Много съм зле психически,моля ви помогнете ми

  • 7 755
  • 21
  •   1
Отговори
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
Първо честита ви Коледа.Съжалявам за тази тема която трябва да е весела но неиздържам просто нямам с кои да споделя.
Имам ужасен проблем
-Бременноста ми е много желана и планирана.Почти без шансове за бебе то взе че стана.Всичко върви добре,молкия мъж си расте но нещо става с мен.В началото беше нещо подобно но сега съм много по-зле.Не мога да спра да плача денонощтно.Проблем по принцип няма а ако знаете какви лоши мисли ми минават през главата.Не мога с никой покрай мен да споделя защото не зная как ще реагират.Аз с голямо желание съм чакала да забременея ,а..................... сега се питам едни въпроси срам ме е да ги напиша.
Чувствам се ужасно психически.Имам чувството че ще се спукам.Ще побъркам това мъниче още от сега.Как да преодолея това .ПОМОЩ

# 1
  • Smallville
  • Мнения: 994
Потърси лекар психиатър най добре,минала съм по този път,сама не се справих.И аз имах ужасни мисли,мислех,че сте превъртя,мислех че съм чудовище,не можех да остана нито миг спокойна,ревях непрекъснато,спрях да се храня,отслабнах...Ужасни месеци бяха,но аз не бях бременна,детенцето ми беше голямо.Ако твоя проблем е като моя,ще се оправиш,но е много дълъг процеса на възстановяване.Мисля,че се казваше недостиг на хормоните на щастието в организма,пият се антидепресанти,но само след назначаване от специалист,но твоя случай е деликатен заради състоянието ти.Все пак аз диагнози не поставям,само много ми напомни за моята дупка,а по принцип не искам да се сещам за нея.Успех и още веднъж да кажа,потърси лекар,не отлагай....и говори,говори,не стаявай в себе си нищо,намери начин ако трябва пиши и после го изгори,но се изправи срещу това което те мъчи,аз намерих начина,изприказвах се на подходящия човек и ми беше по леко в борбата.Успех и те прегръщам и да знаеш,че те подкрепям Hug Hug

# 2
  • Мнения: 1 731
Първо честита ви Коледа.Съжалявам за тази тема която трябва да е весела но неиздържам просто нямам с кои да споделя.
Имам ужасен проблем
-Бременноста ми е много желана и планирана.Почти без шансове за бебе то взе че стана.Всичко върви добре,молкия мъж си расте но нещо става с мен.В началото беше нещо подобно но сега съм много по-зле.Не мога да спра да плача денонощтно.Проблем по принцип няма а ако знаете какви лоши мисли ми минават през главата.Не мога с никой покрай мен да споделя защото не зная как ще реагират.Аз с голямо желание съм чакала да забременея ,а..................... сега се питам едни въпроси срам ме е да ги напиша.
Чувствам се ужасно психически.Имам чувството че ще се спукам.Ще побъркам това мъниче още от сега.Как да преодолея това .ПОМОЩ

Потърси помощ от психиатър! Незабавно! Имах същите проблеми като твоите, които доведоха до забавен вътреутробен растеж. Детето ми се роди преждевременно и едва 1.700.
Нарича се депресивен синдром - недостатъчно серотонин в организма. Приемат се антидепресанти, но в този случай само специалист може да се произнесе категорично. Моля те, потърси помощ! Ако си от София мога да ти дам телефон на моята психиатърка.

# 3
# 4
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
Ох пак се разплаках,ужас Confused.Много ви благодаря момичета от Бургас съм.Искрено ви благодаря за съветите.Аз днес даже говорих с таткото че искам антидепресанти защото иначе незнам.
Трябва да се позаинтересувам за някой качествен психиатър ох пак ревнах-даже още утре ще гледам да я свърша тази работа.

# 5
  • Мнения: 9 063
Миличка, я се успокой Hug
Какви са страховете ти?
По принцип, когато си дадем сметка от какво се страхуваме, страхът става по-малък, а когато осъзнаем дали страховете ни са безпочвени или са основателни, проблемът се разрешава още по-лесно.
Ако тази проста житейска философия не ти помогне, потърси лекарска помощ, в това няма нищо срамно, напротив-трябва да направиш всичко възможно да се чувстваш добре психически и физически, заради теб и заради малкото бебче което расте в теб.
Аз в момента не съм бременна, но изпадам в подобни състояния и знам колко е ужасно. Но дадеш ли си сметка веднъж, че всичко е внушение, преувеличен страх или просто страх от неизвестното, тогава всичко изглежда по-малко страшно.
Много бременни жени са минали през това и се надявам някоя от тях да пише как се е справила с това.
Прегръщам те и се надявам малко да си се успокоила вечце, всичко ще бъде наред, стига да си помогнеш сама поне мъничко Heart Eyes

# 6
Zdravei!Ako tova ti e parvo dete to e savsem normalno da si zle i da imash strahove .Ot zanacenie e da zapocnesh da dvijish s kolkoto moje povece maiki ,da razgovariate na jivo.Ne ostavai sama i vinagi si puskai muzika po izbor.Shte vidish ce tova e klucat.

# 7
  • Мнения: 58
Здрасти,
и аз имах подобен проблем, но ревях от щастие. Каквото и да станеше- аз го свързвах с бебето в мен, и започах да плача от радост. Мисля, че както при мен е имало положително настроение- така е нормално да има и отрицателно, но знам че то не е много благоприятно за бебето, така че се присъединявам към всички мами, които са ти писализа консултация с психолог. Успех

# 8
  • Мнения: 2 237
Като преминала през нещо подобно,те разбирам добре.Макар че и аз не бях бременна,на мен ми се случи след раждането.
Съветът който аз бихи ти дала (това е лично мое мнение) е да не търсиш психиатър !Защото аз потърсих ,двама даже,и ме изкараха от луда по-луда ! (което не беше така) Дори не ме изслушаха,дори не пожелаха да вникнат в проблема ми !(единият от тях се води един от най-добрите в София) Първо искаха да ме вкарат в лудница.Отказах.После да ми предпишат силни антидепресанти.Отказах.Предписаха ми слаби от които станах парцал и проблема ми не се оправи.Разочарована съм тотално от тях (а и имам близки  и познати които също са разочаровани от психиатрите като лекари) Затова изхвърлих всички лекарства и потърсих хомеопат-психотерапевт.Днес психичния ми проблем е само лош спомен.Но не благодарение на психиатрите.Не казвам че всички са еднакви,вероятно има и добри.Но в твоя случай ти препоръчвам горещо хомеопатията ! Peace По никакъв начин не вреди на плода и на теб и помага,много помага !
Голяма заблуда е че можеш да си помогнеш сама.Казвам го от личен опит.В началото и аз така си казвах докато не разбрах истината - не мога сама.Трябва ти помощ и в това няма нищо лошо и срамно.Препоръчвам ти психолог пред психиатър.Ти сама си прецени.
Не се притеснявай от това което ти се случва !Че не е нормално,не е.Но лек има !Повярвай !
Успех и дано всичко при теб се нареди ! Peace
(Преди време ми беше писала една майка с подобен проблем.Беше бременна в седми месец.Оправи се без да пие нищо.Добре че ме послуша и не отиде на психиатър...)

# 9
  I az s pyrvoto dete bjh postojnno taka,dori sled kato ve4e se rodi ne mojeh da spra da pla4a.Trjbva da e bilo ot silnij priliv na hormoni,v tjloto stava revolucij,stava6 drug 4ovek.A i vylnenieto i straha ot neizvestnoto sa mnogo silni.Az napravo obezumjvah kak 6te gledam bebeto,dali 6te se spravj s tozi korenno razli4en jivot ot dosega6nij mi,dali deteto mi 6te e dobro i dali 6te go haresvam i t.n. ot roda divotii.Sega tova momi4e e na 11,a imam i o6te edno na 2.Sega znam,4e 4ovek namira kolaj na vsi4ko,4e decata vinagi sa mnogo svidni i hubavi za roditelite i 4e sys sigurnost vsi4ki izpitanij si struvat da ima6 dete.4estita Koleda i si povtarji,4e jivota e hubav i te o4akvat prekrasni migove s nai-lubimij malyk myj v sveta!

# 10
  • Мнения: 1 174
Весела Коледа и въобще не се поддавай на лоши мисли,подобни настроенийца и т.н.,мила!
Не искам да ти звуча така безсърдечно,а само искам да те окуража с две думи,ако мога...Аз също съм бременна,вече съвсем в края,но минах през този период,които при мен траеше до вчера,както се казва.Въпреки,че се наслушах на съвети от приятелки,които ми говореха,че не трябва да се тревожа,не било добре за бебето,аз продължавах и продължавах да си плачкам за какво ли не, и винаги си намирах "основателни" причини да го правя,после се поглеждах в огледалото и от отражението съвсем неможех да спра,плачът вече преминаваше в рев на самосъжаление ,но вече"колко си грозна"и така до изтощение. Simple SmileМалките въпросчета,които ме тревожеха,прерастваха в жизнено важни проблеми,заемаха голяма част от деня ми,дори съм се улавяла как стоя и дълго време гледам в една точка близо 10-15мин... Няма да ти описвам всички глупости,които ми се въртяха из главицата,само ще кажа,че и за тях бях предупредена от приятелки,вече майки,ама си мислех,че на мен няма да се случи да рева за щяло и не щяло.
Та искам да ти кажа да поизчакаш, ако можеш, без да обръщаш внимание на тъжните настроения,защото наистина ВСИЧКО Е ОТ СЪСТОЯНИЕТО ТИ-ЩЕ СТАВАШ МАМА и в момента у теб се случва истинска хормонална буря!!!Бих те посъвтвала,веднага да сменяш мястото или заниманието си,ако се усетиш,че изпадаш в подобно състояние,аз така правех.
Колкото до доктори...не знам.Да не стане така,че да ти дадат "нови теми за размисъл" Winkи съвсем да се скапеш...Според мен е най-хубаво да изчакаш,като през това време се опиташ да се радваш на  бременността си,като нещо уникално,дори с този си проблем(убедена съм,че ще отмине),както и да насочиш мислите си на вълна предстоящото събитие-как ще изглежда бебенцето,как ще си се гледкате,обличате...всичко най-радостно само! Grinning Съгласна съм с blizna4eпо въпроса с хомеопатията.По книжарниците се предлага "Хомеопатия за бременната жена" на Д-р Клодет Роше-много съм доволна!Потърси и друга литература,списания,ако щеш...когато си повече информирана и наясно със състоянието си,мисля,ще ти е по-леко. Simple SmileПОЖЕЛАВАМ ТИ УСПЕХ!

# 11
  • Мнения: 1 938
И аз бях така и с двете ми бременности. За всичко плачех. Май само за озоновата дупка в атмосферата не съм ревала... Grinning Всичко изчезна в минутата, в която родих. Все си повтарях, че това е по-добрият вариант, отколкото като родя да ме хване следродилна депресия. Май моята беше "предродилна". newsm78
Не ти бях особено полезна, но поне знаеш, че не си сама - и други са минали по този път.
Успех! Hug

# 12
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 519
Благодаря Ви момичета за подкрепата вече знам поне че не съм за лудницата  Mr. Green.

# 13
  • в Низината
  • Мнения: 705
мама21, аз мисля,че не нужно да прибягваш чак до доктори. Казваш,че детето ти е безкрайно желано, че няма конкретни проблеми, които да те тормозят.Затова си наложи да мислиш позитивно - когато ти се доплаче, започни да си мислиш за бебето, прави планове за него. Ако имаш възможност, направи ежедневието си по-разнообразно, за да не се натъжаваш. Мисля,че най-добрият терапевт за теб си самата ти!

# 14
  • Мнения: 146
Здравей, аз не мога с много да ти помогна, но бих те посъветвала да потърсиш специалист и горе главата, пробвай се да мислиш позитивно за всичко, само там е истината, тръгне ли някоя лоша мисъл в главата и веднага започвай да правиш нещо дето да те насочва да мислиш за друго. Другото което е, сега са празници, нормално е човек да е по разтопен така да се каже покрай тях...аз мисля, че е нормално твоето състояние, въпросът е бързо да се пребориш. Успех и дано скоро изкараш всякакви отрицателни мисли от главата си Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт