вагинален преглед- кога?

  • 5 722
  • 32
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
В средата на 6 месец съм, а досега не са ме преглеждали вагинално? Знам, че по някое време се прави такъв -опипва се шийката на матката и се взема секрет за микробиология(така поне е било при мойте приятелки).Също и тонове не са ми слушали. Кога трябва да се направи всичко това?

# 1
  • Мнения: 173
Аз съм в 9-ти месец и вагинален преглед не са ми правили, микробиология имах от месеца преди за забременея, а кати питах докторите \ ходя при двама\ и двамата бяха на мнение, че това са отживелици и не е необходимо, а тововете се "чуват" на ехографа

# 2
  • Мнения: 817
Мен ме преглеждат всеки път така,за да ми следят шийката на матката.А иначе в 6-ти месец ми взеха вагинален секрет-мисля че това изследване е задължително при бременни,защото много често се появявят гъбички и течение по време на бременността.

# 3
  • Мнения: 6 461
По преценка на гинеколога .Така мисля Peace.
На мен и през двете ми бременности са ми правили гинекологични прегледи(и в началото и в средата и в края).

# 4
  • Мнения: 8 505
И на мен не са ми правили.Едва когато ме приеха в болница,ме проверяваха за разкритие.

# 5
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Не са ми правили през  бременноста,освен когато влязох да раждам.

# 6
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
аз съм в средата на седми месец и не са ми правили вагинален преглед още. Май наистина е по преценка на лекаря.

# 7
на мен ми направиха такъв преглед към края на седмия месец а относно тоновете -всеки път когато бях на консултация ги слушаха

# 8
  • София
  • Мнения: 480
И на мен не са ми правили.Едва когато ме приеха в болница,ме проверяваха за разкритие.
При мен също.

# 9
  • София
  • Мнения: 245
Моят доктор ме прегледа в самото начало и до края на бремеността не ме е преглеждал

# 10
  • Мнения: 1 104
Такъв преглед имах в началото, но предполагам, че и  към края на 9 месец също ще трябва. Поне така съм разбрала от разговора с лекарката.

# 11
  • Мнения: 5 362
И на мен не са ми правили.Едва когато ме приеха в болница,ме проверяваха за разкритие.
И при мен беше така.

# 12
  • Мнения: 1 174
Доколкото зная,по време на бременност не е хубаво да се правят гинекологични прегледи,особено през първите 3-4 месеца,но аз отидох,понеже ми се появи съмнително течение.Оказа се гъбички,което често се случвало през този период (началото на 5-ти мес.) и бързо се излекувах.Сега съм съвсем в края на 9-ти месец и ми предстои преглед-подготовката на маточната шийка за раждане,което е два дни преди термина.
Следене тоновете,измерване на обиколката,височината на матката,кръвно налягане и килогрмите ми се правят при всяка ЖК.През последния месец от бременността това става всяка седмица,тъй като бебчето се развива много бързо.
Досега съм доволна от вниманието,което ми се обръща от моята гинеколожка и бих те посъветвала да питаш не само тук,а и наблюдаващия те доктор за всичко,което те интересува-директно.На тях това им е работа,а и е важно за доверието помежду ви,когато важният момент настъпи.Аз лично не оставам въпрос,завъртял се в главата ми без отговор.
Пиша ти всичко това,понеже съм малко учудена за следенето на сърдечните тонове,тъй като би трябвало данните от ЖК да се нанесени в здравния ти картон,а ти да ги виждаш всеки път?!Иначее...питай,питай,питай  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 131
Аз съм в 9-я месец и още не ми е правен такъв. Лекарката каза ,че като наближи датата на термина тогава ще ми направи. Сега просто започвам на 8-9 днми да ходя да слушат тоновете на бетото. А преди това на всяка консултация ги е слушала, просто от сега ще бъдат по-често.

# 14
  • Мнения: 5 026
 Правен ми е вагинален преглед за вземане на микробиология и туширане в средата на 9 месец. Иначе не е необходимо.

Общи условия

Активация на акаунт