Дайте съвет за лекуване на бронхит

  • 11 540
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 525
След гнойната ангина сме отново на антибиотик, с температура и бронхит. Дайте някакви лекове за кашлицата и бронхита.
Благодаря ви предварително

# 1
  • Мнения: 78
Аз не мога да дам съвет, но и Бобо е с бронхит. Освен това и още е с варицела, за която знам, че не е добре да пие антибиотик. Притеснено ми е, защото кашля от петък и досега не е пил антибиотик и не знам какво се случва в дробовете му . От друга страна, не вдига температура и е доста енергичен, хич не ми се ще да пие антибиотик, ако може без него. Някой може ли да коментира по темата?

# 2
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Хей, майчета  Flutter... децата ви са родени май на една и съща дата... поне по лентичките това установих.  Grinning

Значи, бронхита не е леко състояние. Не си правете шеги и не се чудете дали да  давате АБ, щом д-р го е назначил.
Кашлица трябва да има, за да спомага по-бързото оздравяване на дробовете на децата ви. За целта можете да я провокирате като пуснете вряла вода в банята и след 5 мин. влизате с детето за около 5-10мин. да диша пара. Друг способ е да му дадете да надува надуваема играчка или гумена (латексова) ръкавица. И последно - имаше и едно мазило, което загрява и извлича секретите..., но не се сещам как се казва  ooooh!. По аптеките няма начин да не се сетят за какво говоря. Маже се по гърдите и по гърба с него, но не в/у гръбначния стълб.

Скорошно оздравяване и на 2-те дечица  Praynig  bouquet

# 3
  • Мнения: 63
Моят малък син от вчера е с диагноза "бронхиален спазъм" като последица от усложнение след вирус. Засега не са дали антибиотик, но пием Вентолин и Мукосолван, точно защото както казва Шани, трябва да има кашлица и да се разкарат секретите. Днес ако продължи с температурата сигурно ще ни изпишат и антибиотик.

# 4
  • Мнения: 3 929
Доколкото знам, бронхитът не е безобидно състояние. поне нашата педиатърка смята така и много сериозно подхожда винаги към всяка кашлица. Тони изкара бронхит на 8-месечна възраст и тогава лекарката му изписа АБ Зинат+Вентолин+Бромхексин. Трябваше да ги пие 10 дни. Преди няколко дни нещо пак се разкашля и педито като го чу, каза, че не й харесва тази кашлица и пак му изписа АБ Клацид+Вентолин+Бромхексин. Аз лично гледам да спазвам предписанията й и не си позволявам своеволия. Но моята етърва смята, че лекарствата, които му давах, са много силни и не бивало да му се дават, ако няма спастичен бронхит или пневмония. Тя дава на детето си, когато се разкашля по-сериозно едно сиропче за деца Флудитек - било много ефикасно, така че можеш да опиташ с него. Нейният педиатър го препоръчал да го дава на детето, когато започнело да кашля, и да го спира, когато му спре кашлицата. надявам се да съм била полезна.

# 5
  • Мнения: 3 929
Забравих да спомена за онова мазило, с което се мажат гърдичките и гръбчето на детето - казва се Пулмекс Бейби. Много е ефикасно. Особено вечер - отпушва нослето и спомага на секретите да се стичат надолу. Аз също го ползвам при настинка лично за себе си и на 2-я ден вече няма и помен от нея.

# 6
  • Мнения: 7 723
Хубаво е да се правят инхалации  Peace
Може със сода и лайка- просто да си ври на котлона и детето да диша изпаренията  Peace
Когато малката ми дъщеричка беше болна, педиатърката ни препоръча и инхалации с ВЕНТОЛИН  Peace
И Пулмекс- бебе за мазане е много добре  Peace

# 7
  • Мнения: 135
И моята дъщеря е с бронхит от днес.Кашля.... но нали така трябва.Ние пием Димекс сироп за кашлица и антибиотук Азатрил.Не иска да пие чай,едва пие натурален сок.Едва яде,наблягаме на мандарините,поне витамини да приема.
Сега четох статии и в тях пише,да се избягва цигареният дим,да се проветрява често.Кашлицата продъжавала доста след това.
Скорошно оздравяване на всички.

# 8
  • София
  • Мнения: 3 610
Себе си и големия лекувам с чай"бронхопам" имала съм много сериозни бронхити които съм оправяла само с него.Важно е да се приготви и приема според указанието и ефекта е страхотен,без сиропи и АБ

# 9
  • Мнения: 2 657
Ние ве4е 7 ден сме с бронхи и май никакви подобрения нямаме,само като изклю4а,4е не е вдигал темп втори ден ooooh!Ина4е кашля като магаре,а ве4е и суполи до земята вла4и,а да не говоря как му хъркат гърдите ooooh!Пием АБ,АЦЦ Кид,Вентинол,давах и нуруфен и свещи4ки.

Ще следя темата с интерес-в петък сме на преглед,та ще видим...

# 10
  • Мнения: 525
Изписаха ни Макропен + Вентолин + Мукосолван и засега температурата я овладяваме.


[Хей, майчета  ... децата ви са родени май на една и съща дата... поне по лентичките това установих.]
А за датите на децата си права. Stop

# 11
  • Мнения: 193
Синът ми все още се възстановява от бронхит. Този път беше доста тежък - с температура и най-гадната кашлица, която съм чувала. Освен сиропите /Вентолин и ACC Kids/ му изписаха и АБ /Клацид/.
Бих ти препоръчала да се допиташ отново да лекар. Както виждаш тук се дават много варианти на сиропчета. А всеки случай е индивидуален.

# 12
  • Мнения: 525
Синът ми все още се възстановява от бронхит. Този път беше доста тежък - с температура и най-гадната кашлица, която съм чувала. Освен сиропите /Вентолин и ACC Kids/ му изписаха и АБ /Клацид/.
Бих ти препоръчала да се допиташ отново да лекар. Както виждаш тук се дават много варианти на сиропчета. А всеки случай е индивидуален.


Искаха да ни дададт Аугментин, но преди 1 седмица го пихме за гнойна ангина, надявам се Макропена да помогне. Преди малко каза, че и ухо я боли, а и температурата ту спада, ту се вдига. Какво да направя  Weary

# 13
  • Мнения: 3 456
Дано Макропена ви помогне, явно Аугментина не е бил най-подходящия в случая. Ние днес на обяд си чакаме антибиограмата и също започваме АБ. Лорена обаче е алергична към всички по-популярни групи и резистентна към почти всички, които остават. Лекарката й като ни види и вече направо настръхва жената...- и аз я разбирам, защото всеки път като й изпиши АБ и на другия ден звъним, че сме се обрили

Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 10:27 от lorka barborka

# 14
  • София
  • Мнения: 3 421
 Щерката е с лек бронхит(по думите на доктора). Тя си кашля от около месец, но щом спрях противоалегичните и веднага кашлицата стана лоша и след три дни с хрипове.
 Хубавото е, че е супер жизнена и ако я види човек не може да каже ,че е болна. Ама като започне да кашля... Sad
 Пие АБ -Азитрокс, сироп за кашлица с мащерка(ама му забравих името) и Вентолин. Лекарят каза, че мога да и давам после и АЦЦ докато отшуми кашлицата.
 
 Снощи исках да и сложа на гърдите вестник с мед(така съм чувала, че е добре при бронхит), но такъв рев нададе, че се отказах.
 
 Но ще послушам Шани и довечера ще и дам да надува балони, поне ще се забавлява.

Общи условия

Активация на акаунт