и пак за упойките при раждането

  • 1 204
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 146
Искам да попитам вярно ли е , че поставянето на епидурална упойка много боли. Дали си струва да си поискам такава. Чета противоречиви мнения тук- някои са доволни други казват , че е рисковано...
А има ли други обезболяващи, които могат да се сложат( хапчета някакви например...) newsm78

# 1
  • Мнения: 5 393
Не боли.На мен ми сложиха спинална.Предполагам ,че зависи колко е кадърен анестезиолога.Моят беше супер, с изключително"лека"ръка.За хапчета не съм чувала.

# 2
  • Мнения: 1 041
Не знам за епидуралната упойка,аз бях със спинална(секцио) и изобщо не усетих кога ми я поставиха Peace

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Вярвай ми, контракциите са по-болезнени и на техния фон едно леко боцване е нищо. Аз се молих за епидурална...Е няма такъв кеф - готова съм пак да родя  Mr. Green

# 4
  • Мнения: 407
Раждах с епидурална.Преди да ми поставят катетъра ми биха месна упойка и след това усетих само лек натиск и никаква болка.Заслужава си упойката,а за риска зависи от анестезиолога.Аз на моя му имах 100% доверие.

# 5
  • Мнения: 8 505
Не боли изобщо.

# 6
  • Мнения: 3 695
Аз бях със спинална, преди да ми сложат самата упойка, обезболиха мястото на поставяне на упойката, така че  - поставянето не боли.

# 7
  • Мнения: 167
И аз бях със спинална - 30 мин не можаха да ми я сложат,боцкаха ме поне 5 пъти #CrazyРевях и се молих за пълна SickЗависи от анестезиолога!

# 8
  • Мнения: 639
Не знам за епидуралната упойка,аз бях със спинална(секцио) и изобщо не усетих кога ми я поставиха Peace
и аз така Peace

# 9
  • Мнения: 7 723
Ако е смотан анестезиолога, който ти я слага- сигурно боли  Wink
Аз нищо не усетих  thumbsup

# 10
  • Мнения: 139
И никой не се сети да каже за какво раждане иде реч - нормално или секцио? И още един път никой не се сети да каже разликата между епидурална и спинална упойки. Епидурална се слага когато е естествено раждане а спинална при секцио. Иначе по въпроса мнение немога да дам аз бях с пълна упойка.

# 11
  • Мнения: 7 723
И никой не се сети да каже за какво раждане иде реч - нормално или секцио? И още един път никой не се сети да каже разликата между епидурална и спинална упойки. .......
.......ми то никой не ни и пита  Shocked

Авторката е задала конкретен въпрос:
Искам да попитам вярно ли е , че поставянето на епидурална упойка много боли. ......

 thumbsup

# 12
  • София
  • Мнения: 1 877
Доколкото съм чела и при спинална, и при епидурална упойка, мястото първо се обезболява.
Но честно казано и на мен ми се струва страшничко (предстои ми раждане със секцио) не само заради болката, а и заради самото място - все ме е страх някой некадърен анестезиолог да не ме прецака...
Първото ми секцио беше с пълна упойка, но тя е доста по-вредна...

# 13
  • Мнения: 5 401

 newsm10 СПОКО!!!

# 14
  • Мнения: 191
На мен са ми казвали, че има някакви хапчета, които се пият за разширение и после ти слагали някаква упойка вагинално. Не знам доколко е вярно и доколко обезболява. При мен лично за намаляване на болката сложиха бусколизин. Не забелязах да ме боли по-малко, но родих след 5-10 минути.

Общи условия

Активация на акаунт