На 6 м. стои изправена - може ли да й се изкривят крачетата?

  • 1 178
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 499
Мили мамчета, откакто Мона навърши 6 месеца /някъде около седмица след това/ започна да се изправя САМА и по цял ден се хваща за всичко, за което може, изправя се и подскача. Баба й каза, че може да й се изкривят крачетата, защото е рано да се изправя сама, педиатърката пък каза, че не е възможно и не даде никаква информация по въпроса /просто ни се изсмя/.Могат ли наистина да й се изкривят крачетата? Тя го прави сама, аз никога не съм я държала изправена, още повече, че тя през повечето време си играе сама в кошарата.

# 1
  • Мнения: 1 232
може би трябва да си повече нащрек вече да не се удари защото не е стабилна,а и също да не я оставяш много време да седи така.Вики на тази възраст не седеше дори седнала,но вско дете си е индивидуално

# 2
  • Мнения: 5 026
 Просто детето се чувства готово за това и няма как да го ограничиш да се изправя. А това за кривите крака са теории от едно време-и на нас една сестра ни каза да не го държим прав, че ще му се изкривят крачетата  #Crazy

# 3
  • Мнения: 7 723
    При всяко дете е индивидуално  Peace
Твоята кукла най- добре си знае кога е готова да стои права. Познавам деца, проходили на 9 месеца, в което няма нищо неестествено  Peace
Как можеш насила да я натиснеш да седи, без да се изправя  newsm78             

# 4
  • Мнения: 4 399
Лекарите казват че щом детето прави нещо само, значи е готово. Все пак на мен ми се струва много рано на 6 месеца. А пълзи ли? Може ли да седне сама? Ако не може да седне, оставяй я повече легнала, така няма да успява да се изправи. Знам че е много трудно и децата се противят. Научат ли се да се изправят е много трудно да ги ограничиш защото им е много интересно. Ако може и сама да седне, не виждам как ще я спреш с изправянето. Единственото което можеш да правиш е да се опитваш да и ангажираш вниманието с нещо в легнало или седнало положение и да я държиш далече от местата където може да се изправя. Но ако и пълзи вече, мисията е невъзможна, защото тогава вече излизат от контрол.

# 5
  • Мнения: 1 555
Щом детето САМО се изправя, значи крачетата, гръбначето и въобще организма е готов да издържи натоеарването !!! ЗАтова няма от какво да се притесняваш, вече друг е въпроса, ако дететто беше слагано насила да стои право ! А защо да не е възможно, моят син се изправи сам на 7 м, а като гледам моми4етата как се развиват нищо не ме изненадва !

# 6
  • Мнения: 147
моят син също се изправи седмица след като навърши 6м и само подскачаше, към края ако се држеше за нещо дори правеше и по няколко крачки, на 9 месеца се пусна напълно - т.е. проходи без никой да го държи, а крачетата са му ПРАВИ, нищо им няма. може да се изкривят само ако ти я насилваш а детето не е готово, но щом сама се надига нищо няма да и стане просто се чувства готова и не слушай толкова много бабите

# 7
  • Мнения: 4 915
Бих се консултирала с 2-ма ортопеда по въпроса.

# 8
  • Мнения: 6 164
Аз знам, че детето ако прави нещо самО, значи е готово и не трябва да му пречиш.  Naughty
Виж ти да го насилваш да стои изправено, а да му е рано и крачетата да не са укрепнали, тогава вече може да му навредиш. Това е пътя на логиката.
Дъщерята на една позната на 6 месеца също се изправяше сама и не можех да повярвам на очите си. На 8 ходеше, ако се държи за ръка. Единствено я пази да не удра главата, че често се изпускат като решат че могат и да ходят Laughing

# 9
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Аз също подкрепям мнението на мамите, че щом детето прави нещо само, то е готово за него. Още повече, че не виждам как ще попречиш на детенцето да се изправя? Ще го вържеш за креватчето ли? Не се притеснявай. Моят син също се изправяше на 6месеца и малко, на 9.5 проходи. Няма изкривяване на крачетата.

# 10
  • Мнения: 276
Здравей,аз съм проходила сама на 8 мес. а съм се изправила на 6мес, и мога да кажа че краката ми изглеждат добре определено не са криви,а синът ми няма още 5 и се държи много добре на крачета,мисля че след като сама се изправя си е напълно готова.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 845
Подкрепям мнението на останалите мами, че щом се изправя и се задържа абсолютно самостоятелно, е много вероятно да е готова за това-мускулатура  и кости да са укрепнали достатъчно. Аз лично бих се консултирала с ортопед, все пак затова е учил.

# 12
  • Мнения: 9 894
,а синът ми няма още 5 и се държи много добре на крачета,

как, сам или ти го държиш?

мисля, че Free Soul е дала добър съвет. Все по-рано взеха да се изправят тези хлапета.

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И аз съм на мнение,че детето само си показва какво може и какво не.Нашият ортопед ми каза,че когато бебка проходи може да и се изкривят крачетата,но да не се притеснявам защото това е временно и  те ще си станат такива каквито им е генно заложено.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 750
Не съм много съгласна, че щом детето си показвало само, значи е готово и всичко е ок. Ами това, че иска да слага всичко в устата си, означава ли, че е готово да яде пържоли и кебапчета, например? Или пък дистанционното?!
На въпроса - физиотерапевтката на моята принцеса казва, че не е добре детето да се оставя дълго време така, защото се създават предпоставки за изкривяване на крачетата. Единственият съвет, който мога да дам е да се консултираш със специалист - детски ортопед или физиотерапевт!

Общи условия

Активация на акаунт