Начална бременност, прегнил и дуфастон?

  • 4 787
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Има ли някой, който е или е бил  с такава комбинация и имате ли странични ефекти от тези две лекарства?

# 1
  • Мнения: 10 983
Пих само Дуфастон до края на 4-тия месец, но не забелязах странични ефекти.

# 2
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Има, има. От 5 до 12 г.с. ми биеха прегнил веднъж седмично и пиех дуфастон и папаверин или но-шпа. Последната седмица (12та) започнах да повръщам. След тази 12та седмица лекаря ме прегледа, каза че няма опасност за бебето, добре е закрепено и е безмислено да приемам повече лекарства. Спрях ги, повръщането също спря. Друго не съм забелязала.

# 3
  • Мнения: 305
Аз съм пила дуфастон от 5г.с. до към 16г.с.за предпазване от евентуален аборт/имам един спонтанен/ Cry Но за прегнил нищо не мога да ти кажа.За какво са ти ги изписали?

# 4
  • Pb
  • Мнения: 1 183
Чувала съм, че доста мами се оплакват от Дуфастона, понеже ги напомпвал, а после трудно се сваляли килцата.

# 5
  • Мнения: 258
Аз пия Дуфастон от 5-тата седмица и ще го пия още една или две седмици. Досега не съм имала оплаквания и не мисля, че съм качила някакви кила от него. Може би е индивидуално. newsm78

# 6
  • Варна
  • Мнения: 3 871
Аз пих дуфастон от началото на 5 г.с. и след 2 дни го спирам. Качила съм половин килограм. Така че "напомпването" не е от него  Peace
Не съм усетила никакви странични ефекти.

По принцип прегнилът е със същите показания. Защо са ти ги изписали и двете  newsm78 Прегнил ми слагаха миналата бременност, която загубих. Но комбинация от двете - никога.

# 7
  • Gabrowo->Sofia
  • Мнения: 1 444
Чувала съм, че доста мами се оплакват от Дуфастона, понеже ги напомпвал, а после трудно се сваляли килцата.

Ами при мен нямаше такъв страничен ефект. За първите 3 месеца от бременността бях наддала само килограм (докаот пиех дуфастона). До края станаха 13, а сега съм на килограмите от преди забременяването. Но даже и да има такъв ефект, това е бял кахър, важно е бебчо да расте.

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Пиех Дуфастон от 5 г.с до 20 г.с.-лично при мен не е дал странични реакции Peace!Качените 30 кг.нямат нищо общо с Дуфастона,а с устата ми Mr. Green!

# 9
  • Мнения: 1 419
Аз бях с такава комбинация - Дуфастон (по-късно заменен с Утрогестан) до 13г.с. и прегнил 5,000 единици веднъж на седмица до 11г.с. Не съм имала никакви оплаквания - дори не ми се е гадило  Peace

Светли, Прегнила спомага за доброто захранване на ембриона - допълва ролята на жълтото тяло мисля  newsm78

# 10
  • Мнения: 5 401
Аз бях на Дуфастон и Но-шпа от 8-ма до 12-та седмица. Нямах никакви проблеми. Не се тревожи, бременей си спокойно!!!  Heart Eyes  Hug

# 11
  • Мнения: 2 784
Пиех Дуфастон от 8 г.с. до 20 г.с. Не съм напълнявала от него и не ми се е повръщало.

# 12
  • Мнения: 158
Има ли някой, който е или е бил  с такава комбинация и имате ли странични ефекти от тези две лекарства?
на мен до 3 месец ми биха прегнил,вземах и утрогестан и фолиева киселина.но за дуфастон незнам newsm78

# 13
  • Мнения: 817
И аз съм пила Дуфастон до 3-ти месец за задържане.Първите 3 месеца качих 1.5кг.Даже се бях притеснила,че не качвам.Спецялно за Дуфастона не знам да има  странични ефекти

# 14
  • Мнения: 2 677
Пиех Дуфастон малко преди да забременея и в самото начало на бременността. Проблеми не съм имала.

Общи условия

Активация на акаунт