въпрос към мамите, които имат степер

  • 1 626
  • 13
  •   1
Отговори
Здравейте, дами

имам си чисто нов степер, но искам да попитам тези, които ползват от по-дълго време - по колко минути дневно тренирате и дали сте забелязали увеличаване на прасците newsm78
Моят брои калории и стъпки....мисля, че по 20 мин 3 пъти в седмица е добре
Споделете, моля, как го ползвате и какви са резултатите

Мерси на всички

  bouquet

# 1
  • Мнения: 689
Aз ,,степирам,, по 20 мин. на малка степен-колкото да се изпотя,сутрин,на гладно или 20мин.след кафето.Пише,че изразходвам о-о 120 ссаl.За няколко месеца употреба нямам уголемен прасец,то не ми е и цел  Simple Smile Понякога съчетавам с вдигане на гирички.

# 2
  • Мнения: 6 167
на малка степен.
не бързай много - много енергично и високо е вредно, ако си с повече кг. ( като мен)
рискуваш да 'набиваш' на краката.
water lily  е права  Peace

# 3
Мерси за отговорите
много сте мили Hug

и аз така мислех по 20 мин дневно
аз тренирам на срванително висока степен, но правя повече чупки в кръста за талия Simple Smile
довечера, като тренирам, може да намаля степента

а килограмите ви падат ли ?

 Wink

# 4
  • Мнения: 689
,,Паднаха да,,,особено см.-стопи ми се д-то,обаче степер+Японската диета(не ти я предпоръчвам Simple Smile)

# 5
Най-добре да се тренира сутрин,на гладно.По 20 мин.е добре като за начало,но после увеличавай постепенно с 2,3,5 мин.Хубаво е да пиеш Л-карнитин,за да се поизпотиш и ако имаш клин от тези,които ги продават за отслабване.От него също ще се изпотиш и след има няма 2 мес.ще има резултат.Аз не съм постоянна,но братовчедка ми е и има резултат.

# 6
Здравейте пак

тренирам засега с шушляков анцунг Simple Smile по 20 мин...но само от 2 дни го имам, т.е. от 2 дни тренирам Simple Smile
Искам някак си да натоварвам и вътр част на бедро
Какви чупки да правя? #Crazy
иначе с ластиците засега бравя добри чупки в кръста


Мерсиии

# 7
  • Мнения: 903
Здравейте,
И аз си купих миналата седмица, но още след първият ден/явно съм се претоварила/много ме боли коляното. Моля ви кажете какво да правя за да ми мине и да предотвратя подобни травми за в бъдеще. Такъв мерак имах за степер и направо съм отчаяна.
А за сваляне на кг. знам, че трябва на по-ниска степен, по продължителни тренировки. Аз така и тренирах - на ниска степен.

# 8
  • Мнения: 689
DidiP-не си загряла сигурно.Нямат ли указания за ползване вашите степери?Трябва да се поразтегнеш първо и се започва постепенно,а за мускули даже има програма,но не съм я чела даже Laughing
За коляното-незнам,но ако има отток или нещо такова-направо на лекар отивай!Не се отчайвай-болката ще мине,но следващия път по-полека и разтягане-задължително!
След края на тренировката също се предпоръчва разтягане.

За талия-само усукване знам,гледам по теле-шопа цяла касета с упражнения има.

# 9
  • Мнения: 903
Water Lily, има указания, но аз ги прочетох след като го "пробвах" Embarassed От доста години си мечтая за степер и сега бях като обезумяла. Много глупаво от моя страна Sad Честно казано не знам какви упражнения да правя за да разтегна и загрея.
А коляното не  е отекло и болката е слаба/но я има и не смея да тренирам/ и да ида на лекар, не знам какво да кажа. Уф, дано да ми е обеца на ухото.

# 10
  • Мнения: 689
Ами изчакай няколко дена,дано болката съвсем изчезне-и пий много вода.
Разтягане като разтягане:полу-щпагат,ляво-дясно от разкрачен стоеж,всичко дето се сетиш и ти напряга сухожилията,в краен случай включи някой спорт канал и виж как се разтягат преди бягане спортистите Simple Smile

# 11
  • Мнения: 903
Хи, хи Grinning Това за спортния канал е супер идея. Мерси много Hug

# 12
  • Мнения: 114
Имам Twist & Shape /рекламата от ТВ/ , дават го да се тренира по 5 мин на ден , но има ефект поне ако се тренира 15 мин.Много е добър но иска постоянство  Rolling Eyes а при мен липсва таякова.Цената е 200 лв с доставката.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 057
Точно обсъждахме подобна тема с други мами.
Ето, какво писах там:
Цитат
Аз да ви се похваля /оплача!/, че моя гаден туист - степер го поправиха /за трети път!/ в СпортДепо и сега не се чупи! Тренирам почти всеки ден /през последните 10-тина дни, с изключение на вчера и онзи ден и още е здрав! Не зная да се радвам ли или да плача, защото така се бях навила да ги нахокам здравата онези от Спорт Депо и да ги накарам да ми заменят този боклук с един хубав крос-тренажор, но УВИ! Ще видим до кога ще издържи. 
Гледам, че го има на промоция в Метро в момента и излиза 113 лв. Сигурно доста девойки ще се подлъжат да си го купят!

Та така! Юркам си степера за сега!

И още:
Цитат
Всъщност, преди време намерих в едно американско списание програма за тренировки според типа на фигурата. Аз качвам най-бързо и лесно килограми на ханша и бедрата, така че според тази програма, най-подходящи за моята фигура са кардио-тренировките. И така - тренирам 5 дни седмично по 45 минути със степера и два пъти седмично силова тренировка - с гирички. Имам два комплекса с упражнения, които съм сваляла от интернет и ми действат много добре.
Тренировката със степера е основно за изгаряне на калории. Ефектът е върху бедрата и дупето. Наистина има стягащ ефект върху задните части, но трябва много упоритост. Не може да се очаква видим резултат още на първия месец. Първоначално се подобрява само тонуса, след 3-4 месеца започва да има видими резултати. Фигурата се структурира по-правилно и ....така!

Ох, като прочете това човек ще реши, че съм много дисциплинирана. В момента за съжаление не е така. Както вече писах, започнах да тренирам от 10-тина дни и все още съм си пълен дроб. Но съм се амбицирала. Обикновено се вземам в ръце през лятото и влизам в доста добра форма с такива тренировки и леки диети, но през зимата....се поотпускам. Домързява ме да тренирам....Преди години си не съм се занемарявала така, но сега.... 
 
Във всеки случай винаги, когато съм тренирала съм изглеждала и съм се чувствала по-добре!

Общи условия

Активация на акаунт