Каква е разликата между течния сапун(душгела) и твърдия сапун

  • 2 445
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 065
За кой ли път спорим с мъжа ми какво различава течния и твърдия сапун. Стигали сме до там, че той отказва да си мие дори ръцете с твърд сапун,а е немислимо да влезе да се къпе когато му е свършил душгела.По негови думи ,твърдия сапун бил с натриева основа и това било агресивно към кожата.За мен разликата е в по -лесното нанасяне, и по-трайния аромат на течния, но по принцип ,съществена разлика няма.Вие как мислите?

# 1
  • Мнения: 2 414
Ами аз пхрез живота си съм използвала само един път твърд сапун-винаги съм се къпала с душ-гел.
Не съм сигурна,но мисля,че разликата е основно в това,че твърдия сапун изсушава кожата много повече. Wink

# 2
  • Мнения: 4 302
Наистина за осапунване се ползва натриева основа. Но вероятността да има такава в тоалетния сапун е минимална.
Течните са въз основата на гел бази.

# 3
  • София
  • Мнения: 9 457
А за мен разликата е в пяната и аромата..  Thinking

# 4
  • Мнения: 730
Ами и аз се къпя само с душ-гел Peace,сега разнообразих малко с едни страшно ароматни сапунчета-масажиращи и обикновенни-с мед и мляко,манго и др.
Лично аз мразя сапуните,защото адски много ми изсушават кожата,направо ми се опъва кожата Sick и ако не се намажа с лосион или мляко не мога Tired

# 5
  • Мнения: 2 631
Освен всичко, което мамите са изписали, твърдият сапун е много по-нехегиеничен, тъй като при допир задържа микроби и после ги пренася на следващия потребител на сапуна... За хигиена се препоръчва течен сапун. А вече за хубава кожа ако трябва да се гледа - душ гелът е по-доброто средство от течния сапун, камо ли от твърдия...
Аз съм ЗА течния сапун...

# 6
  • Мнения: 1 558
Ами аз пхрез живота си съм използвала само един път твърд сапун-винаги съм се къпала с душ-гел.
Не съм сигурна,но мисля,че разликата е основно в това,че твърдия сапун изсушава кожата много повече. Wink

Че ти на колко години си, защото аз съм на 26 и едно време нямаше душ-гелове!
Къпя се основно с душ-гел, вкъщи сапуните са течни, но като пътувам ми е много по-удобно да съм със сапун, защото не ми се налага да се чудя как да си изсуша гъбата или да я слагам мокра в найлонки.

Едва ли единия е по-вреден от другия.

# 7
  • Мнения: 1 157
И аз мисля като КАФЕ твърдите сапуни са нехигиенични.Аз ползвам течен сапун и душ гел на AVON и сам много доволна.  bath

# 8
  • Мнения: 14 486
аз пък точно от течен сапун на ейвън никак не съм доволна - изсушава ми кожата от едно измиване много повече отколкото като измия 10 чинии с препарат.

# 9
  • Мнения: 2 631
Ами смени марката!  Peace
Аз винаги съм ползвала и съм била адски доволна от тези на Нивеа.   bouquet

# 10
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 203
Ами аз пхрез живота си съм използвала само един път твърд сапун-винаги съм се къпала с душ-гел.
Не съм сигурна,но мисля,че разликата е основно в това,че твърдия сапун изсушава кожата много повече. Wink
Че ти на колко години си, защото аз съм на 26 и едно време нямаше душ-гелове!

И аз това щях да попитам  Whistling Не само, че нямаше душ- гелове, а за течни сапуни да не говорим  Crazy

# 11
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Аз си ги менкам, в банята имам поне 2-3 сапуна и 4-5 душ гела! И всичките - отворени!!! Разхищателка съм си аааз, разсипница!

# 12
  • Мнения: 2 229
От много време не съм се къпала със сапун, само с душ-гелове, обичам пяната. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт