Лутеална фаза

  • 1 790
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
Момичета, лутеалната фаза винаги ли е 14 дни?
Четох в една статия, че овулаторната може да е различна но лутеалната винаги е 14 дни.
Може ли да бъде по-малко или повече и защо?

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 882
По принцип е така - първата фаза варира от жена на жена, а втората е 14 дни. Това е по учебниците. Аз мога да ти кажа, че лутеалната фаза е винаги с една и съща дължина при една и съща жена. Моята е 16 дни. Винаги. Толкова по въпроса с учебниците. Най-добре е да се наблюдава няколко месеца и така да се установи.

# 2
  • Мнения: 7 640
принципно е така, рядко е повече от 14 дни, за къса се води под 12 дни, ако е повече от 16- съмнение за бременност.

# 3
  • Пловидв
  • Мнения: 43
За лутеална фаза се смята фазата след ову нали?

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 882
За лутеална фаза се смята фазата след ову нали?
Да  Laughing

# 5
  • София
  • Мнения: 35 916
На теория - за нормална се счита ЛФ от 11 до 16 дена, като средно е 14 дена.
Тя обикновенно е константна за всяка жена, въпреки че 1 ден +/-, не  е някакво патологично отклонение.
Средно е 14 дена  защото за това време се развива и търпи обратно развитие  ЖТ. Ако е по-малко напр. 9 дена - за това време неможе да се образува  'хубаво'  ЖТ и съответно нивата на прогестерона няма да са достатъчни /а той е нужен за промените в ендометриума и за вгнездяването на яйцеклетката/

Ето и една схема, от която се вижда, че ЛФ е една и съща.
Промяната /когато МЦ е с различна дължина / е за сметка на ФФ.
   

  
Фази на МЦ:

Последна редакция: чт, 28 дек 2006, 18:14 от denis_d

# 6
  • София
  • Мнения: 1 043
Момичета, лутеалната фаза винаги ли е 14 дни?
Четох в една статия, че овулаторната може да е различна но лутеалната винаги е 14 дни.

Не е вярно. Моята, например, е 13 дни.
По-скоро е средна стойност. Момичетата са ти го обяснили много добре.

# 7
  • Мнения: 195
Това, което казва Денис ми харесва, че е не повече от 16 дни. Аз съм 15 ден след доказана овулация и още не ми идва. Значи все пак може и да ми дойде след ден два. Е, аз не искам, разбира се.
Избързах и правих тест на 10 ден - беше отрицателен. Сега ме е страх да направя нов.

# 8
  • София
  • Мнения: 35 916
Това, което казва Денис ми харесва, че е не повече от 16 дни. Аз съм 15 ден след доказана овулация и още не ми идва. Значи все пак може и да ми дойде след ден два. Е, аз не искам, разбира се.
Избързах и правих тест на 10 ден - беше отрицателен. Сега ме е страх да направя нов.
Стискам палци да е станало.  Grinning
10 ден е много рано за тест -от 7 до 10 ден след О. е имплантацията и едва след нея започва да се отделя ЧХГ.В началото е малко /той се удвоява на 2-3 дена/ - а  теста отчита  над  25 mlU/ml  (тогава е + )

# 9
  • Мнения: 195
Малко да изместя темата, моля да ме простите.

Ако утрешният тест е отрицателен да продължа ли с утрогестана? На мен по принцип си ми е идвало независимо, че взимам утрогестан, ако нищо не е станало, но пък някои момичета споделят, че няма да ти дойде докато пиеш утрогестан. Малко ми е объркано  Thinking

# 10
  • Мнения: 1 425
На мен този месец ми дойде въпреки че пиех Утрогестан.А  гениколога ми ,ми каза да ги пия от първия ден след овулация до първия ден от цикъла!

Общи условия

Активация на акаунт