Ечемик и още нещо ,помощ !

  • 1 389
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 079
Моля споделете ако имате опит ,малкия ми имаше ечемик слагах Тобрадекс по препоръка на очен лекар .Обаче се появи още един и на долния клепач ,освен него и под горния клепач напипвам топчета ,цялата му бузка е в обрив .Незнам какво да правя имате ли опит?

# 1
  • Мнения: 7 718
Фуциталмик е най-новото, най-доброто и най-ефикасното.

# 2
  • Мнения: 7 723
Аз знам, че ечемика се натърква със злато  Rolling Eyes

# 3
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Аз знам, че ечемика се натърква със злато  Rolling Eyes

и аз го знам това, но са си бабини деветини...  ooooh!

Консултация с офталмолог, задължителна. Изясняване на причините за ечемиците и мерки за предотвратяването им.
Познато дете правеше много често ечемици. Оказа се с астигматизъм. Сега носи очила и няма ечемици.

Последна редакция: ср, 27 дек 2006, 13:46 от Шани

# 4
  • София
  • Мнения: 1 326
Фуциталмик е най-новото, най-доброто и най-ефикасното.
На мене за съжаление не ми помогна......... Sad

# 5
  • Мнения: 1 079
Благодаря ви за отговорите !
Ходихме днес на очен оттам ни изпратиха в Медицинска Академия на детски очен кабинет .Изписаха ни капки и казаха ,че ако не се оправи ще се наложи оперативно отстраняване  ConfusedПричина никой не споменава за съжаление . TiredМоже да е астигматизъм ,както казва Шани по- горе или пък отслабнали защитни сили на организма .Но това те трябва да го знаят май.

# 6
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Пролетта на мъжа ми му се появяваше ечемик постоянно- на долен, на горен клепач, на едното и на другото око  #Crazy... В продължение на сигурно 2-3 месеца очите му бяха постоянно зле. Капките не помогнаха  Confused . Пи бирена мая за прочистване на организма.
Като причина лекарите предположиха отслабнал имунитет, външно замърсяване (работата му го предполага), заедно с това и запушване на слъзен канал. Правеше постоянно компреси с риванол, налагаше топло...
 Мина си така, както беше започнало всичко  Crazy

# 7
  • Мнения: 1 079
При нас се усъмниха първо за киста ,после за запушен слъзен канал .Мен ме притеснява ,че отвътре в клепача се напипват топчета да не се разнася инфекцията нагоре ,че е опасно четох ,че можело да стане гнойно възпаление на очната ябълка или гноен менингит .

Общи условия

Активация на акаунт