регистрирате ли мьжете и децата си в полицията в БГ?

  • 883
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 169
имам предвид раzбира се теzи, които са с друго гражданство. Отпадат ли теzи иzисквания zа граждани на ЕС от 1.1.07 или пак си осават?

# 1
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
до сега - да, после - не 3нам как ще е положението...ние не сме в ЕС

# 2
  • UK
  • Мнения: 1 334
още лятото бяха отпаднали. попълваха се бланки на летището, а есента вече и това не беше нужно

# 3
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
още лятото бяха отпаднали. попълваха се бланки на летището, а есента вече и това не беше нужно

ние си бяхме пре3 юни, ама ни ка3аха, че трябва да се регистрира малкото в полицията, 3ащото е само шв. гражданин....това по-кьсно ли е отпаднало?

# 4
  • Германия
  • Мнения: 8 096
От три пъти гостуване само втория. Първият път изобщо не знаех, а последният реших да спестя кибиченето наред с брат`чедите, дет все губят паспорти и вадят нови. Никой не ни е търсил регистрации при излизането.

# 5
  • Мнения: 3 491
Ние регистрирахме децата това лято в България, бяхме там през август. Свекъра и свекървата свършиха бързо и лесно тази работа, нищо не струва и отнема малко време. На излизане от България никой не ни е искал адресни карти и даже не сме ги показвали, но на мене ми беше по-спокойно да знам, че ги имат.

# 6
  • Мнения: 980
сега на летището ВСИ4КИ 4ужденци попьлваха бланки. Като влеzем в ЕС ще видим каква ще я накьдрят тогава Rolling Eyes

# 7
Не, вече няма нужда за граждани на европейския съюз. Ходихме да питаме в полицията, но казаха, че нямало нужда и ни пратиха да си ходим Simple Smile

# 8
  • Мнения: 6 390
никога и никого не сме регистрирали-не е имало проблеми

# 9
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 381
А някоя от вас знае ли как стои въпроса с виза за БГ? На моя мъж му направиха проблем на летище София и дори го върнаха в Лондон, защото можел да седи само 30 дена за 6 месеца в БГ  Close ! за последните 6 месеца е бил 20 дена в БГ, трябва ли да ходя до Вашингтон да му вадя виза?
На въпроса - лятото му правих адресна регистрция, а понякога и от хотела дават бланки за попълване, които се предават на излизане от БГ

# 10
  • Мнения: 1 959
Ние сега като си ходихме за коледа му направихме адресна регистражия в полицията,но на излизане митнияаря на аерогара Варна ми е познат и въобще и не ме попита дали е регистриран.
Най-големия куриоз беше като слязохме от самолета и автобусите ни стовариха пред аерогарата стояхме 5 мин пред заклучени врати,а за проверка на паспортите горе долу отнемаше между 5-10мин на човек.

# 11
  • UK
  • Мнения: 1 334
Олинце, провери дали срока не може да се удължи в БГ. Аз удължавах на детето преди да и направя егн. Също така от хотела винаги трябва да го регистрират.Мъжът ми последно беше в БГ в началото на октомври и на летището казаха да не попълва нищо. Не знам какъв е точно реда, защото като ви чета явно е според както са настроени служителите на летището.

Общи условия

Активация на акаунт