Колко грама алкохол

  • 12 719
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 813
Подтикната от третата ми чаша бяло вино (това е около 350гр) и все още с бистър ум... та да ви запитам от колко грама алкохол усещате,че вече ви "хваща"  newsm78
Аз след 200гр водка започвам да усещам това явление,но в никакъв случай не съм пияна.
От виното вече споменах повече от 300гр и не го усещам.
Споделете да видя проблема 'в моя телевизор' ли е  Mr. Green

# 1
  • Мнения: 4 371
Ах не, не, не. Не вярвам някой да пие, но да мери преди това newsm78

# 2
  • Мнения: 1 813
Ах не, не, не. Не вярвам някой да пие, но да мери преди това newsm78
Меренето става като съм на диско и виждам колко големи водки си поръчвам понеже там пия принципно  Sunglasses
А за виното не мога да го премеря  за това казвам горе долу  Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 46 434
Бутилка червено вино, 250 грама домашна ракия, 400 купешка, 600 джин.
Тия съм мерила, за другите ще пиша, когато премеря  newsm78

# 4
  • Мнения: 1 860
200 мл концентрат, 400 - 500 мл вино. Това ми е дозичката за приятно замотана.

п.с. Ако ти е трета чаша вино си минала 350 мл.  Blush Обикновено тези чаши са по 220 мл., но зависи и колко я пълниш.

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
2бр. Уайт Ръшън коктейл и на 3тия завалвам думите  Embarassed
след 3бр. голямо мартини
след половин бутилка бяло вино
или след 10та текила...  Embarassed

Това беше някога в младите ми момински години...сега вече и чаша вино ме напива

# 6
  • Варна
  • Мнения: 2 171
Бутилка червено вино, 250 грама домашна ракия, 400 купешка, 600 джин.
Тия съм мерила, за другите ще пиша, когато премеря  newsm78

Същото горе-долу Laughing. Само джин не пия и не знам...

# 7
  • Мнения: 25 441
Ах` не! фактът, че не усещаш алкохола не е гаранция, че и другите около теб не го усещат!  Mr. Green Joy
Виждала съм смъртно спиртосани, които твърдят, че са свежи като краставичка, а не могат да станат от земята... Виждала съм и познати, които вършат абсолютни глупости и на другия ден твърдят, че нищо подобно не са правили, защото са били трезви... Много неща съм виждала, ще видиш и ти (гледай все пак да не си главното действащо лице!).  Wink Laughing
Количеството алкохол, необходимо да се напиеш, е твърде относително понятие. Виждала съм един и същи човек, около 100 кг-в мъж, как се напива от 50 гр концентрат, а друг път изпива половин литър без да му окаже някакво особено влияние. Пиенето без да се напиваш е изкуство. Останалото - алкохолизъм.  Laughing

# 8
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
По принцип не пия, но преди месец, на рождения ми ден, изпих два коктейла Малибу и според моя мъж ми е нямало нищичко...Но аз се усещах приятно замаяна...Та в един коктейл има 20мл. ром и една лъжица Бейлис /питах специално Crazy/. Другото е сок от ананас. Явно 50мл. ми е дозата, за да се чувствам добре, без да съм замаяна.

# 9
  • Мнения: 4 473
Относително понятие ми е дозата. Това на колко "нося" зависи от доста фактора - настроение, компания, място, на гладно или сито пия.  Simple Smile
Бърбън и джин най-много обичам и на тях най-много нося - 250-300гр не са ми проблем; при ракията е пак относително, както е споменала Никол, зависи дали е купешка или домашна - 150-250гр; вино - 3-4 ч. (избягвам да пия такова обаче); шампанското е друго нещо - 1 бутилка без проблем, обожавам го Grinning; бира - 3-4бр.

# 10
  • Мнения: 2 407
От 200-250 грама водка ми става доста весело.
Вино - половин бутилка и съм неудържима на дансинга.
Уиски не ми е любимото питие.
Бири 2,3 .

# 11
  • Мнения: 4 025
На 100-150 гр. (обичам ракия и мастика, не ползвам разредители, водка не пия, а, да и уиски обичам) съм много приятен човек, на 200 оплитам езика и всички ми се радват.
На 300 (рядко съм стигала до такива количества) съм във вихъра си и ми разказват на следващия ден какво - що. Не, че не помня, но всеки има версия.
2-3 бири, половин бутилка вино. След това гледам да има задължителна почвика до следващите питиета, да не си развалям имиджа Mr. Green
Като цяло не нося на алкохол.

# 12
  • Мнения: 2 700
Ако съм в кондиция до 300 гр. концентрат или бутилка вино. От бирата се подувам и не мога да погълна количества. Но никога не пия алкохол със сладки газирани напитки.

Никол, как го правиш номера с джина?  #Crazy Аз също обичам през лятото джин с тоник, но имам смертелни спомени от махмурлук. Peace

# 13
  • out of space
  • Мнения: 8 569
Ракия- 250-300
джин или водка- на втория коктейл
бира- на десетата
вино- още след първата чаша

# 14
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Както съм отвикнала от 2 години, точно на третата глътка (буквално) усещам леко кръстосване на погледа.

Общи условия

Активация на акаунт