как стъпват децата ви?

  • 889
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 457
как стъпват децатави-малкия стъпва на пръсчета,а нямам спомени така ли трябва да е .Сега се учи да прави крачки и като гледам само на пръсти newsm78

# 1
  • Мнения: 4 176
На 2.6 г. е и ходи предимно на пръсти. Преди беше САМО на пръсти. СЕга правя забележки и ходи и на цял крак или на пети на пук Simple Smile
Да не ти пука.

# 2
  • Мнения: 8 505
Стъпва на цяло стъпало.Не помня да е ходила на пръсти-само за малко-да,но не и като навик.

# 3
  • Мнения: 2 700
Доколкото си спомням няма нищо лошо в това да се стъпва на пръсти. Дори е препоръчително срещу дюстабан.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 903
Силви също стъпваше на пръсти и то доста време. Сега си ходи нормално. Всичко е до време. Като почуства стабилни крачетата си ще се отпусне. Laughing

# 5
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
А всъщност нерядко има лошо в това, че стъпват на пръсти  Naughty Познавам поне 2-3 майки, чиито дечица стъпваха на пръсти, а те си викаха, че ще се оправят нещата по- късно... Да, оправиха се, но след диагностициране на скъсено сухожилие и след оперативна намеса  Confused

# 6
  • Мнения: 3 447
Никога не е стъпвал на пръсти, но той проходи много късно... може да има някаква връзка, не знам  Thinking

# 7
  • София
  • Мнения: 1 951
Има деца ,които след продължително държане в проходилка също стъпват на пръсти.Не винаго се стига до оперативна намеса.Консултирай се за всеки случай с лекар.Аз никога не съм слагала децата си в проходилка.Просто не ги харесвах.И нямах този проблем.Не съм ги водила при ортопед ,а само сме ходили на преглед при нашата лекарка.Децата ми са добре.

# 8
  • София
  • Мнения: 1 951
Никога не е стъпвал на пръсти, но той проходи много късно... може да има някаква връзка, не знам  Thinking
Имам близнаци.доносени,но едното ми дете проходи малко по късно от обикновенното.Дължеше се на ниско тегло.Може да сте развили и рахит ,преглеждал ли го е друг лекар.понякога за късното прохождане е проблем рахита.Среща се при много пълни и слаби деца.Лекува се!

# 9
  • Мнения: 3 447
Има деца ,които след продължително държане в проходилка също стъпват на пръсти.
Да, възможно е според мен... особено ако му е била височка и просто се е оттласквало с пръсти. Аз не съм ползвала нито проходилка, нито каиши, нищо... сам си се научи, когато стана готов, но пък си стъпва стабилно на цяло стъпало и не си криви краката.

Имам близнаци.доносени,но едното ми дете проходи малко по късно от обикновенното.Дължеше се на ниско тегло.Може да сте развили и рахит ,преглеждал ли го е друг лекар.понякога за късното прохождане е проблем рахита.Среща се при много пълни и слаби деца.Лекува се!
Не, нямаше рахит  Simple Smile При него беше по-скоро психологическо - ходеше, но се държеше за мебелите или за ръката ми. Всъщност само маркираше държане накрая, но трябваше да усеща някаква опора. Реално се пусна да ходи сам на година и 6 месеца, но направо започна да тича и скача, сега не мога да го стигна  Simple Smile Всъщност си спести доста падания по тоя начин  Wink

# 10
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Преди да проходи,само на пръсти стъпваше.Сега-на цяло краче.

# 11
  • Мнения: 3 457
изобщо нямам спомени каката ми как е стъпвала-той е на 8 месеца,слагам го в проходилка,знам ли?Просто го гледаме ,че и за ръчички като го хванем стъпва на пръсти,по точно пристъпва на пръсти. newsm78

# 12
  • Мнения: 1 802
Моята дъщеря ходи в продължение на 1 година само на пръсти. Много се бях притеснила, но всички казваха, че това е вследствие на проходилката. След това от само себе си започна да си ходи както трябва. Преходно е, не се притеснявай!  Hug

# 13
  • Мнения: 3 457
гледам ,че и обувки като  му обуя и пак на пръсти  Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт