Към мамите,които скоро са излезли в 45 дневен болничен

  • 894
  • 8
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 743
Привет на всички, от 23.12 съм в 45 дневния болничен преди раждане. Питането ми към вас е следното: дали важи старата бланка за болничен / такава ми издаде доктора/, или трябва да е от новите? С тия промени останах с впечатление, че нито доктора е наясно, нито от счетоводството на фирмата ни. Моля, ако някоя от вас скоро е минала по този път или е наясно как трябва да стане да сподели.

# 1
  • Мнения: 150
Не знаех, че има стари и нови бланки. Моята беше жълта на цвят, ако това ще ти помогне, и парите от този болничен вече си ги получих. Предполагам, че ако има някакъв проблем, ще ти кажат и ще можеш да го смениш и пак да си вземеш парите. Успешно и леко раждане  Laughing

# 2
  • Пазарджик
  • Мнения: 162
Аз съм в болнични също и листа ми също беше жълт newsm78, но аз разбрах че тези новите болночни трябвало да се издават след 01.01.2007

# 3
  • Мнения: 4 978
И аз не знаех нищо по въпроса, но вчера в новините по НТВ споменаха, че наистина има нови бланки.
За съжаление, повече подробности не разбрах.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Новите бланки са въведени като изискване за след 01.01.2007, тъй като от тогава болничните ще се изплащат директно от НОИ и съответно лекарите трябва да подават информация до там. До 31.12.06 си важат старите бланки.

# 5
  • Мнения: 2 616
Именно! И аз така ги разбрах нещата, новите бланки са задължителни за болнични листове, издавани след 01.01.2007

# 6
  • Мнения: 9 050
Точно така. Новите бланки се издават от 01.01.2007. Издадените стари болнични листове си важат до изтичането им. Новите бланки са абсолютно същите като старите в горната си част. Разликата е в долната част на листа, която преди беше почти незабележима и в която работодателите попълваха информацията за осигурителния доход 6 месеца назад. Сега тази част е по-голяма и по-подробна, тъй като, болничните издадени след 01.01.2007 ще се изплащат от НОИ въз основа на попълнената от работодателя информация.

# 7
  • Мнения: 131
На мен също ми зидадоха от старите и до колкото знам те си важат за тая година . От 01.01 вече са новите.

# 8
  • Мнения: 439
На мен също ми зидадоха от старите и до колкото знам те си важат за тая година . От 01.01 вече са новите.

Общи условия

Активация на акаунт