Докога ще се буди за кърмене?

  • 508
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 694
Е ,въпреки огромното ми желание да отглеждам Крали Марко вкъщи,вече започвам да се ядосвам.На една годинка и четири месеца сме.Все още се кърмим на поискване,въпреки  че мама работи-тоест кърмим се всеки път,когато ме види.За това против нямам,но нощното кърмене направо ми разката фамилията.Никъде не можем да излезем да се позабавляваме на спокойствие,защото синчагата се събужда и се започва едно звънене по телефоните-искал "ЦИЦИ,ЦИЦИ,ЦИЦИ,ЦИЦИ"-вече можем и да казваме думичката,различаваме ги от биба,амам.Но незнам какво да правя с нощното кърмене newsm78.Давайте идеи.вече дори се замислям да отбивам.Не умеем да пием от шише,а и аз като че ли не искам да му давам.А вашите големи бебета кога спряха да се будят? newsm78Между другото вечер се буди най-малко 2 пъти.

# 1
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
ами, какво да ти кажа, Лиди - когато му дойде времето Grinning....опитай се да даваш по-силна храна 3а вечеря ( може и да  си е гладно детенцето ) и колкото и да не ти се иска - 3апочни да го учиш да пие мляко от шише....ще отнеме и3вестно време, но поне може някой да те 3амества Wink
мойто малкото спря да се буди пре3 нощта след около 10-тия  месец и не сьм имала проблем...сега спи от 20.00 до 08.00 сутринта бе3 да се буди....дано и при теб скоро така Hug Heart Eyes

# 2
  • Мнения: 694
Храната вечер е силна-наистина,обикновенно е добре нахранен ,дори и кремче за десерт има.Мисля си,че не е от това.Мислех,че е от зъбите ,ама докога с тия зъби.Буди се от както е станал на 8 месеца.Преди това ,въпреки че беше само на кърма не се събуждаше.

# 3
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
колко 3ьбчета имате? при нас май почти всички са на лице....не мисля обаче, че е от тях, а щом и храната е силна, май просто че е свикнал с ритуала....щом ра3бира  какво са цици Grinning можеш да се опиташ да му обясниш, чЕ пре3 нощта те спинкат сьщо и не е хубаво са ги будите....или се 3аинати и не му давай пре3 нощта....

# 4
  • Мнения: 2 959
Лидиана, едва ли някой може да Ти даде еднозначен отговор. Просто всичко си зависи от Йосиф. Дай му време на детенцето, то ще надрасне тоз етап и постепенно ще започне да спи без да се буди. Ако нервите не Ти издържат единственият вариант е силовият, може да се включат скоро Мами с по- богат опит с отказване на нощното.

# 5
  • Мнения: 694
Мерси за предложенията момичета.
За броя на зъбките-имаме само 8,но не мисля,че всеки път като се буди е от болка заради някой зъб.Пробвала съм няколко пъти със спинкащите цици,ама пуста работа,той не им дава мира.
За неиздържане на нервите,не е още положението до там,но ми липсва собственият живот,но какво да се прави,рискът на професията! Wink

# 6
За съжаление свикват и после не се дават лесно. Моят син сучеше през 1-2 часа през нощта от три месечна възраст. На 1г. и 1м. казах край и почнах да не му давам да суче толкова често. Падна голям рев, но след месец отпадна кърменето в 11, после кърменто в 1, после в 3 и сега, на 1г. и почти 6 месеца се кърмим в 9 вечерта и най-рано 6 сутринта. Още веднъж това отне  4 месеца рев,  носене и пеене по нощите. Състоянието на нервите ми оставам без коментар smile3511.
Личното ми мнение е, че от само себе си не става. Още от самото начало- 2-3 месец не трябва да се поощрява нощното кърмене, защото децата тогава свикват с начина на хранене (това важи и за шишетата и бибероните) и след това е голяма мъка.

Общи условия

Активация на акаунт