Ускорена утайка

  • 4 655
  • 9
  •   1
Отговори
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Днес правихме изследване на малката- кръвна картина. Утайката й е 40. На мен нищо не ми говори, но нормата била 10-12. Всичко друго е нормално (левкоцитите са 9,6).
Нямам идея на какво се дължи и ми е притеснено (а предстоят 4 почивни дни)... Каква може да е причината?

# 1
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Днес правихме изследване на малката- кръвна картина. Утайката й е 40. На мен нищо не ми говори, но нормата била 10-12. Всичко друго е нормално (левкоцитите са 9,6).
Нямам идея на какво се дължи и ми е притеснено (а предстоят 4 почивни дни)... Каква може да е причината?

При утайка 25 на Ади искаха да ни отложат операцията за една бройка.
Утайка 40 е доста ускорена, и най-вероятно е започване на някаква вирусна инфекция.
при утайка при нас 25 това беше обяснението - или започване на някаква вирусна инфекция или отшумяване.....
я погледни по кой метод е правено, по Паченко ли?

# 2
  • Мнения: 565
Кайа след няколко дни температура имаше утайка 45.Лекарката искаше да давам антибиотик защото това било признак за инфекция , но детенцето очевидно вече се оправяше и аз не и дадох. Да знаеш,че утайката е много инертна и след преминаването на инфекцията бавно си връща предишните стойности.Т.е., ако сте боледували скоро и вече е оздравяла може и от това да е.

# 3
  • Букурещ
  • Мнения: 7 830
Т.е., ако сте боледували скоро и вече е оздравяла може и от това да е.

точно това ми обясни анестезиоложката - или преминаваща инфекция или започваща.

# 4
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Не знам по Паченко ли е, а изследването не е в мен за да погледна. Пишеше РУЕ 40.
Тя не е боледувала скоро... да очаквам инфекция ли?! Confused
Благодаря ви за отговорите. Значи не е нещо кой знае колко притеснително Simple Smile

# 5
  • Мнения: 1 802
Според мен, СУЕ 40 си е притеснително, щом казваш, че скоро не е боледувало детето, значи не е в следствие на висока Т. Защо не пуснеш една урина на детето за всеки случай? Така ще си по спокойна. А детето как се чувства? По какъв повод е пускана ПКК?
  Hug

# 6
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Ще изследваме урина след Нова година, но до тогава има няколко дена.
Детето е с добър тонус, но апетитът е отслабнал.
Кръвна картина аз поисках, защото при последното изследване преди няколко месеца хемоглобина беше под нормата. Тогава ни изписаха желязо, което аз не давах. Сега беше ок- 129... Но сега пък тази утайка Tired

# 7
Най-добре си е доктор да ти разчете резултатите, така че звънни един телефон на личния лекар и той ще ти каже.
При повишени левкоцити и ускорена утайка вероятно има някаква бактериялна инфекция. Ако си го направила на своя глава - добре e да се чуеш с педиатъра, който лекува детето ти по принцип.

# 8
  • Мнения: 191
Направи ново изследване в друга лаборатория,не е скъпо .На дете1г5м ни дадоха СУЕ120- само че състоянието на детето не беше  тежко.В другата лаб. беше леко завишено а ние само дето не откачихме от притеснение. Peace

# 9
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Рая е болна... прави бяхте. Още не знаем какво е- има температура и й е лошо. Снощи бяхме в Полимед и лекарката изказа предположение, че е чревна инфекция, но още няма видими признаци за такава. Та явно утайката за това е ускорена.

Общи условия

Активация на акаунт