акне

  • 3 014
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 132
Моля ви препоръчайте ми в София наистина добър дерматолог.Приятелят ми има проблем от години,обиколил е половин София,но гледат само да му вземат парите.Благодаря предварително  bouquet

# 1
  • Мнения: 1 157
Защо не пробвате продуктите на AVON много са добри.

# 2
  • Мнения: 2 152
Извинявай Джулияна, но мисля че Ейвън в този случай въобще няма да помогне...Момичето казва, че е с проблем от години и е посетил много лекари. Според мен има нужда от качествена медицинка козметика и то не само за външно лечение. В такива тежки случай се препоръчва и антибиотик за вътрешно приложение. Казвам го от личен опит...На първо време трябва да се установи причината за това акне, което най-вероятно е на хормонална основа. Успех Peace

# 3
  • Мнения: 891
Напълно подкрепям мнението на кръц кръц  Peace

Най-важното за адекватното лечение на акнето е да се установи каква е причината за появата му
и чак тогава да се лекува.  Naughty

# 4
  • Мнения: 1 157
кръц кръц мисля ,че освен антибиотик трябва да се ползва и козметика за лицето : smile3516 , между другото ДжулиЯна се пише така ДжулиАна.  animal085

# 5
  • Мнения: 1 709
          Не е задължително проблемът да е хормонален. Аз също съм тежък случай с акне. особенно последните 3-4 години е ужас. Аз ходих в ХЕИ и там ми взеха секрет от рана (пъпка) , в който впоследствие ми изолираха бактерии - стафилококи. Пускат и антибиограма, за да се разбере на кой АБ е чувствителна бактерията. А не да се приема така на празно АБ. Ужасно трудно се лекува това нещо. Тръгнала съм по козметици от 2 месеца сериозно. Дерматоложката ми предписа йонофореза с Гентамицин ( на това е чувствителнен моя пуст стафилокок). От предписаните ми 10 процедури съм минала 6 бр. , но пак светлина в тунала не вижда. Ще правя всичко до край, пък после ще видя. Успех, голяма борба е с това акне!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 320
Съгласна съм кръц-кръц! 

кръц кръц мисля ,че освен антибиотик трябва да се ползва и козметика за лицето : smile3516 , между другото ДжулиЯна се пише така ДжулиАна.  animal085

Еми тя го е написала, недей да четеш между редовете!  Peace Просто едва ли Ейвън е удачния вариант при положение, че има хиляди по-добри медицински козметики! Това е имала предивид и не виждам защо я нападаш!  Crossing Arms

# 7
  • Мнения: 2 152
Благодаря R Simple Smile

DjuliAAAAAna , не се заяждай. Просто споделих, че Еивън не е удачен вариант - чети по-хубаво Wink

# 8
  • Мнения: 1 157
кръц кръц мисля,че момичето е пуснало темата,за да си дадем нашето мнение,а не да се нападаме.Е това е моето мнение,а тя ще си реши какво трябва да прави newsm12

# 9
  • Мнения: 382
Кожните проблеми наистина са сериозни и за жалост много продължително е лечението им.

Според мен бихте могли да пробвате и с хомеопатия Peace 
Не бих могла да препоръчам кожен лекар,макар че аз самата доста съм ходила,заради проблеми с кожата на ръцете и  никои не ми помогна Rolling Eyes

# 10
  • Мнения: 764
Има ефикасно лекарство за акне и то е Ретин-А.За щастие отскоро са пуснали отново българския му вариант.Казва се Акнедерм.Действа,като излющва кожата.Предписва се предимно от лекари,които нямат собствени козметични салони.А тези,които имат няма да го предпишат,защото за тях е по-изгодно да им отидеш в салона и за едно излющване да ти вземат 80 лв.Пробвайте го,няма да съжалявате.
А разни евтини козметики са просто излишни.

# 11
  • Мнения: 1 254
Мили дами, мисля, че истината е някъде по средата.  Peace Всъщност, при тежки случаи дерматолог е задължителен..... Каквото и да си говорим - проблемът не е чисто външен, а всякакви средства, излююващи външния слой клетки, без адекватна последваша защита на кожата, могат чудесно да усложнят проблема.  Rolling Eyes
Така, че и вътрешна и външна намеса!

m2r1na, аз няма да ангажирам вниманието ти с нашата козметика, мисля, че не това е целта. И тъй като проф. Пенев е във Варна, няма да го препоръчвам, но ще ти препиша тук диетата му, която поне известно време се препоръчва за спазване съвместно с лечението на акне, а и на други кожни проблеми.

ПРОТИВОВЪЗПАЛИТЕЛНА ДИЕТА
проф. дмн. Зл. Пенев

Диетата се препоръчва при болни от псориазис, хронична екзема, ендогенна екзема (атопичен дерматит), детска екзема, себорейна екзема, акне, розацея и др.

I. Разрешени/препоръчителни основни храни:
1. Хляб - пшеничен, бял.
2. Месо - пилешко и пуешко.
3. Риба - само прясна, без мазнина.
4. Мляко - краве, прясно и кисело, за предпочитане обезмаслено.
5. Млечни продукти - сирене и кашкавал, за предпочитане от краве мляко.
6. Яйца - кокоши, може майонеза.
7. Растителни масла - зехтин, слънчогледово.
8. Зеленчуци (неконсервирани) - зеле, зелени домати, зелени чушки, зелен боб, краставици, спанак, марули, лапад, праз, лук, чесън, ряпа.
9. Картофи, ориз.
10. Плодове - ябълки, круши, сливи, череши, дюли, дини, портокали, грейпфрут, както и конфитюри, сокове и компоти от тях.
11. Напитки - натурални сокове от посочените в т.10 плодове, какао, кока-кола.
12. Чайове - бъз (дървенист бъз), зелен, китайски, цейлонски, грузински, ройбос
13. Кафе - натурално, без примеси, нес кафе, без сметана.

II. Забранени/да се избягват максимално основни храни:
1. Хляб - черен и примеси.
2. Меса - свинско, овче, агнешко, козе, гъски, патици и всички освен пилешко и пуешко.
3. Всички видове колбаси без изключение не се ядат.
4. Риба - солена и тлъста.
5. Овче мляко и млека с примеси на забранените плодове по т. 10, както и млечни продукти от овче мляко.
6. Животински мазнини - масло, сметана, свинска мас (вкл. в ястия и тестени изделия) и пр.
7. Зеленчуци - червени домати, моркови, червени чушки.
8. Всички видове туршии! и гъби.
9. Варива - зрял боб, леща, соеви храни.
10. Плодове - кайсии, зарзали, праскови, ягоди, малини, тикви, банани, грозде.
11. Алкохолни напитки - всички видове без изключние.
12. Рахладитрелни напитки - с оцветители, консерванти, газирани и др.
13. Шоколади (може само натурален с висок % какао), пчелен мед.
14. Чайове - всички видове билкови чайове, вкл. мента, липов цвят.


Както се казва - това от професора Simple Smile
А от мен, препоръка за една маска, която да си прави на лицето, даже първата седмица всеки ден!!
Маската е "самоделка" - с хума и етерични масла.
Нужни са ви - хума, натурално масло от Гроздови семена и етерично масло от Лавандула! Ето от тази фирма http://www.nadena-bg.com/blendingsbg.html можеш да си намериш и маслото от гроздови семена, и етеричното Лавандулово.
Прави се така: за да се употреби етеричното масло е нужно да се направи дермален разтвор като то се разтвори в базово масло. Маслото от гроздови семена е бих казала единственото подходящо при мазен и смесен тип кожи. На всеки 10 мл. от маслото грзодви семена капни по 2-3 капки от чистото етерично. И така ще си имате цяло шишенце дермален разтвор, който можеше да налагате и върху изгорени места и разни ранички. Хума все пак нескромно ще ви препоръчам от нашата, най-малкото защото е тотално финно смяна и изпечена в пещи и не се получава ефекта на преизсушаване и сърбенето и зачервяването  Sunglasses
Та слага се 1, 1 и 1/2 с.л. хума и се разтваря до гъста каша с розова вода (може и обикновена Simple Smile ). Към готовата кашичка се капват 4-8 капки от дермалния разтвор на Лавандулата. Малко преди да изсъхне напълно, маската се отмива.
Препоръчвам ти да я прави често. Стига да няма непоносимост към етерични масла, разбира се  Rolling Eyes
Лавандулата е невероятно противовъзпалително, анти-бактериално, успокояващо и регенериращо средство, а освен това стимулира клетъчното обновяване, детоксикацията и има хубавото свойсвто да регилура дейсността на мастните жлези   bouquet
Ще има облекчение, обещавам. Ако етеричните масла му понасят добре, нека в същия дермален разтвор пак на всеки 10 мл. да капне и по 2 капки или масло от Бял бор, или масло от Хвойна, за да се атакуват тотално възпаленията.
Ами, това е от мен.
Дано съм помогнала поне с малко.  Hug
  bouquet кожа и ще се радвам да чуя как се отразява маската ...  Blush

# 12
  • Мнения: 463
Vesi-Thalloderma, тази маска може ли да се прилага и за акне на кожата на гърба? или е подходяща само за лице?

# 13
  • Мнения: 1 254
Може, да! Даже капките дермален разтвор в хумата може да са повече на брой! И дава приятни резултати Simple Smile


  bouquet  Hug

# 14

Общи условия

Активация на акаунт