относно къпането

  • 1 588
  • 28
  •   1
Отговори
Мами,слагате ли морска сол във ваната на бебето. Днес една позната ми каза да слагам, че така бебето ставало по-закалено откъм болести - настинки и грип, а като пораснело нямало да й миришат краката Thinking .Има ли нщо вярно и да слагам ли морска сол.

# 1
# 2
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
мдаааа и свинска мас яко, абе все едно имаш прасе вкъщи.Laughing  Laughing
 и не само сол, ами и яко осоляване като свинско Imp

аре стига простотии. #Sniper

# 3
  • Мнения: 3 153
Цитат на: petrova
Мами,слагате ли морска сол във ваната на бебето. Днес една позната ми каза да слагам, че така бебето ставало по-закалено откъм болести - настинки и грип, а като пораснело нямало да й миришат краката Thinking .Има ли нщо вярно и да слагам ли морска сол.

На теб как ти се струва, нормално ли ти изглежда да киснеш бебешката кожа в  сол? Недей, моля те! Нека приятелката ти си прави подобни експерименти на нейното дете! Не знам, за мен всички неща имат някаква определена логика и обикновено следвам нея, а не съветите на този и онзи, вкл. не винаги и тези на педиатъра! Къпи си бебчо с нещо нежно и меко (сапунче, пяна, душ гел), за да си знаеш, че кожичката му ще е наред:)

# 4
  • Мнения: 5 228
Цитат на: Liorena
мдаааа и свинска мас яко, абе все едно имаш прасе вкъщи.Laughing  Laughing
 и не само сол, ами и яко осоляване като свинско Imp

аре стига простотии. #Sniper


Първо мажеш с мас, а после го топиш в кацата с киселото зеле - няма нито да се поти, нито да се разболява   #2gunfire

# 5
  • Мнения: 2 452
Идеята за морска сол е чудесна, само че за нашата вана, а не за бебешката. Аз редовно си правя вани с морска сол.
Всъщност, ако във водата се сложи малко сол няма да се навреди и на бебето, защото ще се получи еквивалента на физиологичен разтвор, но ако се предозира солта ще си къпете бебето във хипертоничен разтвор на сол. Възможно е вода от тялото на бебето да се "извлече" навън, към хипертоничния разтвор за къпане, при което бебето може да се обезводни, а това е много опасно състояние, особено при малки бебета. Затова ако не използвате някакъв точен уред за мерена на концентрацията на солта (безопасната е до 1:100), не ви съветвам да я слагате във водата, за да не си увредите детето. Виж, за вас, много горещо препоръчвам морска сол във ваната.

# 6
  • Мнения: 4 176
Чета си ей така и се чудя нещо. Мисля си че ако прочета подобен въпрос още веднъж и ще полудея.
Питам си се ей така, колко ли теми и теми и теми , ще се изпишат по този въпрос? И в кой ли век живеем се питам също.

# 7
  • Мнения: 3 663
Слагам половин чаена лъжичка обикновена сол. После си я изплаквам разбира се.

# 8
  • Мнения: 4 965
Мммммм, да. Сол, оцет, олио и брашънце. Малко запържвам и яхнията готова  Imp .
После можеш да му измиеш главичката с яйце, да го намажеш с мас и хубаво да го повиеш в пелени и да не забравиш да го сложиш на по-височка възглавница или седнало още от втория месец #Onfire .
Охххххх.

# 9
  • Мнения: 3 663
Майчета, мисля, че изпадате в крайности Simple Smile не се палете толкова Simple Smile
все пак не говорим за осоляване а за мааалко сол във ваничката Simple Smile

# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: T o n i
Майчета, мисля, че изпадате в крайности Simple Smile не се палете толкова Simple Smile
все пак не говорим за осоляване а за мааалко сол във ваничката Simple Smile


защо? #Crazy от какъв зор #Crazy
честно, аз нямам повече сили да пиша........

# 11
  • Мнения: 46 488
Цитат на: T o n i
Слагам половин чаена лъжичка обикновена сол. После си я изплаквам разбира се.



А защо се слага сол?

# 12
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
Цитат на: nikol78
Цитат на: T o n i
Слагам половин чаена лъжичка обикновена сол. После си я изплаквам разбира се.



А защо се слага сол?


няма никакво логично обяснение на това, защото баба Гицка от село Гинци осолявала внучето да не се поти като порасне.

 #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire  #2gunfire

# 13
  • Мнения: 1 214
#Crazy

Бабини дивитини!

Не едно дете са уморили едно време Cry

Нали ще проникне солта в кожата на горкото бебе и ще му увреди бъбреците и какво ли още не Shocked

Морската сол не калява.Калява пясъка по плажа,ама да е горещ и да ходиш много пеш! Joy

# 14
  • Букурещ
  • Мнения: 7 829
хайде преди да пишете откровени глупости, прочетете:

-------------------------

Лекари от Шумен водят борба за живота на бебе на един месец. То е разтрито със сол и от това кожата по цялото му тяло е силно разранена. Малката Минка Тодорова е от с. Янково. Тя е трето дете и по стара българска традиция кожата й била натрита със сол – за да не се изпотявала, когато порасне. Майката на момиченцето не е искала да се прави това, но свекървата настоявала и се наложила.

Кожата на Минка е като попарена и очакваме да тръгнат инфекции, каза вчера д-р Парашкева Вичева, шеф на детското отделение. Преди време медиците не успяха да спасят тримесечния Денис от с. Марково. Бебето починало в адски мъки след солидно осоляване вкъщи.

Миналата година от осоляване са починали 7 бебета в страната. Безумната традиция новородените да се разтриват със сол продължава да се шири в малките градове и села. Понякога педиатрите са безсилни да въздействат на родителите.

Доц. Емилия Христова, шеф на клиниката по неонатология:
''Осоляването на новородени бебета, което продължава в някои райони на страната, е изключително сериозен проблем. От солта се получават тежка дехидратизация на нежния детски организъм, инфекции, имаме случаи и на внезапна смърт на бебето.

Тази стара българска традиция говори за ниската ни медицинска култура. Ние, детските лекари, просто не можем да се справим с осоляването на бебетата. След няколко смъртни случая проведохме курсове за обучение на неонатолози и педиатри.''

Вестник “Труд”, събота, 21 февруари 2004
-------------------------------------------------------------

Общи условия

Активация на акаунт