Ей, хора, чакам тази година да се махне,че до гуша ми дойде от нея

  • 2 427
  • 40
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 394
Няма де ви изброявам простотиите, които преживях през тази гадна 2006.....

Само да добавя, че миналата седмица (тамън шарката на Стела мина) получих предизвестие за съкращение поради намаляване обема на работа-е, не съм само аз, все пак това е строеж и рано или късно се очакваше, но баси точно преди Коледа и да влезем в пословутото Евро и айде на опашката при безработните.......... Twisted EvilНо така е при големите компании като ВАА. Сега уж чакам да ме преразпределят,но това по принцип е формално отлагане и обикновено ти предлагат раб. място примерно в бристол, а аз съм в лондон. Съответно ти отхвърляш и оставаш на улицата  Cry Вече дори не ми останаха сили да плача, обръщам го на майтап или...............и аз не знам на какво заради скапаните пари, а не бяха лоши.
Имам право на работа откакто съм дошла, но само който не си е търсил работа тука не знае какъв ад и каква конкуренция е!

Някои може би си спомнят,че писах в темата за картичките, че чакам шарката на Стела да мине и тичам до пощата...............е, това,душите май няма никога да стане или поне докато не си намеря нова работа, защото сега всеки паунд се брои.....ни Коледа ми се празнуваше, ни Нова година ми се посреща, ни подаръци си правихме (само на Стелите някои дреболии) и това е!

Ето и днес, дойде картичка от Франция, Златомира душата  Hug един ден и ти ще получиш от мен, но не пожелавам на никоя от вас да започва новата година в търсене на работа, па макар и в ЕС!!!!

Желая ви една по-добра, успешна, мъдра и весела 2007!!!! Heart Eyes

Обичам ви и ви благодаря на цялата ви подкрепа, мои мили виртуални приятелки  bouquet

# 1
  • Мнения: 508
Арвен и мен ме брой в отбора.За моето семейство беше отвратителна година.Нямаш си представа колко добре те разбирам.Съпругът ми и той остана без работа един месец,а сега е на временна:(.И ние сме с право на работа,ама .......не ни искат и туй то.Хайде дано се маха по-скоро и догодина по-малко неприятности и болести,че ние вече втори месец сме все на антибиотици.

# 2
  • Мнения: 3 394
единственото готино нещо напоследък е,че нашите най-накрая си вкл. интернет и поне си лафим без пари, че и там какви сметки се правеха за тел.разговори до бг............................ужас!

А да, отслабнала съм до 49.5 кг (ха ха, не е от добре) и отново след 4 години пропуших и то така яко,че само за това мисля

# 3
  • Германия
  • Мнения: 8 084
Погледни от друга страна ситуацията- събрала си опит, стаж, ще имаш повече време за Звездичката и даскало, пък току виж намериш съвсем ненадейно читава работа. Hug

# 4
  • Мнения: 2 907
Трия всичко.

Не съм в депресия. В шок съм. Умря любим човек за мен както стоеше прав и здрав. Не е ли логично да съм в шок?

Ако обичате госпожо Анете, не ме пращайте тъй бързо на доктор, за депресия и дума не е ставало. За болка ставаше дума. И за нервен срив, който е отражение на ужасния стрес , на който съм подложена.

Съжалявам изобщо, че споделих нещо лично.

За последен път ми беше.

Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 21:53 от mystic

# 5
  • Мнения: 2 907
.

Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 22:50 от mystic

# 6
  • Мнения: 847
Моми4ета разбирам ви и аз много добре! Hug
Бъдете силни заради семействата си и децата си!
Мислете позитивно ,и погледнете на нещата от друг ъгъл- след няколко дни изпращаме стара ,и посрещаме Нова Година!!!!Надявам се тя да донесе на вси4ки нас ме4таните неща!
И моя съпруг остана без работа ,но не падна духом ,а се преквалифицира в област която хи4 не го вълнува и работата е тежка,но заради нас с малкия не се отказа..!Горда съм с него и с постъпката му!
И ние сме изпадали в периоди на безпари4ие ,но както казва Мистик парите не са най важното!
Арвен -ти си силна и умна жена!Не падай духом ,а по4ни от сега да си "продаваш" CV..имаш опит,нужната диплома,и най важното желанието за работа!Ще успееш!
Мистик -прегръщам те силно мила! Hug Ти си преживяла ужасно неща,но непадай духом и в депресия!Бори се и мисли позитивно!Позитивното мислене привли4а само хубави неща,лошите мисли само лоши... Peace
Викането помага -навикайте се на воля ,пла4ете ,но за кратко...Животът понякога е неуписуемо кратък за да губим време да изпадаме в депресия...!!!Бъдете силни мили моми4ета,и гледайте положително в бъдещтето въпреки несгодите!
На мен ми помогна веднъж една книга да изляза от една дълга и ужасна депресия която ме докара до 43кг....Паулю Коелю-Петата планина.... Peace
Прегръщам ви ,  bouquet

# 7
  • Мнения: 2 959
...навикайте се на воля ,пла4ете ,но за кратко...Животът понякога е неуписуемо кратък за да губим време да изпадаме в депресия...!!!Бъдете силни мили моми4ета,и гледайте положително в бъдещтето въпреки несгодите!...
Щтрумпфетка, не съм нито Арвен нито Мистик, но Ти благодаря за топлите и силни думи! Според мен задържането на съпруга Ти на повърхността и не падането духом, до голяма степен се дължи на Теб! Весели празници Ви желая с Матео и 1/2.

Арвен, съжалявам за отклонението от темата Ти!

# 8
  • Мнения: 1 363
Aз малко като стара баба, но да ви каже мили ми, че от здравето и семейната обич  няма по- важно. Живяла съм както в страшна бедност така и в пре - задоволеност. Сега съм по - средата. (всичко това преживяно със съпруга ми). Всичко материално е преходно, парите един ден ги има един няма. Всичко, което не ни убива ни прави по силни.
Такива моменти са наистина много ценни, за осъзнаването на това кои сме, какво искаме от живота и към какво се стремим. Ценете ги.

Сещам се за книгата на Йов (стария завет на Библията, прочетете е, много мъдрост има в нея и не само там)
ПС, за протокола, това беше една много добра година за нас. И идва по - добра. Трябва да има равновесие в природата, инг - янг.

Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 00:43 от miravmbd

# 9
  • Мнения: 7 091
Момичета, прегръщам ви много силно и нямате представа колко добре ви разбирам!За мен обаче 2006 беше най-хубавата от мнооого години насам, чак не смея да го кажа дори. Като вашите преживявания имах 2005, със загубата на двама близки хора, сериозно заболяване, проблеми от всякакъв характер и т.н. Дори не искам да си спомням!
Като препатила глава ще ви кажа само едно- като удари човек дъното, има само един път- НАГОРЕ!   bouquet

# 10
  • Мнения: 2 257
Мацки, нещата се объщат. Няма да е все така, няма начин просто....Имали сте уроци за научаване през тази година. И аз съм ги яла тия шамари и знам какво е; желая ви сила и мъдрост! Всичко ще се промени, не може да е все така, запомнете го.

# 11
  • Мнения: 1 860
И аз тази година си изпратих картичките "скришом". А, Вальо само ме попита: "Утре като няма какво да ядем...?" Ем ми се плаче, ем сърчицето ми беше "умряло" за малко топлинка. Цяла година съм безработна. Вальо от 1 месец е безработен, чака новите разпоредби да влязат в сила, че да си оправи документите. Напълно те разбирам.  Confused Дано да е по-добра новата 2007-ма. Дай боже всекиму, това което му е на сърце. Аз само искам, поне един от двамата да работи и мама да дойде, че 2 години и 4 месеца не съм я виждала. Всичките ми надежди са в тази следваща година и това май ме крепи толкова време. За друго не ми се говори. Надежда му е майката! Надежда!

Последна редакция: пт, 29 дек 2006, 04:46 от nana_cool

# 12
  • Мнения: 508
А  аз мислех,че сме зле.Момичета.......не всичко е така,както изглежда.Винаги има утре и винаги това утре може да е по-хубаво.Това зависи от самите нас.Имаме прекрасни дечици,заради който си струва всеки миг.Имаме родители,близки,приятели.Какво да ви напиша друго?Освен

ПРОДАВАЧ НА НАДЕЖДА
Ако можех да имам едно
магазинче със две полички,
бих продавал...познайте какво?
- Надежда! Надежда за всички.

"Купете! С отстъпка за вас!
Всеки трябва надежда да има!"
И на всеки бих давал аз,
колкото трябва за трима.

А на тоз, който няма пари
и само отвънка поглежда,
бих му дал, без да плаща дори,
всичката своя надежда.

Джани Родари


и да ви  Hug

# 13
  • Мнения: 714
Момичета, едно огромно гуш на всички ви и горе главата!!!!  Hug  Hug  Hug
И аз се надявам следващата година да е по-спорна, тази просто на гърлото ми заседна ... но все пак съм благодарна, че спечелих ... да, спечелих нови приятели ... !!!!

# 14
  • Мнения: 818
Арвен това че си загубила работата не е толкова пагубно.Важното е да сте здрави!!!Работа има,трудно се намира,но има.
За нас 2005 беше  ooooh! ,но тази година мога да кажа,че нещата се нормализират.
От всяка ситуация има изход.Съдбата на емигранта е такава,борба до последно,а в БГ борба за оцеляване,така че навсякъде е трудно,важното е да имаш вяра и сили да продължиш.
Миналата Коледа и НГ толкова я бяхме закъсали и ние,че не ми се мислеше за празнуване и за нищо,а и малката беше доста настинла и нямах никакво настроение.
За това сега пожелавам на всички ЗДРАВЕ и много много успехи лични и професионални.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт