Бебето плаче докато го кърмя

  • 1 470
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Бебка е на 3 месеца и е само на кърма. От около 10 дни плаче докато я кърмя. Особено е раздразнителна вечерно време. Наддава добре (1-вия месец кило, втория и третия по 500 гр.), има весел вид през по-голямата част от деня. С други думи едва ли кърмата ми е малко. Но знам ли... Ималили сте подобен проблем?

# 1
  • Мнения: 508
Ние сме същите. Беба е 3 м., привечер и вечерно време започват едно постоянни, монотонни мрънкания. Суче малко, после започва да  дърпа зърното и да се върти. Ядеме на два часа. И аз незнам какво е това. Последните два месеца качваме добре. Следващата консултация е на 4-ти и незнам какво е положението. Едвам се сдържам да не грабна АМ-а, но няма да го направя докато, ако не стане страшно положението. Имам чувството , че не и достига. Незнам какво да те посъветвам, защото и аз май съм в това положение, но с интерес очаквм отговорите на по-опитни майки.

# 2
  • Мнения: 2 829
Мамчета, не се тревожете, това е нормално и минава!!! Кърмаческа стачка ли е, какво е не знам, ама мисля че за около седмица минава. Пробвайте да кърмите бебоците докато са сънени или да се разхождате или да ги подрусвате докато ги кърмите. Аз си мисля че по това време започват да забелязват света около тях и просто им е скучно докато сучат... Не знам дали съм права, но да знаете че се случва.
При мен сега започна трудно да заспива-превъзбужда се, плаче, а не иска да засуче. Но веднуж излъже ли се да засуче, заспива!
Специално моя бебок всеки месец ми измисля нов номер, но аз се старая да измислям начини да го успокоя и нахраня.
Успех и да се похвалите като премине!!! Hug

# 3
  • Мнения: 26
Много благодаря за отгвора. Честно казано аз не съм се притеснила кой знае колко, защото бебека изглежда добре. Просто се чудя дали не мога да й помогна по някакъв начин. Опитвам с люлеене и подрусване, но невинаги помага.

# 4
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618
Кърмете бебетата или в полусънено състояние или в тъмна стая, за да не се разсейват. При нас разхождането, потупването и опититте за успокоения докарваха още повече писъци. Но кърменето в абсолютно тъмна ста(баня например) помогна. При нас трая 2 седмици. Въпроса е да устискате този период и да не отбиете!

# 5
  • София
  • Мнения: 2 708
Ох, и моя син е в същото положение, даже и по - зле, докара ми и запушване на едната гърда и от тогава съвсем отказва (само нощем хапва с апетит). Чудя се дали ще се справиме без да му додавам изцедена кърма, ако няколко дена не се наяжда достатъчно какво ще стане, дали шак ще започне като мине стачката (така го определям при нас)?

# 6
  • Мнения: 1 547
Бебка е на 3 месеца и е само на кърма. От около 10 дни плаче докато я кърмя. Особено е раздразнителна вечерно време. Наддава добре (1-вия месец кило, втория и третия по 500 гр.), има весел вид през по-голямата част от деня. С други думи едва ли кърмата ми е малко. Но знам ли...

Колко често я кърмиш? На поискване, на режим - как?

На 3 месеца бебетата изведнъж укрепват и поумняват, добиват сили да сучат по-силно и по-бързо. Ако преди това тънките струйки са ги задоволявали напълно, сега започват да им се сърдят - все едно ти да си супергладна и някой да те храни едва-едва с мъъъъничка лъжичка  Mr. Green Много често дребосъците изпадат в истерия, когато искат тутакси да се нагълтат, а цицата не ще и не ще да пуска по много - въпрос на време е да свикнат, обаче.

Естествено, може и от друго да е... Казваш, че първия месец сте качили кило, а след това по 500 гр. - не е малка разликата  Thinking Защо не пробваш с по-често кърмене?

# 7
  • Мнения: 294
Бебетата на 3 седмици, 6 седмици, 3 месеца, 6 месеца и т.н имат т. нар. скок на растежа - в такива периоди изведнъж израсват много и не им стига кърмата ,затова стават неспокойни по време на хранене и имат нужда да сучат по-често, така стимулират и производството на повече (по-калорична ) кърма. При мен беше точно по календар, продължава няколко дни, които ми се струваха безкрайно кърмене, но отминава.
Като чувствах, че вечер не му достига на няколко пъти съм давала АМ преди лягане (след като е цокал и си изцеждах след това). След няколко дни всичко се оправи - имах много кърма отново и той беше спокоен.

# 8
  • Мнения: 2 829
Сега като се замислих, наистина в този период най-много помагаше кърменето в тъмна стая- бебчо първо малко се сърдеше че няма какво да гледа, но после започваше да суче. За да съм спокойна че яде достатъчно по време на стачката "злоупотребявах" Embarassed със инстинкта му да суче насън-като се унесе лягам до него, той суче,спира, аз лекичко му дърпам цицата или го погалва, той пак суче и т.н. Също като започне леко да се размърдва, преди да се е събудил пак му пъхам цица Mr. Green и той милия суче. Благодарение на сученето в полусънно състояние (в такива случаи се радвам че се буди да яде нощем) бях спокойна че не гладува (и следейки напишканите памперси).
Дано бързо да премине! При нас не помня точно колко време беше, но май бая дълго... Но мина... Hug

# 9
  • Мнения: 26
Колко често я кърмиш? На поискване, на режим - как?

На 3 месеца бебетата изведнъж укрепват и поумняват, добиват сили да сучат по-силно и по-бързо. Ако преди това тънките струйки са ги задоволявали напълно, сега започват да им се сърдят - все едно ти да си супергладна и някой да те храни едва-едва с мъъъъничка лъжичка  Mr. Green Много често дребосъците изпадат в истерия, когато искат тутакси да се нагълтат, а цицата не ще и не ще да пуска по много - въпрос на време е да свикнат, обаче.

Естествено, може и от друго да е... Казваш, че първия месец сте качили кило, а след това по 500 гр. - не е малка разликата  Thinking Защо не пробваш с по-често кърмене?

И аз мислех за по-често кърмене. Снощи пробвах с топъл компрес на коремчето и минахме само с малко мрънкане. Но току що такъв рев му дръпна.... Ще пробвам и с тъмна стая, и с по-често кърмене. По принцип сме на режим през 3 часа, като нощно време не се събужда. Последните няколко дни я меря преди и след ядене и си изсуква по 100-130 мл (е някой път и по-малко).

# 10
  • Варна, морето и сините вълни!
  • Мнения: 2 618

 Последните няколко дни я меря преди и след ядене и си изсуква по 100-130 мл (е някой път и по-малко).

Toва е достаъчно количество да се нахрани бебето! Просто явно сте в скок на растежа. Нищо друго не ти остава освен да чакаш да отмине този период. Колкото и трудно и гадно да ти изглежда сега. Минава! Дано стачката премине по - скоро, за да се успокоиш!

Весело посрещане на Новата Година!

# 11
  • Мнения: 3 092
И Илияна имаше такъв момент - въоражи се с търпение.Тя ми отказваше категорично едната гърда и с рев и дърпане ядеше от другата.При нас помогна позата , в която съм надвесена над нея на 4-ри крака.Така хем цицата е много , много удобна , хем и закривам гледката към така интересните неща в стаята  Mr. Green
Мина бавно , но аз бях доста упорита.продължи може би повече от 10-тина дни.
Трудно е , но не е завинаги , така че ти пожелавам да се пребориш! Peace

# 12
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Цитат
По принцип сме на режим през 3 часа, като нощно време не се събужда. Последните няколко дни я меря преди и след ядене и си изсуква по 100-130 мл (е някой път и по-малко
.
Това дава едно напълно възможно обяснение за по-слабото наддаване - при режим на три часа и голяма нощна пауза (6-8ч), а в добавка обичайното разсейване на тази възраст, когато всяко нещо им отвлича вниманието и е по-интересно от сученето, често се получава спад в наддаването. Затова планът ти да кърмиш по-често определено ще е от полза Grinning А мислиш ли, че е възможно да вмъкнеш и едно нощно кърмене (ако паузата нощем е по-голяма от 6ч)? Това ще даде още по-бърз резултат.

# 13
  • Мнения: 301
За много години!!! Много здраве, късмет и безпроблемни кърмения Simple Smile
Аз пак съм рано, рано станала да търся решение за нашето "лудо кърмене" и виждам, че и вие имате същия проблем като нас. Само, че Габи е на месец и половина - изглежда и при нас е бум в растежа. Към надвечер и вечерта се започва рев и дърпане по време на кърмене и това трае вече няколко дни. Тя не само, че иска да й се излива кърмата в устичката, но и да слиза бързо, няма търпение и се започва рев. А от честото кърмене вече към привечер усещам, че вече почти нямам какво да й предложа за хапване. Къса ми се сърцето, че оставям детето си гладно, но пък в същото време пълни пампите и пишка добре.

# 14
  • Мнения: 2 829
Chapelita, вечер бебето суче не само за да се нахрани, но и за успокоение и приспиване. Бебетата също като нас се уморяват вечер, а и е нормално кърмата да е по-малко точно тогава. Но бебето в никакъв случай не остава гладно ако му даваш да суче колкото често и колкото дълго иска- така то се нахранва, успокоява и приспива.
Можеш да видиш в подписам ми как наддава малкия-очевидно не може да се каже че кърмата не му стига, а той също вечер суче много дълго- дори по 1 час, и се пробужда 1-2 пъти докато заспи окончателно (е пак си става и за кърмене през нощта, не знам колко пъти, тъй като го кърмя без да се събуждам Grinning). Сега е в такъв период че учи много нови неща, а и имаме много гости-просто не мога да ти опиша каква борба е вечер докато се успокои- пъво не иска да засуче, после се върти, мрънка, постепенно се успокоява и заспива.
Сигурна съм че вие самите ще намерите най-подходящите начини да приласкаете, успокоите и да накарате бебоците си да сучат.
Най-важното е да знаете, че такива периоди са нормални и преминават!
Гушкайте бебоците и много здраве и щастие през новата година!!! Hug

Общи условия

Активация на акаунт