Мнение за сиропа Хустагил?

  • 34 986
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 030
Днес педито го предписа на бебка, че покашля. Също и капки за нос Виброцил. Няма температура или зачервено гърло, но вчера й изби второто зъбче. Според вас, този сироп има ли някакъв страничен ефект и безопасен ли е за бебета?

# 1
  • Мнения: X
миналият месец и моята дъщеря кашляше малко,но без други проблеми.изписаха ни същият сироп и вит.ц, и чай от лайка.да чукна на дърво за 5 дена пихме сиропа 3 пъти на ден по 5мл. и премина кашлицата.давай смело.ние бяхме на 8 месеца.

# 2
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Сиропът е на растителна основа, мисля че беше живовляк, с бръшлян е Проспана. Няма какво да му стане. Повече бих се притеснила за капките, на тази възраст мисля, че по-безвредни са Мукосептонекс. Капките Виброцил са противоалергични (научих го преди една седмица от специалист УНГ) и не бива да се дават безпричинно.

# 3
  • Мнения: 1 030
Валя, не е живовляк, а мащерка. Обаче съдържа алкохол / то предполагам, че повечето съдържат/.
А Виброцил пише, че могат да се ползват от 6 месечна възраст - лично аз съм ги пробвала на себе си и ми подействаха много добре.

# 4
  • Мнения: 468
Мащерка е активната съставка на Хустагил, има антисептично /тимол-а в мащерката/ и втечняващо секрета действие. Виброцил се смятат за най - щадящи лигавицата на нослето капки, ако изобщо може да се говори за такова нещо при капките за нос. Изписват го и на съвсем малки бебчета, не знам до колко е правилно. Не бива да се прилага при "сух" нос, който е само запушен, в такъв случай - само физиологичен р-р и добре увлажнен въздух в стаята.

# 5
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Грешката е моя, написах го по памет, нямам опаковка пред себе си да погледна, но сиропчето помага.

# 6
  • Мнения: 1 329
Сиропа е хубав и действа.
Аз капки за нос на бебе и дете не слагам, само физ.разтвор и Стеримар.

# 7
  • Мнения: 1 030
Още един въпрос: за колко дни би трябвало да се повлияе кашлицата от сиропа? Вече 2 дни давам, но не съм забелязала ефект все още.. newsm78
Май при бебка сополите са по-големият проблем, защото й "свири" носът..Пръскам Стеримар - и излизат сополи, но вътре пак остават, а от помпичката много се плаши и реве...Капките /Виброцил/ също ги слагам по 3-4 пъти на ден, ама и от тях още не виждам резултат...
Добре, че Т няма поне..

# 8
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Трябва да излекувате нослето, защото кашлицата е последствие. Секретите се стичат в гърлото и я карат да кашля, вземи мерки, за да не слезе секрета по-надоло (в белите дробове). Имам чудодейна рецепта за хрема, но са ми я дали за 3-годишно дете. Капки за очи, които се слагат в носа 3х2капки Maxitrol (ако случаят е много тежък + кремче Bactroban-маз, слага се в нослето половин час след капките).

Последна редакция: сб, 30 дек 2006, 11:01 от valja

# 9
  • Мнения: 1 030
Валя, и на мен ми се струва, че от сополите кашля. Но пък педито като я преслуша, каза, че и сиропче ще трябва...Лошото е, че не може да се издуха и сополите си остават вътре...Да е по-голяма, да й кажа как да се издуха, ама бебе какво разбира... Тези капки Виброцил на мен много са ми помагали, дано и при нея подействат...Иначе Стеримара не мисля, че лекува, нали само промива нослето, а капките имат лечебен ефект...Майка ми ми каза, че на мен са ми слагали лайка с мед, като съм била бебе...Обаче нали медът е алерген и много се чудя...Уж нямаме алергии в семейството, ама все пак...

# 10
  • Мнения: 410
 Не се притеснявай сиропчето наистина е хубаво, но помага само когато е в начален стадий. Ако кашлицата се задълбочава ще трябва да сменяте лечението. Нашият лекар изписва вентолин и синекод при суха кашлица, а като се втечни вентолин и солволан. За капките в носа - и ние сме капали макситрол, но това е само при зелени сополи, т.е. бактериална инфекция.
Стеримара е пълна боза и няма грам ефект. Състава на физиологичния разтвор е почти същтия само дето е по- евтин.
 Аз лично промивам дечурлигата със спринцовка с физ. р-р. Пъхам в едната ноздра и изтрелвам. Всичко излиза и детеннцето си диша като бял човек! Колкото по- често се прави по- добре.
 И стга вече с тези болести. Кажи на бебока да оздравява бързо, че е празник! Не е позволено да боледуват дечицата!

# 11
  • Мнения: 48
Здравейте мами! Искам да ви помоля за съвет и ако може Валето да ми напише тази рецепта за хремата по подробно / с капките за очи и т.н./  Дъщеричката ми е на 1,6г. и от бебе нослето и все "хърка". Вече просто незнам какво да и слагам. В момента отново и "хърка" нослето и гърлото е леко зачервено. Няколко дни пръсках Низита, а сега слагам Ксилометазолине с 1/2 ампулка гентамицин . За гърлото и пръскам Тантум Верде.

# 12
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Валя, и на мен ми се струва, че от сополите кашля. Но пък педито като я преслуша, каза, че и сиропче ще трябва...Лошото е, че не може да се издуха и сополите си остават вътре...Да е по-голяма, да й кажа как да се издуха, ама бебе какво разбира... Тези капки Виброцил на мен много са ми помагали, дано и при нея подействат...Иначе Стеримара не мисля, че лекува, нали само промива нослето, а капките имат лечебен ефект...Майка ми ми каза, че на мен са ми слагали лайка с мед, като съм била бебе...Обаче нали медът е алерген и много се чудя...Уж нямаме алергии в семейството, ама все пак...

Сиропчето е добро, давала съм го на малкия под годинката. Той е на билкова основа и трявба да мине време, за да подейства. След 3-тия ден би трябвало да се повлияе и хремата от капките, и кашлицата. Peace
За хремата пръскай по- често със Стеримар и изпомпвай с аспораторче, след това слагай Вибросила.

# 13
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Здравейте мами! Искам да ви помоля за съвет и ако може Валето да ми напише тази рецепта за хремата по подробно / с капките за очи и т.н./  Дъщеричката ми е на 1,6г. и от бебе нослето и все "хърка". Вече просто незнам какво да и слагам. В момента отново и "хърка" нослето и гърлото е леко зачервено. Няколко дни пръсках Низита, а сега слагам Ксилометазолине с 1/2 ампулка гентамицин . За гърлото и пръскам Тантум Верде.

Аз лесно ще изпиша рецептата отново, но си мисля, че при вас става въпрос за заден ренит, ходили ли сте на специалист УНГ - на зълва ми бебето повече от една година беше така (нослето му хъркаше, все едно че има хрема) и се оправи без лечение. Може би не трябва да слагаш нищо - намери добър специалист за консултация.

# 14
  • Мнения: 512
На нас не ни подейства никак това сиропче, все едно че не го пихме изобщо - предполагам, че не е бил правилно изписан.
Има го обаче и в български вариант - с екстракт от мащерка и струва само 2 лева, не е нужно да купувате по-скъпия Хустагил. При следващи боледувания съм го давала с добър резултат. Казва се Биокс Тими.

Общи условия

Активация на акаунт