Кърмене от двете гърди

  • 618
  • 13
  •   1
Отговори
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 918
Здравейте, аз съм от мамите дето си мислят, че нямат кърма или по-скоро бях докато не разбрах, че за втората половина от първия си месец моята дъщеря е качила 750 гр.
Но през първите две седмици беше качила само 130 гр., аз реших, че не и достига от едната гърда и започнах да давам и двете на едно хранене, сега продължавам така въпреки многото грамчета и се чудя дали не вредя по някакъв начин на производството на мляко.
За баткото всички ми казваха да кърмя само от едната гърда, но това май не е задължително.
При вас как е?

# 1
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 800
Браво за наддаването!
Не вредиш на производството изобщо! Даже напротив - стимулираш го. Общо взето няма правила - както ти е удобно. Аз лично сутрин давам от една гърда, на обед и вечер (когато я приспивам) - редувам двете.

# 2
  • Мнения: 713
Ако детето показва по някакъв начин, че не се е наяло от едната, давай и другата. Лошо няма. Аз винаги съм кърмила и от двете.

# 3
  • София
  • Мнения: 985
Аз също в повечето случай кърмя и от двете с изключение на сутрин,когато се е събрала повече кърма, та от едната й стига на бебка.

# 4
  • Мнения: 2 784
Аз също давам и от двете,защото никой не ми каза в болницата,че това се прави само първите дни и в резултат,сега,ако и дам само от едната,няма да и стигне,а другата ще се пръсне до следващото хранене.Не и се е отразило зле,наддава даже много добре,засега.Явно кърмата се нагажда според бебето.

# 5
  • Мнения: 790
Цитат на: boo
Браво за наддаването!
Не вредиш на производството изобщо! Даже напротив - стимулираш го. Общо взето няма правила - както ти е удобно. Аз лично сутрин давам от една гърда, на обед и вечер (когато я приспивам) - редувам двете.


и аз правя така. Но си мисля дали не му е много защото наддава доста  -  1 100 - 1200 кг на месец. Когато навърши 1 месец имахме малка лакт. криза и оттогава започнах да давам от двете - и така си продължих. Дали трябва да започна да давам пак само от едната?

# 6
  • Haskovo
  • Мнения: 150
Аз кърмя на едно ядене от едната и  ако евентуално не му стигне давам и от др.,на сл. ядене сменям.Jade прочети рубриката за кърменето в БГ МАМА мисля че се казваше "митове за карменето"или нещо от сорта newsm10

# 7
  • Мнения: 201
Кърмя и от двете гърди, иначе едната натежава до следващото кърмене и започва да тече. Четох много противоречиви мнения по въпроса, но установих за себе си, че ми е най-добре така. Затова давай смело както ти е удобно!

# 8
  • Мнения: 1 629
Аз също кърмя и от двете още от раждането.

# 9
И аз кърмя от двете гърди от самото начало.
Снаха ми беше почнала да дава само от едната и ...аха да и спре кърмата и като мина на двете се оправи.

# 10
  • вляво от асансьора
  • Мнения: 1 262
Цитат на: Tsvety
Аз също давам и от двете,защото никой не ми каза в болницата,че това се прави само първите дни и в резултат,сега,ако и дам само от едната,няма да и стигне,а другата ще се пръсне до следващото хранене.Не и се е отразило зле,наддава даже много добре,засега.Явно кърмата се нагажда според бебето.
И ние така.Така че кърми си от двете,не мисля,че е проблем

# 11
Аз до третия месец давах само едната,наддаваше си нормално.А след това(реших,4е ми намалява кърмата)по4нах да ги редувам и така си откарахме до 11м. Laughing

# 12
  • Мнения: 77
Цитат на: Tsvety
Аз също давам и от двете,защото никой не ми каза в болницата,че това се прави само първите дни и в резултат,сега,ако и дам само от едната,няма да и стигне,а другата ще се пръсне до следващото хранене.Не и се е отразило зле,наддава даже много добре,засега.Явно кърмата се нагажда според бебето.
И аз така мисля. Давй си без притеснения!!! Stuck Out Tongue

# 13
  • Мнения: 7 837
За момента редувам гърдите при храненията, защото млякото ми явно е в повече. В началото се опитвах да му давам и двете, но той отказваше, което ме вкарваше в луди прритеснения, че не яде достатъчно.
Поне днес ми отпаднаха тези притесненията, защото за 2 седмици е качил 600 грама Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт