Настинка и кърмене?!?

  • 422
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 104
 Здравейте мили мами! Имам много специално питане.
    Настинахме и двамата с моето момченце. На антибиотици сме от 4 дни. В началото той отказваше да суче заради запушеното носле и така малко по малко се отказа! Сега започнах пак да го уча, суче малко и започва да пищи! Cry (През времето когато не можеше да суче се цедях и му давах от шише и после го дохранвах, защото не му стигаше). От днес сутринта забелязвам, че гърдите ми омекнаха и изтича много по малко кърма. Започва ли да се вдига, не е ли много рано, искам да си го кърмя! Настинката ли е причина да ми намалее кърмата? Моля ако някой може да ми помогне да пише! Много ви благодаря предварително! smile3518 smile3518 smile3518

# 1
  • Мнения: 8 242
Пусни си питането в кърмаческия, там ще получиш повече съветчета  Hug
А по темата..
И ние сме със запушено носле от няколко дни, и също се нерви като не може да диша.. Ама няма няма - чистя със Стеримар и аспиратор и продължаваме със сученето.. Важното е да не се шашкаш..
Няма такова животно - малко по малко се отказа - бебетата не се отказват, майките така си мислят и с туй се оправдават.. и те самите ги отказват...
Слагай го да суче сънен - длед като се събуди веднага или докато спи.. Много ти е малко още бебчето, за да прави номера.. Ела да видиш след някой друг месец какво шоу става  Crazy
Това, че гърдите са меки, не значи че нямаш кърма..
Просто наистина се УСПОКОЙ най-вече и слагай бебо колкото може по често на гърдата.. Чисти му нослето ако трябва по няколко пъти - знам, че пищи, ама няма начин..
Ще се оправите, но имай малко воля и търпение  Peace

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 702
Точно когато моето бебче беше на месец и половина имах подобен проблем. В кърмаческия форум има страхотна библиотека, можеш да поровиш, ще намериш невероятни неща. Оттам например разбрах, че децата не растат равномерно, а скокообразно и при тези бързи израствания става така, че кърмата не достига. Необходимо е време, докато организмът се нагоди към повишената нужда от кърма и този период на временен недостиг се нарича лактационна криза. Преодолява се с по-често поставяне на детето да суче. До сега съм имала две по-сериозни кризи. Едната трая около 3-4 дни, но вторият път беше повече от 2 седмици, вече бях на път да се предам. Но успях. Бебка вече е на 5 месеца и още е само на кърма. Много ми помогна чаят на Хип, но този, който е на пакетчета. От гранулирания не видях голяма полза.  Мисля, че за да успееш, трябва да веднага да спреш добавката. Дори в началото да се дърпа, до довечера ще се е отказало да упорства. Не трябва се оставяш мисълта, че го държиш гладно да ти попречи в начинанието, ако наистина искаш да кърмиш. Желая ти успех!

Общи условия

Активация на акаунт