такса за разрешително за строеж

  • 597
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 460
Момичета, интересува ме някой знае ли какво става с приетите наредби от СОС за увеличаване на таксата за разрешително за строеж. Днес прочетох, че е обжалвано решението, но не мога да намеря никъде информация. Прегледах и сайта на СОС- нищо.
Всичките ни папки са в общината вече повече от 2седмици, до сега трябваше да имаме разрешението, но архитектката е в болничен.
Та питането ми е, дали е обжалвано решението на СОС, и ако да, кога влизат в сила новите цени?

# 1
  • Мнения: 2 085
"8 лева на квадратен метър ще бъде таксата за издаване на разрешително
18.12.2006 г. 13:03 ч.

Това реши Столичният общински съвет на деншното си заседание. Съветниците отхвърлиха предложението на кмета Бойко Борисов таксата да бъде 14 лева.


Таксата за издаване на разрешително за строеж ще се повиши от 2 на 8 лева на квадратен метър, съобщи Дарик радио. Решението е взето на днешното заседание на Столичния общински съвет (СОС). Членовете на СОС са отхвърлили предложението на кмета на София Бойко Борисов таксата да бъде повишена на 14 лева. "
news-bg.com
само това намерих

# 2
  • Мнения: 460
Благодаря за информацията  Grinning , последно четох, че е са приели 14лв да е за център, а 7-8лв (според квадратурата) за крайните райони, каквото и да означава това. Но това обжалване и ако има забавяне, кога биха влезли новите цени в сила, това ми е питанката.

Общи условия

Активация на акаунт