Смуче си палеца...

  • 2 608
  • 47
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 537
Здравейте момичета,моля ви кажете ми как да се справя с това?От 2 седмици насам синът ми/ на 5 месеца без 10 дена/ се е научил да си смуче палеца и не само когато е гладен Cry . Гризе си и ръцете,но това предполагам е от това,че го сърбят венците вече..Слагам му ракъвички за да не смуче палеца,но ги издърпва.Има ли някоя мама с такъв проблем и как да го отуча?
Благодаля ви предварително Simple Smile

# 1
  • Мнения: 5 255
Има, има .....  Sick  Tired  Crossing Arms

# 2
  • София
  • Мнения: 3 679
Ами и моята дърщеря така правеше, даже бях пускала тема. Трябва да го занимаваш с разни играчки, за да не си смуче палчето. Отвличай му вниманието - друго спасение май няма. Бебетата се успокойвато докато си смучат пръстчето, бибероната няма да помогне в този случай, но ако искаш пробвай и с нея.
Хич не прозвуча насърчително, но аз съм твърдо против тези крайни мерки, като намазванена пръста с нещо люто или горчиво. Ръкавичките Таня си се научи сама да ги сваля... Simple Smile
Дано успееш да се пребориш Simple Smile

# 3
  • Мнения: 5 140
pacifier Здравейте,проблема със смученето на палеца си е голям проблем.Като се роди дъщеря ми,изобщо не искаше биба,а започна постепенно с палеца в уста.Опитвах се да го вадя от устата,но се започваше неистов рев"върни ми го" и аз я оставях(искам да подчертая,че лапаше пръста само призаспиване,през останалото време не,ръцете са били пълни винаги със залагалки).Като започнаха зъбите на 6 месеца,сама се отказа и пожела бибата.Сега я използваме само при заспиване,действа ни като успокойтелно(трябва да измисля нещо защото скоро ще правим 2 год.)Опитвай се да даваш на бебчо да държи нещо,за да не мисли за пръшчето си,давай залъгалки,дрънкалки.Почешкай му венците със силиконова играчка за да усети,че и това е хубаво.Успех *mimis* newsm10

# 4
  • Мнения: 3 537
Ами наистина не ще беберона,предпочита си палеца.

# 5
  • Мнения: 5 140
Когато започнат да му растат зъбките,може да спре от само себе си,защото зъбките ще дразнят палеца при смученето му и може да се откаже сам.Мойта хубосница сигурно заради това спря да го слага в устата.Изчакай,мъничък е още Tada

# 6
  • Мнения: 170
Ами не ща да те разочаровам, но мой Горан е вече на година и половина и не е спрял да го смуче неистово Confused  само че четох в една от прословутите книжки и пише да не му се натрапва идеята, че смукането на палеца е вредно или неправилно и т.н. защото това бил по-трудния начин да го откажеш..... е, мой горан не заспива без палец в уста, но когато заспи си го вади от устата..... Аз съм била така до 9-годишна възраст Rolling Eyes  дано той не се опита да обори моя рекорд.....
Хайде стискам палци да откаже този навик, но ти все пак не го насилвай - прояви търпение - моето успокоение, че като стане на 20 със сигурност няма да заспива с палец в устата и със сигурност няма да пишка в памперс (проблемът с гърнето при нас е също така деликатен)

Поздрави!

# 7
  • Мнения: 1 517
Моята красавица също си смуче палеца. Особено на вашата възраст не излизаше от устата й. Но това не ме е притеснявало особено, защото пък не исках да я уча на биберон (за мен той е по-голямото зло). И сега тя сама постепенно се отучава, вече го смуче далеч по-рядко, само като се приспива или е ядосана нещо. Никога не я насилвам - щом сама се е научила на нещо, чакам сама да се отучи.

# 8
  • Мнения: 170
Ха така! И ние не ползвахме биберон, ама хич Laughing
Може би за добро...[/quote][/b]

# 9
  • Мнения: 684
И ние сме така с палеца и така заспиваме.До 6м. бяхме със залъгалка но откакто я отбих не иска залъгалка а само палец-ами щом така и харесва....нека си го смуче.За сметка на това си заспива сама и веднага като я сложа без ревове и стоене до леглото и или гушкане.

# 10
  • Мнения: 1 214
Даум-ексол  за тая работа е измислен.Има го в аптеките.

Успех! Simple Smile

# 11
  • Мнения: 1 032
Цитат на: karastoianova
Когато започнат да му растат зъбките,може да спре от само себе си,защото зъбките ще дразнят палеца при смученето му и може да се откаже сам.Мойта хубосница сигурно заради това спря да го слага в устата.Изчакай,мъничък е още Tada

За жалост не винаги е така.Имаме 4 зъба в устата и заспива само и единствено като си засмуче палеца.Залагалката никога не я е искала-направо я изстрелва като куршум. Imp

# 12
  • Мнения: 10 256
i nie sme taka niama otkazia ot tozi palec. zapochna da si go smuche kato stana na 4 meseca ta do den dneshen. i kato im kaja na hamerikancite che se macha da go otuchwam i me misliat pak za luda(poneze kato im kaza che go macha na garne predi godinkata i te pak me misliat za luda). ta taka de ima niakoj neshta deto ne moga im se nachudia na akala-za tiah smucheneto na prast, noseneto na pampers do 4 godishni i pisnae s liawa raka i tem podobni e nai-nai estestwenoto neshto na sweta. i kato mi pochnat da razsazdawat-amaa da si wizdala niakoj da si smuche prasta na 20 godini ili da se e napikawal w gashtite. taka che i az ne znam maj ne triabwa da gi wzemame tezi neshta mnogo nawatre makar che az dosta se pritesniawam imajki w predwid che az do 3-ti klas sam si cokala prasta Embarassed

# 13
  • Мнения: 5 468
Цитат на: PrincesaDundesa
Даум-ексол  за тая работа е измислен.Има го в аптеките.

Успех! Simple Smile

Какво е това? Какво представлява и какъв е ефекта от него?
И моето си смуче пръста и то здраво. Без него не заспива, не се събужда. Все пръста е в устата Wink

# 14
  • Мнения: 2 258
Цитат на: PrincesaDundesa
Даум-ексол  за тая работа е измислен.Има го в аптеките.

Успех! Simple Smile


Има го ,но обиколих сто аптеки,че чак и с поръчка не можаха да ми го намерят:(Деничка откакто се е родила не е пожелала биба до ден днешен-само палеца е в действие:(Особено когато заспива...

Общи условия

Активация на акаунт