Проблем с бяло...

  • 1 286
  • 12
  •   1
Отговори
Здравейте на всички!
От доста време чета неща из форума и установих, че са наистина полезни! Дойде и моят ред да попитам нещо - именно - имам един проблем: аз съм момиче на 17 години. От 2-3 години имам нещо като бяло течение (или направо си бяло течение). Имам го през цялото време на годината. Водя полов живот от година, за това смея да твърдя, че причината за появата не е партньора ми. Е, искам да попитам - знам, че много жени имат такъв проблем, но преди да отида на гинеколог, бих искала някои да ме опъти какво може да е това и дали е непременно да е гъбичка?!  newsm78  Confused Изключително нериятно е. Не ходя с прашки вече, защото не ми е в стилът, пък и + това не са ми удобни. Моля, някои с подобен проблем - дори ако може същия- да ми даде някакъв съвет. Крайно време е  вече да взема мерки.  #Crazy

# 1
  • Мнения: 25 568
Най-точен и верен отговор ще ти даде гинекологът, след съответните изследвания, разбира се. Спокойно, не боли!  Wink Laughing
За твое успокоение мога да ти кажа, че е възможно въпросното течение да не се дължи на болестотворни микроорганизми, а да е резултат на простуда или нещо подобно. Но пак повтарям и натъртвам, само лекар може да ти даде точния отговор!!!
Отиди при първа възможност, най-малкото за собственото си успокоение.  Peace

# 2
  • Мнения: 5 577
Трябва да се обърнеш към лекар, задължително да те прегледа, не е страшно. Не бива да криеш нищо от него, да му кажеш всичко, както на нас.

Изнасяла съм семинар на тема "Болести предавани по полов път" и по-специално точно за теченията - причините са много, и често изглеждат еднакво. Ако лечението не е правилно дори се подхранват и става още по-зле.
В никакъв случай самолечение.
Няма универсално лекарство, прегледа е задължителен, колкото по на време по-добре.

Успех.

# 3
Мерси за отговорите на всички!  Peace ИОсках да попитам, дали е възможно това да са гъбички? Една приятелка беше получила гъбичка от недобре изпрани прашки (от праха засъхнал по тях). Притеснявам се от гинеколога, но факта, че това течение не изчесва ме притеснява повече. Предполагам е нормален проблем... нали???   Shocked Tired

# 4
  • Мнения: 6 243
Трябва да се обърнеш към лекар, задължително да те прегледа, не е страшно. Не бива да криеш нищо от него, да му кажеш всичко, както на нас.

Изнасяла съм семинар на тема "Болести предавани по полов път" и по-специално точно за теченията - причините са много, и често изглеждат еднакво. Ако лечението не е правилно дори се подхранват и става още по-зле.
В никакъв случай самолечение.
Няма универсално лекарство, прегледа е задължителен, колкото по на време по-добре.

Успех.
Ти не беше ли инженер, бе жена?  newsm78

Мишел, няма какво да се притесняваш от гинеколога. На него/нея това му/й е работата.
Майката му е да намериш гинеколог, с който да се чустваш комфортно, после ходенето си е направо кеф. Аз моята я намерих на 34, дотогава ходех на гинеколог само като съм бременна.

Но непременно иди на лекар, бялото течение не е страшно, но все пак диагноза и лечение не се правят по нета.

# 5
  • Мнения: 5 577
Не се  притенявай, течението не означава задължително нещо сериозно, още по-малко някакво заболяване.
Причините може да са съвсем обинковенни - напр. настиване сега зимата (особено ако ходиш с гол кръст  Wink ).

Или да го имаш отдавна, но понеже не си лекувана и да се е засилило. Напр. лятото от морето, от водораслите, от хормонален дизбаланс ... абе не е страшно.

Ти не беше ли инженер, бе жена?  newsm78

 Laughing Хехе, в гимназията това, по Биология - много учех тогава.

# 6
Мерси за отговора. Мисля, се поуспокоих малко:Р Е, не исках рецепта с лекарства или начина им на пиене, просто да се консултирам дали е нормален проблем, защото да си призная ме е леко срам да го споделя дори с най-близките си приятелки.  newsm78 Явно е време да отида на гинеколог...   Sick Само да успея да си го подбера  #Crazy

# 7
  • Мнения: 6 243
Явно е време да отида на гинеколог...   Sick Само да успея да си го подбера  #Crazy
Ами тук е момента да попиташ за лекар. Пишеш за кой град и ще ти дадат доста отзиви...

# 8
Ъм... София?! По възможност жена, въпреки че знам, че най-добрите са мъже.... уж.

# 9
  • Мнения: 6 243
Ъм... София?! По възможност жена, въпреки че знам, че най-добрите са мъже.... уж.
мммммм, не е задължително. Аз ходя при невероятна жена - гинеколог.

Виж този форум.
http://www.bg-mamma.com/index.php?board=19.0
Има закована тема за специалисти, можеш да пробваш с търсачката, а може да пуснеш и тема... Специално за гинеколози има инфо много.

И не се притеснявай, бялото течение е бял кахър  Wink

# 10
# 11
  • София
  • Мнения: 2 521
Миличка, щом водиш полов живот, освен микробиология на секрет от влагалището (за течението) искай да ти направи и изследване цитонамазка по ПАП (трябва да го правиш веднъж годишно като профилактика на рака на шийката, който се причинява от вирус HPV, предаван по полов път).
Най-добре е за теб секс да правиш САМО С ПРЕЗЕРВАТИВ!

# 12
Здравейте можете ли да ми кажете за добар гинеколог жена в София. каде и как да я намеря

Общи условия

Активация на акаунт