Фалшиви паспорти

  • 649
  • 4
  •   1
Отговори
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
http://www.standartnews.com/bg/article.php?d=2006-12-30&article=173109

Попаднах на тази статия и се сетих за едно предаване по белгийската телевизия, което гледах преди дни. Журналистка от ББС имаше за мисия да си набави фалшиви паспорти от страни членки на ЕС и да влезе легално в Англия с тях. Беше успяла почти с мисията си, но в София този, който трябваше да я уреди с такъв паспорт и пробута стара хартия и я заплаши с нож. Явно няма нищо по-лесно от това да си набавиш такъв паспорт с малко повече пари.

# 1
  • Мнения: 1 860
Ми, Kalinka, какво да кажа? Нормално. Фалшивите документи са добър бизнес и то не само в България. Нормално ми се струва и спретването на такива постановки малко преди да влезем в ЕС. Аз гледах по централните новини разследване за продажбата на бебета в Румъния. Купиха си едно неродено още, срещу ръкостискане и 10 000 в брой.

Темата пак ще се превърне в дискусия - "Защо дават само лошите ни страни?" и "Нямат ли и те черни овци?"

п.с. Мисля, че точно тази статия вече я осъждахме.  Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 577
"Защо дават само лошите ни страни?" и "Нямат ли и те черни овци?"

много си права!
в англия сьс сапруга ми гледаме тв,и uk журналисти отиват в софия,да проверят дали сме готови за eu,но кьде в софия?в някакво циганско гето,мизерия,срутени бараки/това е бг дом/ и вземат интервю от бай мангал,представен като bulgarian sitizen.и какво мнение да имат за нас и на6ият live stule?мьжа ми е англи4анин и се пукна от смях на тези простотий

# 3
  • Мнения: 907
Бай-мангал стана също европейски citisen, това е факт. Естествено че трябва да им се обърне внимание да не ни излагат. То и тук има цяло сдружение на най-различни цигани ама я познайте колко си личат. Друг е въпросът, че са ужасно тенденциозни тези предавания и не се стремят да покажат средния българин, ами напротив. То и изпаднали англичани тук се въргалят като просяци, ама на ...

# 4
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Май става ясно, че въпреки добрите защити на документите ни, с малко пари и връзки, всеки може да се сдобие с тях.  Tired И то оригинални, без дори да се налага да ги фалшифицират.  #Cussing out
Може би трябва да тръгнат от тези, през които минава пътя по издаването им, чисто технически. Да се види кой е подал заявка за паспорта, откъде е тръгнала, съответства ли лицето на други данни, които има за него(в ЕСГРАОН например) и т.н., има си начини, но явно веригата е дълга, парите си текат, и никой не иска да пресъхне кранчето.  #2gunfire

Общи условия

Активация на акаунт