Към майките с отрицателна кръвна група

  • 2 572
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 131
Искам да знам какви изследвания трябва да се направят на мен и на бебето след раждане.Аз знам само , че трябва да ми се бие инжекция и нищо повече.

# 1
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
Ще вземат кръв от бебчо да му изследват кръвната група и резус фактора - ако и той е отрицателна, няма да ти бият инжекцията, ако обаче е положителна (както стана при мен) ще ти я бият. Нищо повече не се прави.
Леко раждане!

# 2
  • Мнения: 5 362
Не е задължително да ти се бие инжекция.Моето дете взе моята кр.група, и по-точно моят (-)резус фактор.Не са ми били гамаглобулина.
Още в болницата ще направят кръвни изследвания и ако се налага нещо ще ти кажат.
Успех и дано вземе твоят Rh ,че намирането на този глобулин е трудно,а и е много скъп.Така поне знам аз.

# 3
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 437
Гамаглобулина на мен ми го сложиха от болницата, не съм плащала нищо. (по принцип се поема от ЗК) Е, не пропуснаха да споменат, че инжекцията , която ми слагат струва 180 лв Laughing, а аз само им се усмихнах и им казах,ч е им излизам скъпа пациентка Grinning. Родих във ВМИ - Пловдив

А, и друго, мисля,ч е инжекцията (ако се налага да се бие) се слага или до 48 или до 72 час. Съветвам те да провериш там, където ще раждаш, дали я бият от болницата или ти ще трябва да си я купуваш. Ако те накарат да я купуваш имай впредвид това за часовете   bouquet

# 4
  • София
  • Мнения: 1 043
Имай предвид, че инжекцията гамаглобулин вече се поема от здравната каса и не би трябвало от болницата да искат ти да си я купуваш.

# 5
  • Мнения: 4 111
Инжекцията се плаща само в частните клиники!

# 6
  • Мнения: 382
Аз родих в Майчин дом -те поемат 135 лв.Първо ти те твоите роднини я поръчват в най-близката аптека, плащаш я, взимаш фактура носиш я на акушерките.Дават историята на раждането и бележка от лекуващия лекар, и фактурата от аптеката с тях на касата осребряват 135лв.другото остава за твоя сметка. Ампулата Анти Д Имуноглобулин се поставя до 72 ч .от раждането, на ме ми я сложиха на 48 ч. защото я бяхме осигурили вече.След като родих веднага взеха кръв от вена на китката за изследване на кръвната група ,побъркваш се докато излезе резултата.При нас се оказа ,че е взел групата на баща си  А1+ ,а пък аз съм 0 - .По време на бременността си правих две изследвания за антитела несъвместимост майка плод в лаворатория "Кандиларов "ул."Бузлуджа" №54-ед. цена 35лв .Изследванията се правят между 16-20г.с. и 30-32г.с..Преди са се правили дори по три пъти.Казаха ми първото изследване си го плати ти, а второто -касата ,но резултатът беще отрицателен ине ми дадоха бележка за второто.Аз обаче се безпокоях и си направих второ резултатът също беще отрицателен.Това ме успокои и мислех ,че е взело моята кръвна група ,какъвто е случаят на сестра ми ,но се оказва че възможно да няма антитела дори детето да е с кръвната група на баща си .Миналата година по това време проверявах в Ракова болница -производството на българската ампула е възобновено, но не вяха направили тестове и затова не била пусната в подажба .В Майчин дом ми казаха ,че има известен риск и е по добре да се ползува вносната . Пропуснах ,че в аптеките  нямат в наличност ампулата ,а поръчвате ,капарирате и чак тогава-примерно час я ндоставят. Успех Hug

# 7
  • Мнения: 35
 Аз също съм - RH. Правят се 2-3 изследвания на кръвта по време на бременността- по 1-но на всеки триместър,за да се установи дали се образуват антитела.Дано да нямаш,в противен случай се поставя антигама глобулин или се ражда планово,по-рано от термина. Иначе след като родиш се прави веднага изследване за кр.група на бебето и от пъпната връв се взема кръв,за да се установи дали имаш антитела.Ако имаш/както беше при мен/ ти поставят инжекцията,която се поема от Здравната каса. Вече и в БГ я правят и цената й е някъде 10 лв. Но запомни,че се поема от Касата и в болницата трябва да имат.Ако нямаш антитела, не се поставя. Успех!

# 8
  • Мнения: 147
имай в напредвид, че инжекцията се слага до 48 часа след раждането и ако ти се наложи да ти слагат инжекция не взимай българска, че имало много ментета от тях..иначе тя ти се поема от здравната каса, но ако раждаш в частна клиника се налага обаче ти да си я платиш. Успешно раждане

# 9
  • Мнения: 439
Имай предвид, че инжекцията гамаглобулин вече се поема от здравната каса и не би трябвало от болницата да искат ти да си я купуваш.
извадих голям късмет,оказа се че и таткото е с RH(-).Тогава бебока няма какда е с (+),ако разбирасе това е таткото  Laughing

# 10
  • Мнения: 147
Имай предвид, че инжекцията гамаглобулин вече се поема от здравната каса и не би трябвало от болницата да искат ти да си я купуваш.
извадих голям късмет,оказа се че и таткото е с RH(-).Тогава бебока няма какда е с (+),ако разбирасе това е таткото  Laughing

напротив, може RH- то да дойде и от бабите и дядовците. При мен и двамата ми родители са с +, но баба ми е била с отрицателен, който се е предал на мен

# 11
  • Мнения: 4 111
Имай предвид, че инжекцията гамаглобулин вече се поема от здравната каса и не би трябвало от болницата да искат ти да си я купуваш.
извадих голям късмет,оказа се че и таткото е с RH(-).Тогава бебока няма какда е с (+),ако разбирасе това е таткото  Laughing

напротив, може RH- то да дойде и от бабите и дядовците. При мен и двамата ми родители са с +, но баба ми е била с отрицателен, който се е предал на мен


При двама родители (+) детето може да е (-) , но при двама родители (-) детето може да е само (-) !!!  Wink

Весело посрещане на  Новата година!   bouquet

# 12
  • Мнения: 7 186
По време на бременността се прави тест на Кумбс- общо 3 пъти, всеки триместър по един.
След раждането правят изследванията в болницата, ако има нужда ще ти направят Анти- Д Имуноглобулин. Поема се от ЗК.

# 13
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Ще вземат кръв от бебчо да му изследват кръвната група и резус фактора - ако и той е отрицателна, няма да ти бият инжекцията, ако обаче е положителна (както стана при мен) ще ти я бият. Нищо повече не се прави.
Леко раждане!
Peace Леко и от мен!

# 14
Здравейте всички настоящи и бъдещи мами  Grinning. Бременна съм в 14г.с. Аз съм с кръвна група 0 Rh(-), а таткото е с А Rh(+). Да ви призная малко съм притеснена от този факт Cry. Моля някой ако знае в Добрич  къде мога да си направя изследване за антитела несъвместимост или към кого да се обърна за консултация, нека ми пише. Благодаря и успех на всички  Hug

Общи условия

Активация на акаунт