korichki v kosata

  • 510
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 245
здравейте  Simple Smile имам въпрос - на малката ми беба косата и е много голяма и до сега нямаше проблеми,но забелязвам по ръба на окосмението отпред заформяне на нещо като корички. какво да направя,за да не се получат коричките?

# 1
  • Мнения: 6 461
Преди баня омазнявах косичката на бебче и след банята разресвах със ситно гребенче.

# 2
  • Мнения: 2 922
Преди баня омазнявах косичката на бебче и след банята разресвах със ситно гребенче.

Ако това не помогне, на Мустела кремче специално за целта (при нас то помогна):

# 3
  • София
  • Мнения: 1 750
Това най-вероятно са крусти и са съвсем нормално нещо за бебетата. Ени имаше такива, нищо не съм правила, за да се махнат. Просто постепенно изчезнаха. Важно е да не ги чоплиш.
В аптеките има кремчета за бебешките крусти. Кремчето Линола-фет също върши работа.

# 4
  • София
  • Мнения: 480
Бях решила да не правя нищо с крустите и да ги оставя сами да се махнат. Но близо половин година това не се случи. Накрая като дими, омазних косата преди баня, разресах и паднаха всичките. От тогава не са се появявали повече.

# 5
  • София
  • Мнения: 117
Със зехтин няколко часа преди баня, после разресваш. Използвала съм и детското хидратантно кремче на Клоран(специално за бебешки корички).Само внимаваш с гребенчето да не нараниш скалпчето на бебчо.

# 6
  • Мнения: 5 362
Със зехтин няколко часа преди баня, после разресваш.
И аз така правех.

# 7
  • Мнения: 2 005
Мажеш обилно с бебешко олио сутрин и няколко пъти  сресваш,след като изкъпех детето всичко опадваше и така няколко пъти.Никакви скъпи кремове не съм ползвала.Успех! newsm44 newsm44 newsm44

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 514
Крусти изобщо е нямала.От осмия ден мия главата с пяна за новородени на Мустела! Peace

Общи условия

Активация на акаунт