Как правите сокчетата?

  • 451
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 446
Здрвейте интересува ме как точно правите сокчетата и от какви плодове ,как ги изцеждате?А готови ползвате ли и на коя фирма?

# 1
  • София
  • Мнения: 630
Все още не давам сокове, нито домашно приготвени, нито купешки.  Соковете не са необходими на тази възраст (ползите са почти никакви). Предлагам пюрирани плодове на малката. Успях да намеря тази тема, може да ти е от полза.

# 2
  • Мнения: 5 393
Иво пие сок от около месец.Взимам готови или на Ганчев или обикновен натурален сок.Вие сте още много малки за сок.В момента няма подходящи плодове за прясно изцеден сок.Бих те посъветвала да изчакаш пролетта и лятото и да даваш тогава прясно изцедени сокове или още по-добре - направо пресни плодове.

# 3
  • Мнения: 2 553
Аз правя прясно-изтискани сокчета от ябълка, морков, круша, лятото-диня, пъпеш ... Готови съм давала на Ганчев, но не ги хареса моята дъщеря.

А иначе - как - ами взимам ябълките, измивам, обелвам, почиствам, слагам в сокоизтисквачката и готово. Когато ти трябва малко количество и не ти се занимава може и с ренде и тензух да го направиш - първо стържеш на най-ситното ренде и после прецеждаш през тензух Peace

# 4
  • Мнения: 4 915
Няма много отговори по темата поради причината, че повечето майки в този форум не предлагат сокчета изобщо, или ги почват много късно - към годинката...

А също така напоследък има много теми за сокчетата - върни се две-три страници назад, или пусни търсачката, и ще ги откриеш. Но най-добре е да прочетеш в темата "Библиотека" има статии за захранването, включително и за сокчетата.

Общо взето, соковете изобщо не са толкова полезни и необходими, както си мислят мнозина. Напротив - дразнещи са за стомаха, съдържат празни калории, пълнят стомаха с нещо ненужно - и отнемат място на наистина ценното - кърмата, предизвикват колики, запек/разстройство, лесно алергизират...

За предпочитане са плодовете - заради пулпа и фибрите, които са много ценни. Но пресни плодове - след навършен 6-ти месец.

Иначе можеш да предлагаш плодови пюрета, но ако детето е на кърма, изчакай поне навършен 5-ти месец, а най-добре - 6ти.

Преди навършени 6 месеца, ако предлагаш пресни плодове/сокове от плодове и зеленчуци, има риск от нитратно натравяне на детето, ако продуктите са с непроверен произход.

В "Библиотека" наистина ще откриеш интересна и подробна информация.

Конкретно по питането ти - на Мариела предложих сок след първата годинка, но много рядко й давам. За сметка на това хапва плодове.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 237
Аз го правя в кухненския робот. Давала съм й ябълка, морков, а понеже не можеше да ака като беше само на кърма съм и правила и круша и грозде- те са слабителни, но нямаше ефект. За купени даже скоро разбрах, че се предлагат за малки бебета (след 9-та седмица мисля че беше), но аз не съм купувала и не бих- като мога да и приготвя. Сега и правя само от ябълка

# 6
  • Мнения: 1 382
Давам му отскоро сокче. Обелвам, стържа на най-дребното и изтисквам през марля. Имам и робот, но така ми е по-лесно  Peace

# 7
  • Мнения: 284
Тъй като сте малки няма нужда от сокоизтисквачка.Режеш парче от ябълката и стържеш на най-дребното на рендето,докато стигнеш до кората.Слагаш в марличка и изтискваш.Ако е голяма ябълката от едно такова парченце излиза около 40мл.сок  chef

# 8
  • София
  • Мнения: 245
Обелвам, стържа на най-дребното и изтисквам през марля. Имам и робот, но така ми е по-лесно  Peace

точно това щях да напиша и аз  Peace

Общи условия

Активация на акаунт