за сокчетата

  • 2 796
  • 78
  •   1
Отговори
  • Мнения: 245
здравейте,искам да попитам от кога започнахте да давате сокчета?ние сме на 2 месеца и половина , само на кърма. започнах да давам сок от морков и ябълка, но получаваше болки от ябълката. махнах я и продължих само  с морков и болките изчезнаха,обаче след няколко дена  стана така,че спря да ака . преди акаше всеки ден много редовно, сега по 2-3 дена нищо... стана неспокойна ,много плаче и се мъчи. педиатърката ми каза да давам дуфалак и сега без него не може да се изака. този проблем от морковите ли стана? случвало ли се е и при вас? дайте ми съвет какво да правя. от 2-3 дена не давам никакъв сок,а и незнам дали това е редно.

# 1
  • Мнения: 3 478
Според мен много рано си започнала със сокчетата. Аз нямах намерение да давам до годинка, но се предадох преди около 2 седмици, защото никаква вода не пие моята госпожица. Ама тя и сокчетата не ги предпочита като я гледам. Но аз и ги разреждам с вода 1:1 че даже и 1:1.5. Ама чист сок до преди годинката нямам намерение да и дам. В нашите пише че уж нямало захар, ама са толкова сладки, че не е истина. Аз от гледна точка на захарта не искам да ги давам. Иначе някои сокчета наистина спичат ( или пък разхлабват), но като цяло мисля на вас ви е доста рано Peace.

# 2
  • Мнения: 2 829
В повечето държави по света не дават на бебетата нищо освен кърма/АМ докато навършат 4-6 месеца.
Решението дали да даваш сок си е само твое, но не се тревожи дали е редно- има много деца, които израстват живи и здрави без сок, дори Световната здравна организация, УНИЦЕФ, Американската академия по педиатрия и т.н. препоръчват до 6-ти месец да не се дава друго освен кърма/АМ.
Допълнителен аргумент за мен е и това, че по този начин си спестявам хамалогията по приготвянето, а и съм сигурна че кърмата няма да му навреди, а за соковете-не. Ако бебетата имаха нужда от сок природата щеше да измисли и начин да го пият без допълнителни приспособления.
  bouquet

# 3
  • Мнения: 657
 Морковите запичат,както са писали преди мен момичетата рано е още за сокчета

# 4
  • Мнения: 46 438
Не съм давала, като порасна започна да яде плодовете на парчета  Peace

# 5
  • Мнения: 5 393
Много сте малки за сокчета според мен.Влез в библиотеката на Кърмаческия и прочети за захранването.Препоръчва се бебето да е само на кърма до 6ти месец.Соковете са даже след годинка, освен това сега няма подходящи плодове за сокове.Силно ти препоръчвам да НЕ даваш сок още поне 4 месеца.Кърми си бебчето-няма по-полезно нещо от това.Всичко необходимо за бебето се съдържа в кърмата ти.

# 6
  • Бургас
  • Мнения: 702
Няма бебе на кърма със запек!
Мисля, че много по-вредно от сокчетата е да даваш разхлабително, защото това прави червата лениви. Ако на 2 месеца е на Дуфалак, какво ще правиш като стане на 2 години!?
В абсолютно всяка книга за гледане на бебе пише, че е нормално и често се случва бебето да не ака по 2-3 дни. Като се изака, консистенцията е кашава, т.е. детето няма запек.
Според мен нямаш никаква причина да се безпокоиш, но непременно спри Дуфалак-а.

# 7
  • Мнения: 2 494
Да и според мен от това ви е запека, а лекарства моля те не му давай  Confused!
Кърми си бебчето, сок след 6 месец!  Peace

# 8
При мен се получи същото защото дадох сок от ябълка понже педито ми каза след 45-я ден давай, но като се запече ми помогна почти веднага водичката от сварени овесени ядки.Успех

# 9
  • Мнения: 56
аз също започнах да давам сокче от ябълка но след като прочетох публикациите на момичетата спрях и реших да изчакам поне още един месец

# 10
  • Мнения: 1 866
Спри соковете! На този етап те ще ти създават само проблеми и няма да ти носят никаква полза. В чужбина не се дават сокове. Направо се захранва детето с плодово пюре и то най-рано на 4 месеца.

# 11
  • Мнения: 2 039
Моето бебе ака по принцип веднъж на 4-5 дена,но това е нормално при кърмените деца  PeaceЩом няма признаци да се мъчи,да му е подут корема или да се напъва силно,значи няма нужда от сироп.

# 12
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Понеже въпросът ти е откога сме започнали-на 6,5 месеца.Момичетата са ти отговорили за "ползата" от сокчетата,а моят съвет е за всяко въвеждане на нова храна по препоръка на педиатъра ти първо да се допитваш тук.Повярвай ще останеш в началото изненадана ,а в последствие благодарна за съветите.Всички сме минали по този път.

# 13
  • нейде там, където ....
  • Мнения: 5 366
морковите наистина спичат, а колкото до това дали и от кога - това си е лично твое решение, ако нямате колики. мнения много, но детето е едно и си е твое. аз съм за ранното, но бавно захранване, ако няма други проблеми

# 14
  • Мнения: 4 392
Не давам сокчета. Пие вода и яде плодове! Peace

Общи условия

Активация на акаунт