Пилешко филе

  • 5 165
  • 1
  •   1
Отговори
  • Paris
  • Мнения: 1 727
От уважение към свинята-нали 2007 е годината на огнената свиня, в новогодишната нощ на трапезата смятам да има пилешко, затова приемам всякакви идея за това как да го приготвя-вретено, хапки, пържолки. Благодаря ви!

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 154
ще си позволя да напиша една рецепта,която уж е тайна от едно заведение  Embarassed
пилишки чеснови хапки
необходими продукти
-пилешко бяло месо,нарязано на хапки
-соев сос
-бяло вино
-подправка по избор-или 10-те зеленчука на Маги,това използвам аз или пикантина или нещо подобно
-ей тук вече трябва да се импровизира,защото се използва една панировка,която не се среща много,а предимно по заведенията я носят и е в голямо количество-така че панировка за пиле
чесън,начукан в хаванче
-брашно
Пилешките хапки се оставят в марината от бяло вино,соев сос, лъжица от 10-те зеленчука,аз ги оставям едно нощ да престоят, след това се изцеждат, овалват се в брашното и се слагат в нещо като сито да падне излишното брашно. Пържат се в олио, на среден огън докато са готови и тук вече е тънкоста- слага се малко соев сос,веднага след него малко вино, чесъна и се поръсва с  панировката за пиле и веднага се сваля от котлона,  това последното се прави много бързо
Аз докато се науча да ги правя няколко пъти не можаха да станат така като съм ги яла в заведението, така трябва да станат че да се топят в устата, а не жилави както ставаха моите първия път и според мен грешката беше в по силния котлон и за това писах на умерен огън,в свекърва ми съм ги правила на газ и товава всъщност разбрах къде ми е грешката
Аз щях да пускам тема да ги споделя тия вкусни хапки ама докато се наканя,дано някой ги направи
АААААААА и заправих да напиша най-много вървят с чеснов сос,който се прави от майонеза,кисело мляко,чесън и сух копър

Общи условия

Активация на акаунт