пъпчици по лицето

  • 483
  • 12
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 137
Здравейте мами!  bouquetМоето бебече е на 24 дена и от известно време му излизат пъпчици по лицето знае ли някоя от вас на какво се дължи това????Казаха ми че не трябва да ям шоколад или мляко ,защото можело да развие някаква алергия. Верно аз ядох шоколад но вече спрях а проблема си остава едни му минават други му излизат на какво може дасе дължи това моля споделете ако някоя от вас е имала подобен проблем Hug

# 1
  • Мнения: 1 212
Не съм капацитет, но мисля , че е нормално : и бебетата са човеци, и те си чистят организма......
Най - добре да се консултираш с лекар ако нещо те тревожи!
Моя Жижи / вече на 3 седмици и повече/ с раждането ми се появи с едни белички / като мастни/ пъпки по цялото носле.....неприятно, но факт.
Сега гледам , че отвреме на време се появява и някоя друга такава, почти с връхче по личицето и така се изкушавам да я стисна, но не смея....
Нашата лекарка каза, че ако не минат до няколко месеца да го водя на козметик... Wink

# 2
  • Мнения: 5 393
Нормално е да има пъпчици в началото, те са хормонални(тези беличките).Освен това бебешката кожа е толкова нежна, че от най малкото нещо може да се раздразни.Ако си притеснена, заведи го при педито да я погледне.Не стискайте пъпките Naughty Naughty Naughty

# 3
  • София
  • Мнения: 5 744
Нормално е да има пъпчици в началото, те са хормонални(тези беличките).Освен това бебешката кожа е толкова нежна, че от най малкото нещо може да се раздразни.Ако си притеснена, заведи го при педито да я погледне.Не стискайте пъпките Naughty Naughty Naughty
Едва ли  е от шоколада, по-вероятно е да са от хормоните, особено ако е момченце. Но не прекалявай и с него!  Peace

# 4
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Изобщо не се пипат тези пъпки,минават си сами.

# 5
  • Мнения: 296
Съвсем нормално е. При повечето бебенца ги има. При нас изчезнаха към 40 ден. Мажех ги с Бочко като заспеше бебо.

# 6
  • Мнения: 3 500
Ако кърмиш може да е от нещо, което си яла, може да е от дреха, например някой облечен с изкуствена материя да го е гушкал, може да е от студа и вятъра, ако си го извеждала от всичко може да е.И Моника е имала заведох я при педи тя ми изписа "Елоком" крем и й мина за една нощ.

# 7
  • Мнения: 2 309
какви са пъпките - червени, като обрив, или с бяло връхче, къде точно на лицето излизат...по принцип около месец организма на бебето се чисти, но може и да е алергия от храна или пък към някое мазило. За всеки случай мини на диета.

# 8
  • Мнения: 413
Моето бебче беше с такива пъпчици (червени) доста време.Всички казваха, че се чисти и че е нормално.Но те просто не минаваха...Заведох я педиатъра, от там на кожен - казаха, че е алергия към белтък на млякото (сега силно се съмнявам че е така).Кожния каза да купя на Mustela едно кремче, мисля че се казва Stelatopia или нещо подобно.Скъпичко е около 30 лв., но вече 4 месеца го ползваме(голямо количество е) и лицето и се оправи за 3-4 дни.Просто явно бебка е с по-чувствителна кожа.

# 9
  • Мнения: 2 309
Синът ми имаше такива пъпчици...докъм 2-3м
Така и не разбрах от какво му се появяваха Rolling Eyes
Педиатърката каза,че били от хормоните,които съм му предавала с кърмата...В интерес на истината,когато спрях да го кърмя изчезнаха!?

# 10
  • София
  • Мнения: 2 446
При нас пъпките по лицето бяха в резултат на стафилококова инфекция. По-добре поискай да вземат носен секрет за изследване.

# 11
  • Мнения: 158
Здравейте мами!  bouquetМоето бебече е на 24 дена и от известно време му излизат пъпчици по лицето знае ли някоя от вас на какво се дължи това????Казаха ми че не трябва да ям шоколад или мляко ,защото можело да развие някаква алергия. Верно аз ядох шоколад но вече спрях а проблема си остава едни му минават други му излизат на какво може дасе дължи това моля споделете ако някоя от вас е имала подобен проблем Hug
не се притеснявай нормално е.казват,че бебета се чистят.но може и от претопляне да е.гледай да не държиш температурата на стаята повече от 22 градуса.аз пъпките на Аля ги мажа с крем "Здраве" и  вече нямаме. Peace

# 12
  • Мнения: 1 555
Трябва да внимаваш какво ядеш като кърмиш ! А иначе и на моят син му бяха излязли такива пъпчици на вашата възраст, но след месец му минаха. Знам, че организма се чисти по този начин, НО ако има пъпки и по други места на тялото го заведи на алерголог, да не би да е някаква алергия !

Общи условия

Активация на акаунт