го захранвам след 5-ти - 6-ти месец, но искам да знам точно кога?
Мисля ,че добре си се насочила .Нормално е към края на пети ,началото на шести месец да започнете захранване.
Ако желаеш да продължиш да кърмиш дори и да си въвела на цяло една храна ,първо предлагай кърмата и след това твърдата храна.Защото ако заместиш цяло хранене ,нормално е кърмата да ти намалее.

# 9
  • Мнения: 547
Като стана на 9м(само кърма) сам посочи картофената яхния, която бях приготвила за баткото.

Това ме впечатли! Аз не посмях да чакам толкова дълго, но и Марти с охота започна да приема твърда храна доста по-рано. Аз го захраних на 5,5 месеца.

Детенцето само ще ти покаже. Пробвай с 1-2 лъжички няколко пъти и ако отказва значи още не е готово.

# 10
  • Мнения: 1 290
благодаря за отговорите момичета Simple Smile
ясно е , че незахранен няма да остане Simple Smile
исках да знам дали сте чакали до месеца които сте сметнали за правилен или нещо преди това ви е накарало да дадте немле4на храна

сега разбрах Simple Smile
и мен ме впечатли 9 месеца само кърма. Аз май не съм май толкова смела Wink но до 6ия месец поне мисля да давам само кърма.

Аз досега не съм се цедила и не мисля да го правя. Давам на човека да суче когато иска, когато е растроен нещо (това е много рядко). Това кърменето си е страхотна работа и с голяма мъка ще се разделя с него. За мързеланка като мен е идеално Simple Smile Няма приготвяне, следене на темпертаура , миене на посуда... Едно гушване и ... цица, цицката която е "сготвила" най-здравословната и полезна храна , с най-добрата Т, в нужното количество.
НАПРАВО НЕ МИ СЕ ЗАХРАНВА!  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 410
Само да дооточня, че като захраних на 9мес се бях консултирала с педиатър. Детето наддаваше повече от добре само от кърма(9м- 11300г, р.79). Лекарят реши, че на това дете освен цица друго не му трябва и реши да чакаме да си поиска храна! Това страшно мн ме олесни като се има предвид, 4е съм сама с 2 деца. Това кърменето е голяма работа. Наслаждавайте му се до като можете!

# 12
  • Мнения: 2 655
Няма да преценяш.
Аз имам опит огромен и с Али и с Мали.
Всяко дете е различно.
И двете ги захраних на 6 месец, точно. Нито ден по рано, нито ден по късно.
Най тържествено на обяд на 6 месец я сложих в столчето за хранене, разбърках и 1 лъжичка оризова каша с кърма и и дадох(и на едната и на другата).
Захраних бавно0бавно стъпка по стъпка.
За да са здрави децата е важно как са захранене.

Общи условия

Активация на акаунт