Земифлуор за здрави заби

  • 2 469
  • 20
  •   1
Отговори
преди две седмици ни изписаха по четири капки замифлуор да даваме на ден преди ядене,за да ни растат здрави зъбите,още нямаме де ,но така се правело.Зъбите били по здрави и не така податливи на почерняване и кариеси някой знае ли нещо по въпроса ?Казаха ми че в бг също го дават ,но знаете ли дали си струва да давам на бебо поредните ка`пки-до скоро взимахме едни за стомахчето и вит д и сега тези?????????? newsm78

# 1
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Ина нас ни ги препоръчаха,в българия ги има.Още не съм ги взела,но мисля скоро да го направя.

# 2
а от какъва възраст се пият ние ще станем на 5 месеца след 6 дена и ни казаха ,че от началото на 6-ия?А в бг

# 3
  • плевен
  • Мнения: 1 249
Ина нас така ни казаха,синът ми вече е на 11 месеца и малко ме е яд,че чак сега се каня да го купя.Той има 8 зъбчета,а първото беше на 5 месеца.По-добре го вземи и на 6-я месец почвай.

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 576
Аз давам на дъщеря ми от 4-я месец, май беше.  Въпреки, че нямаше зъби това си е профилактика. Консултирах се и с педиатърката и личната ми стоматоложка и двете ми препоръчаха да давам.

# 5
ок мами сте започна от шия да го давам а по колко ви казаха колко като количество

# 6
  • Мнения: 2 237
Зимафлуора е пълна простотия,поредния трик на фармацевтите за печелене на пари.Аз на дъщеря си не съм давала,няма и да дам  Naughty

# 7
  • София
  • Мнения: 410
Не съм давала, няма и да дам.
Има много теми по този въпрос във форума, може да ги потърсиш.

# 8
  • София
  • Мнения: 117
Нашето педи ни ги изписа от 4месец-по 4капки на ден.

# 9
  • Мнения: 747
Темата за "ползата" от флуора е много обширна. За мен обаче няма колебание да давам или да не давам- категорично НЕ! Много теми има- потърси Peace
Ето ти на първо време един линк:
http://ma-mabg.com/forum/viewtopic.php?p=1568&sid=118347506b … a28d7f4b9044193a5

# 10
Приятелка от щатите ми каза ,че дава на детето си от 4-ия месец и сега¨{детето е на около две години }и сега имат изключително здрави и бели заби.Като се има предвид ,че и тя и мажат и имат изключително нездрави заби-той е счине ,а тя с мостове и металокерамика.Аз се чудя да дам или не ?Педито ми каза ,че е много добро лекарство и ,че прави чудеса ,а той е един от най добрите в Малага.Видях статията ,но се чудя,досега не ме е подвел за нищо ,даже не ми разрешаваше да дам капки за коликите ,докато не му казах ,че сте дам без негово разрешения и той се принуди да ми ги изпише.Затова се чудя? newsm78

# 11
  • Мнения: 4 915
Щерката също е на 2 години, и има бели, здрави, правилно подредени зъбки. И милиграм зимафлуор не е пила. Нито ще пие.  Crossing Arms

Не давам нищо на детето си, за което има толкова противоречиви сведения и евентуално носи рискове. Профилактично да давам химия за нещо, от което детето няма оплаквания, и което може и да вреди - не, благодаря.  Naughty

Има много статии за ползите и вредите, четете и правете правилния избор.

# 12
  • Мнения: 4 392
Не съм давала и няма да дам! Зъбите няма да почернеят от недаване на зимафлуор.
 Всички деца с черни зъби, които познавам, са отгледани с шоколадови вафли и сокчета, а за зъбна хигиена са чули към 2- та си годинка #Crazy Wink
Това е едната страна. От друга страна, предразположеността на зъбите към кариеси се унаследява. Ако ще е и литри зимафлуор да изпие детето, все тая... Peace

# 13
  • Sofia
  • Мнения: 145
Дъщеря ми е на 4г и 8м, и от 4 месечна възраст и давам Зимафлор (това е правилното име), първо на капки, после на хапчета (разбира се с почивки). Бившата и лична лекарка ми препоръча да не го давам, защото трябвало поне до 14 годишна възраст (за какво да се затормозавам)... Но стоматологът ми, който преглежда дъщеря ми - просто за да свикне, ако не дай си Боже се наложи, смята, че има смисъл. И да чукна дърво, засега нямаме никакви проблеми.
От друга страна едно наше приятелче, чиято майка е твърдо против всякакви "химии" е вече с 3 пулпита и незнам колко кариеса.
Въпреки, че всичко е индивидуално и голямо значение има генетичното предразположение към кариеси, както и здравословното хранене.

# 14
  • Мнения: 7 723
Както писах и в друга подобна тема, напоследък има доста противоречиви отзиви от флуорната профилактика. Много стоматолози я отричат, защото може да доведе до предозиране с флуор  Thinking
http://www.med.primasoft.bg/tips_for_all/dental/articles/fluorid_prophylaxis.htm
 

Общи условия

Активация на акаунт