климатик за 2000 лв, пък май, май....

  • 1 728
  • 17
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 195
Купихме си климатик Митсубиши инвертор 12-ка /така го обясних, че ........./, с който ще отопляваме хол /23 кв/+кухня /14 кв/. Вчера го пуснахме за първи път и не останах очарована от температурата. Например ако го направя на 23 градуса, стига до 20 и повече не иска, и то при високи обороти, ако  е на ниски не я стига и тази темпертаура. Аз настоявах да купим по-скъп климатик, мъжа ми искаше по-евтин или втора употреба, надявам се, че не сме се прецакали, че толкова парички дадохме  Sad Искам да питам на колко си пускате климатиците когато сте в стаята и на колко през нощта и когато ви няма и трябва ли климатика да достига температурата, която си му задал иколко високо се слага термометъра. Много ще съм благодарна за всеки отговор.

# 1
  • Мнения: 2 261
na kolkoto go nastroish i vadish-2 gradusa.T.e. akoe na 24,v staiata e 22.Struva mi se che tozi e malak za tazi kvadratura.Kak e izlojenieto i izulaciata?Az s 2 panasonika 12 invertor toplia 96 kv.m. i mi e super.

# 2
  • Пловдив
  • Мнения: 195
na kolkoto go nastroish i vadish-2 gradusa.T.e. akoe na 24,v staiata e 22.Struva mi se che tozi e malak za tazi kvadratura.Kak e izlojenieto i izulaciata?Az s 2 panasonika 12 invertor toplia 96 kv.m. i mi e super.
Изложението е юг, запад, сложихме външна изолация на целия апартамент, дограмата също ние е добра, PVC. Смяташ, че е малък ли? Не знам как се смята, но във всички фирми, където ходихме ни уверяваха, че 12-ка за това помещение е предостатъчно. Ама знам ли #2gunfire

# 3
  • Мнения: 2 261
Taka mi se struva.Na men za 20 kv.m. mi kazaha 12,a na teb za pochti 40 pak 12.Malko mi e stranno i az sam s iujno izlojenie,no zimata si e zima.
Pisha na latinica,pak imam problem s kirilicata.SORI

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 195
Taka mi se struva.Na men za 20 kv.m. mi kazaha 12,a na teb za pochti 40 pak 12.Malko mi e stranno i az sam s iujno izlojenie,no zimata si e zima.
Pisha na latinica,pak imam problem s kirilicata.SORI
Добре де, нали с 2х12 отопляваш 96 кв, значи ти се пада по 48 кв на климатик Thinking
Или аз нещо не разбирам Rolling Eyes

# 5
  • Мнения: 2 261
E da ,no tuk vlizat i stenite.A i Panasonic si e Panasonic!I to Malaizia,tova ima znachenie.Tezi dni shte sloja i 3-ti za malkata spalnia da ne natovarvam mnogo tezi ,i togava veche idva raiat na toploto u nas.Shte gi nastroia na 27 gradusa ,che da si hodi po kas rakav.A be pitai i drug,a chakai i drugi da se vkluchat.Niamam  mnenieto che sam spec,no dosega vsichko u doma az sam izbirala i greshki da chukna niama.Vsichko mie super i sam mnogo dovolna.
Moje i da ne sam prava,ne se znae mila.

# 6
  • Мнения: 11 747
Ванина,избрали сте възможно най-добрата марка климатици,не съм ползвала но имам прекрасни отзиви от тях! HugНо,определено е малък този климатик за това помещение!Те дават едни схеми за изчисление,но пак не могат да са точни,но от собствен опит знам,че ще ви е малък този климатик! SadЕ,пак ще ви стопли,но ще се мъчи!

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
В момента на работа сме с Панасоник, инверторен - не знам параметри, но съм забелязала, че когато паднат големите студове не може да навакса температурата. Освен това един специалист по ОВ каза да не настройвам климатика на високи градуси, когато навън е много студено, да го оставям на не повече от 20-21 градуса, защото ако го сложа на 26 градуса само ток ще гори, но няма да вдигне настроените градуси. А иначе, когато не е паднал голям студ, мога и баня да направя в офиса. Днес например не е студено в офиса, но не ми е конфортно, аз вирея при настроени 25-26 градуса, значи в офиса да е не по-малко от 23градуса.

# 8
  • Мнения: 689
И аз мисля, че климатикът ви е малък за това, което искате да отоплявате. 12-ка за 40 и кусур квадрата струва ми се малко, но не съм от най-компетентните по тази тема, де...

# 9
  • Мнения: 565
Е не ви ли посъветваха в магазина по отношение на мощността newsm78 У нас за 40 кв. м./същото изложение юг-запад, ал. дограма/ взехме 18ка Панасоник и се справя отлично.

# 10
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Ако искаш допитай се най-добре до една съфорумка, тя разбира от тези неща. Кой каквото и да ти казва, ще те обърка повече.
http://www.bg-mamma.com/index.php?action=profile;u=5805

# 11
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
С Ванина се разбрахме.
Мила, не се ядосвай... Затворете малкото помещение и тогава климата ще ви е ефективна. За малкото помещение си вземете една 9-ка и това е.
Само не се ядосвай  Hug... не е сега момента за това  Naughty

# 12
  • Мнения: 7 640
на наши близки се оказа, че просто термостатът изключва, з-то топлото отива нагоре и там, където е лематика реално си е толкова градуси колкото си задал.
Настрой го на по-висока Т.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 419
Според мен 12-ка не е достатъчен за тази квадратура, аз отоплявам 44кв, с 20-ка и се справя прилично, но 12-ките доколкото знам са за около 22 кв. Наистина най-добрия съвет е да затворите едното помещение и със сигурност ще стопли.

# 14
  • Мнения: 7 640
що квадратура, климатиците се отопляват ли кубатура newsm78

Общи условия

Активация на акаунт